X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ułożenie pośladkowe 37 tc
Odpowiedz

Ułożenie pośladkowe 37 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę nigdzie znaleźć takiego oto wątku :P więc zakładam nowy. Dziewczyny których dzieci w brzuszku na tak późnym etapie nadal mają główkę u góry, zgłoście się :D Czy to już przesądzone że bedzie cesarka? czy jeszcze dziecko może się obrócić, jak myślicie?

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy ile ma jeszcze miejsca w brzuszku. U mnie co prawda w 33tc jest już ułożona główką w dół, ale moja znajoma miała taki przypadek ze podczas wizyty u lekarza dziecko było ułożone główką do dołu a przed porodem okazało się ze spowrotem się odwrocilo i musiała mieć cesarke. Słyszałam też ze dzieci w pierwszej ciąży odwracają się szybciej ale generalnie do 37tc powinny się już odwrócić.

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to moja pierwsza ciąża, więc jestem zdziwiona ze sie nie obróciła, wszystkie znajome w 8 miesiacu juz mialy poodwracane dzieci :P Lekarz mówił ze jeszcze troszke ma miejsca, ale szanse są małe, skoro do tej pory ani razu nie była głową w dół.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz jeszcze wizytę przed porodem? Żeby lekarz sprawdził czy się obrocila? Widziałam gdzieś na forum ze dziewczyny pisały ze w niektórych szpitalach praktykują jeszcze jakiś masaż brzucha czy coś takiego żeby odwrócić dziecko w brzuchu matki. Wiem że taka metoda jest już od dawna niedozwolona a jednak ja stosują. Ja z dwojga złego wolała bym już ta cesarke.

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wizytuje za 2 tygodnie :-) Jeśli nic sie nie zacznie dziać szybciej, na dniach odstawiam luteinę i mam nadzieje ze to nie bedzie miało wpływu na ''wywołanie'' porodu :P Słyszałam o tym obracaniu przez brzuch ale podobno jest to ryzykowne, lekarz ani słowem nawet o tym nie wspomniał :P

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 9 listopada 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki żeby wszystko było ok. Może mała się jeszcze zmobilizuje i się odwróci.

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 listopada 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :-) Jestem nastawiona pozytywnie na każdy poród :P Znalazłam sobie pozytywne strony sn i cc :P Więc teraz tylko czekam jak to bedzie :P

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poz!omka. wrote:
    Tak, wizytuje za 2 tygodnie :-) Jeśli nic sie nie zacznie dziać szybciej, na dniach odstawiam luteinę i mam nadzieje ze to nie bedzie miało wpływu na ''wywołanie'' porodu :P Słyszałam o tym obracaniu przez brzuch ale podobno jest to ryzykowne, lekarz ani słowem nawet o tym nie wspomniał :P
    Te zewnętrzne obracanie chyba nie jest zabronione ale mało skuteczne. Mój odwrócony jest główka od 28 tyg.. ale nie o tym.. przeczytałam ze bierzesz jeszcze luteine? I się zdziwiłam bo ja miałam zagrożenie porodem przedwczesnym ale lekarze w szpitalu i mój prowadzący mówili że luteine trzeba odstawić kolo 35 tyg bo inaczej będzie problem ze skurcze mi.. i tak zrobiłam.. jest 38 tydzień od 3 tyg mam rozwarcie i brak szyjki a skurczy brak.. chyba ze Twój lekarz tak trzyma z nadzieją ze się obróci.. bo do cesarki skurcze niepotrzebne.. Trzymam kciuki za udane rozwiązanie ;)

  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 11 listopada 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch obrócił się dopiero teraz, a jestem w 37 tyg :-) (36+3)

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ