X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ułożenie dziecka USG a badanie u położnej w UK
Odpowiedz

Ułożenie dziecka USG a badanie u położnej w UK

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem ponieważ moja położna twierdzi że dziecko jest ułożone główka w dół a kiedy idę na usg prywatnie do polskiego lekarza to on twierdzi że jest głową w górę i też widze ze na usg że główkę ma u góry. Co ja mam w takim razie zrobić? Położna angielska jest pewna swoich metod i twierdzi że dziecko dobrze już jest ulozone do porodu a prawda jest zupełnie inna... co w takiej sytuacji mogę zrobić?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Mam problem ponieważ moja położna twierdzi że dziecko jest ułożone główka w dół a kiedy idę na usg prywatnie do polskiego lekarza to on twierdzi że jest głową w górę i też widze ze na usg że główkę ma u góry. Co ja mam w takim razie zrobić? Położna angielska jest pewna swoich metod i twierdzi że dziecko dobrze już jest ulozone do porodu a prawda jest zupełnie inna... co w takiej sytuacji mogę zrobić?

    Hej :) dziecko może przybierać różne pozycje do 36 tygodnia ciąży:)
    Niektóre dzieci ten obrót robią szybciej a niektóre ciut później . Nie wiem w którym jesteś tygodniu ale jeśli masz jeszcze kilka tygodni do porodu to Twój maluch może dokonać obrotu później:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2018, 08:55

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 31 tygodniu. Mam nadzieję że się jeszcze obróci Ale najgorsze jest to że położna angielska twierdzi że jest głową w dół i to mnie martwi że błędnie prowadzi moja ciążę:(

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Jestem w 31 tygodniu. Mam nadzieję że się jeszcze obróci Ale najgorsze jest to że położna angielska twierdzi że jest głową w dół i to mnie martwi że błędnie prowadzi moja ciążę:(

    To spokojnie maluch jest jeszcze mały i ma dużo miejsca:)
    A położna używała usg ? Czy tylko obadala ci brzuch ?

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i też zależy ile minęło czasu od jednej do drugiej wizyty może maluch zdążył się przekręcić? W 31 tygodniu ma sporo miejsca i jest mały:) więc może fikac fikołki:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wizyty od położnej do usg minęło 2 dni. Wiec nie wiem czy nie za krotki czas. I ja tez nie czułam ze się obróciła nic się nie zmieniło ruchy w tym samym miejscu czuje co czułam

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Od wizyty od położnej do usg minęło 2 dni. Wiec nie wiem czy nie za krotki czas. I ja tez nie czułam ze się obróciła nic się nie zmieniło ruchy w tym samym miejscu czuje co czułam

    A czy używała usg? :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli używała usg to dziwne bo raczej ciężko pomylic dupke z główką;) Więc raczej maluch się obrócił.
    Ale kazda ciąża jest inna . Ciężko powiedzieć czy położna popełniła błąd czy maluch rzeczywiście się obrócił.
    To wszystko zależy ile masz wód plodowych wagid dziecka jego aktywności:)
    Od tego ile ma miejsca . Ja tam nigdy nie czulam obrotu dziecka ani też jakoś nie mogłam się poznać czy to nóżki czy rączki:) nie martw się.
    Jeśli takie odchylenia w opinii były by bliżej terminu porodu to wtedy bym interweniowala:)

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie w anglii robią tylko 2 usg. Położne po dotyku stwierdzają jak ulozone jest dziecko. Usg robiłam prywatnie u polskiego giekologa.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 26 maja 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Nie w anglii robią tylko 2 usg. Położne po dotyku stwierdzają jak ulozone jest dziecko. Usg robiłam prywatnie u polskiego giekologa.

    Łee to spoko . Na tym etapie mogła się pomylić:) A w sumie pozycja dziecka w tym tygodniu jest mało ważna:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ