X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Torba do szpitala
Odpowiedz

Torba do szpitala

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paulina Grudzień Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuśki :))
    W którym tygodniu zaczęłyscie/ spakowalyscie swoje torby do szpitala???? Co zabralyscie dla siebie i dziecka??

    Paula.
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    37tc, jeszcze nie zaczęłam pakować :P. Aczkolwiek większość rzeczy już mam, muszę dokupić jeszcze 3-4 rzeczy. Dla dziecka prawie nic nie potrzebuję, trochę pieluch i chusteczki nawilżane - na oddziale dają, ale żeby nie musieć biegać po nie co chwila, to warto mieć swoje. Ubranka są szpitalne.

    Dla siebie 3 koszule - 1 na poród i 2 do karmienia, 2 staniki do karmienia, podkłady poporodowe bella, podkłady na łóżko, krem na brodawki, ręczniki papierowe. I to, co na każdy normalny pobyt w szpitalu - ręczniki, kosmetyki w podróżnych pojemnikach, klapki, kubek, sztućce, papier toaletowy. Woda mineralna i przekąski. Ładowarka.
    Chyba wszystko z mojej listy ;).
    Plus oczywista oczywistość, czyli dokumenty- ale te mam zawsze przy sobie w torebce.

    Pytanie: kiedy kupować stanik do karmienia? Żeby potem się nie okazało, że rozmiar jeszcze się zmienił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 19:15

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Pytanie: kiedy kupować stanik do karmienia? Żeby potem się nie okazało, że rozmiar jeszcze się zmienił.

    Ja kupiłam sobie materiałowy do karmienia, rozmiar większy niż mam teraz - większy obwód pod biustem i większa miseczka. Kupiłam tylko jeden - też piersi jakoś wybitnie mi nie urosły. Doszłam do wniosku, że na pierwszy tydzień czy dwa starczy, a jak miałby się okazać za mały kiedy nastąpi nawał laktacyjny to dokupię jeszcze większy. Szkoda mi płacić za 3-4 staniki już teraz, kiedy mogą się okazać za małe.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam dwa kupić w zestawie w HM, bo mam bon prezentowy. No i chciałabym mieć na zmianę jeden, jeśli nie będę miała, to akurat będzie potrzebny :P.

    Też myślałam o większej misce, ale czemu obwód? Też się zwiększy? Ja urosłam jakieś dwa rozmiary, może niecałe :/.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Ja chciałam dwa kupić w zestawie w HM, bo mam bon prezentowy. No i chciałabym mieć na zmianę jeden, jeśli nie będę miała, to akurat będzie potrzebny :P.

    Też myślałam o większej misce, ale czemu obwód? Też się zwiększy? Ja urosłam jakieś dwa rozmiary, może niecałe :/.

    Większy obwód o 5, bo mam schizę, że napuchnie mi cała klatka piersiowa i chcę mieć luz.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze spakowana nie jestem ale właśnie zrobiłam duże zamówienie z gemini .
    -majtki siateczkowe
    -nakladki na sutki
    -pomadka do ust
    -chusteczki nawilżaane (położna mówiła że mam wziąść)
    -podklady poporodowe (tego nie muszę brać ale biorę dla własnego komfortu)
    -wkladki poporodowe ( tego nie muszę brać ale biorę dla własnego komfortu )
    -maść na sutki Lano maść
    -woda + jedzenie /przekąski
    - wkładki laktacyjne
    - staniki
    - 2-3 koszule
    -klapki
    - artykuły do mycia
    - szlafrok
    Dla dziecka u mnie w szpitalu wymagają tylko chusteczek nawilzanych. Ale jeszcze zapanuje pieluchy tetrowe z 2 i może jakiegoś spiocha:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 22:18

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i w domu przygotuje 2 zestawy ubrań na wyjście dla małej i dla mnie :)
    Wiecie jak to faceci później mają problem z rozróżnieniem rzeczy haha

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Paulina Grudzień Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 a w którym tyg jesteś?? Ja końcówka 34

    Paula.
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Grudzień wrote:
    Fasola1234 a w którym tyg jesteś?? Ja końcówka 34

    32+6 :)
    Termin mam na 14 czerwca :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Olala :) Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba i ja zacznę szykować swoją wyprawkę :) Zmotywowałyście mnie :D

    uwo93e3kqlvyjjfg.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spakowalam w 30tc, bo lubie miec wszystko gotowe wczesniej. I dobrze ze to zrobilam, bo w 33 tc wylądowalam w szpitalu. Mąz wyjąl z niej tylko dzieciowe rzeczy i mi przywiozl. Nie wyobrazam sobie, ze mialby wszystko pakowac od początku (faceci!). Także osobiscie polecam spakowac sie wczesniej, bo po 30tc nie zna sie dnia ani godziny.

    Do torby spakowalam to co wymagal moj szpital. Kazdy wymaga czego innego, trzeba sprawdzic i sie dostosowac.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się zmobilizowałam i spakowałam, w razie W mogę jechać :). A, nie napisałam w swojej liście o wkładkach laktacyjnych, też biorę.
    W torbie brakuje tylko wody i jedzenia, i dokumentów - dokumenty i portfel chyba po prostu przełożę z torebki, kiedy trzeba będzie wychodzić, a wodę i przekąski od biedy kupię po drodze. Do szpitala mam autem 15 min., więc nie muszę się przejmować czasem.
    Jakaś pękata ta torba wyszła, ledwo upchnęłam. Ale to przez te materiały higieniczne, 10 szt. podkładów na łóżko i dwie paczki podkładów z Belli, plus 20 szt. pieluch i pół torby zajęte.

    A stanik wyszedł mi rozmiar mniejszy O.O. Obwód ten sam, a stary biustonosz mi się wbija, nowy nie. Miska mniejsza o 1 literę, a jest więcej miejsca i luzu (teraz mam na styk). Potwierdzone przez dwie inne osoby, więc to nie tylko moja wyobraźnia. Krój jednak dużo zmienia i trzeba te cholery mierzyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 18:25

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • truskawka1906 Koleżanka
    Postów: 64 0

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że pasuje spakować się w walizkę na kółkach czy lepiej w taką materiałową torbę?

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ci wygodnie i jak będziesz miała miejsce na sali (może szpital też ma jakieś swoje widzimisię?). Ja biorę materiałową, walizkę mam za dużą, a materiałową łatwiej mi będzie upchnąć pod łóżko czy gdzieś w kącie.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka1906 wrote:
    Myślicie że pasuje spakować się w walizkę na kółkach czy lepiej w taką materiałową torbę?

    Podobno wygodniejsza torba materiałowa. Tak musisz walizkę uniesc położyć gdzieś i otworzyć:) A torbę otwierasz i masz :) ja planuje w torbę się zapakować

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Rencia Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 31 lipca 2018, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spakowałam walizkę dla siebie a torbę dla malej.W 33 TC. Tak żeby być przygotowanym w razie co. 2 koszule po porodzie. 1 do porodu. Wkładki laktacyjnego, wkłady poporodowe. 2 biustonosze do karmienia. Kubek sztućce, kapcie ręczniki dwa. Kosmetyki to przy wyjeździe

    Renia
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 27 października 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 35 tc spakowałam do torby sportowej takiej na siłownię :)
    Rzeczy dla mnie:
    -szlafrok,
    -2 koszule
    -stanik do karmienia
    -15wkładek laktacyjnych
    -podkłady na łóżko
    -majteczki siateczkowe
    -podkładki poporodowe do majtek
    -3 pary skarpetek
    -kapcie jednorazowe
    -papier toaletowy
    -woda, przekąski
    -kubek, sztućce
    -ręcznik duży, drugi mały i przybory kosmetyczne w rozmiarze podróżnym
    -krem na brodawki
    -octenisept

    Dla dziecka:
    -opakowanie pieluch newborn
    -3 body (dwa w rozmiarze 50, jeden w 56), 3 pajacyki (rozmiar 56), 2 czapeczki, 2 półśpioszki
    -rożek
    -5 pieluch tetrowych
    -przybory do czesania
    -maść na pośladki
    -opakowanie chusteczek nawilżanych

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ok. 36 tc :)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, już po porodzie mogę Wam powiedzieć co dodać, a co odjąć z toreb szpitalnych, to czego mi brakowało i to czego miałam za dużo.

    - T-shirt do rodzenia - koniecznie, rodzenie w koszuli nocnej sprawi, że nie będzie ona potem zdatna do użytku.

    - Oddzielny ręcznik na prysznic po porodzie - zapewne go zakrwawicie i nie będzie się nadawał do użytku.

    - Wkłady poporodowe z klejem, koniecznie - podkłady typu bella mama kleju nie mają i latają po całych gaciach skutkiem czego wszystko jest zakrwawione.

    - Femaltiker - środek na laktację, w ciągu godziny potrafi wywołać pokarm, posiadanie go przy sobie to komfort psychiczny kiedy pojawia się problem z laktacją po porodzie.

    -Klapki - koniecznie, nie żadne kapcie, bo w kapciach pod prysznic nie pójdziecie, a branie dwóch par (klapek i kapci) jest zbędne.

    -Poduszka do karmienia - daje ogromny komfort przy karmieniu

    -Sztućce - nie pomijajcie tego, szpitale naprawde ich nie mają (!)

    -Rożek dla dziecka - można spokojnie odpuścić kocyk, ale rożek to jest genialna sprawa - i zawiniesz w to dziecko na noc, bez strachu, że się poodkrywa i łatwiej malucha w tym transportować :)

    - szare mydło w kostce - to taki must have, dezynfekuje, odtłuszcza i niesamowicie przyśpiesza gojenie się ran.

    - pieluchy przynajmniej dwóch różnych firm, na wypadek jakby jeden gatunek mocno odparzył skórę dzieciątka.

    - przekąski i wodę - koniecznie! poza godzinami posiłków nikt Wam nic nie da :/

    - gumkę do włosów - mała rzecz, ale jej brak jest irytujący.

    Co można odpuścić?

    - chusteczki nawilżane - wziąć na to konto zwykłe waciki i przemywać pupę malucha wacikami nasączonymi wodą i osuszać suchym wacikiem - jest to znacznie zdrowsze dla jego skóry i zajmuje mniej miejsca ;)

    - szczotkę dla malucha - w szpitalu nie myje się dzieci, więc nie liczcie na to, że uda się Wam rozczesać włosy malucha pozlepiane wodami płodowymi ;)

    Reni, empiq, Marcelina85, annkaa lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Dziewczyny, już po porodzie mogę Wam powiedzieć co dodać, a co odjąć z toreb szpitalnych, to czego mi brakowało i to czego miałam za dużo.

    - T-shirt do rodzenia - koniecznie, rodzenie w koszuli nocnej sprawi, że nie będzie ona potem zdatna do użytku.

    - Oddzielny ręcznik na prysznic po porodzie - zapewne go zakrwawicie i nie będzie się nadawał do użytku.

    - Wkłady poporodowe z klejem, koniecznie - podkłady typu bella mama kleju nie mają i latają po całych gaciach skutkiem czego wszystko jest zakrwawione.

    - Femaltiker - środek na laktację, w ciągu godziny potrafi wywołać pokarm, posiadanie go przy sobie to komfort psychiczny kiedy pojawia się problem z laktacją po porodzie.

    -Klapki - koniecznie, nie żadne kapcie, bo w kapciach pod prysznic nie pójdziecie, a branie dwóch par (klapek i kapci) jest zbędne.

    -Poduszka do karmienia - daje ogromny komfort przy karmieniu

    -Sztućce - nie pomijajcie tego, szpitale naprawde ich nie mają (!)

    -Rożek dla dziecka - można spokojnie odpuścić kocyk, ale rożek to jest genialna sprawa - i zawiniesz w to dziecko na noc, bez strachu, że się poodkrywa i łatwiej malucha w tym transportować :)

    - szare mydło w kostce - to taki must have, dezynfekuje, odtłuszcza i niesamowicie przyśpiesza gojenie się ran.

    - pieluchy przynajmniej dwóch różnych firm, na wypadek jakby jeden gatunek mocno odparzył skórę dzieciątka.

    - przekąski i wodę - koniecznie! poza godzinami posiłków nikt Wam nic nie da :/

    - gumkę do włosów - mała rzecz, ale jej brak jest irytujący.

    Co można odpuścić?

    - chusteczki nawilżane - wziąć na to konto zwykłe waciki i przemywać pupę malucha wacikami nasączonymi wodą i osuszać suchym wacikiem - jest to znacznie zdrowsze dla jego skóry i zajmuje mniej miejsca ;)

    - szczotkę dla malucha - w szpitalu nie myje się dzieci, więc nie liczcie na to, że uda się Wam rozczesać włosy malucha pozlepiane wodami płodowymi ;)

    świetna lista - dzięki Leira!!

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ