X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Torba do szpitala
Odpowiedz

Torba do szpitala

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszym porodzie nawet książkę spakowałam ;p
    Później się okazało, że na czytanie nie ma ani sił, ani czasu.

    Mi przydały się jeszcze nożyczki do paznokci dla malucha, ale to zawsze mąż może dowieźć- jak się okazało zaraz po porodzie trzeba było je obciąć, bo raniły buzię (odpuśćcie sobie niedrapki- dziecko musi poznawać swoją skórę przez dotyk!)

    coś nawilżającego do skóry malucha. Najlepiej jakąś emulsję. Oliwki są super, ale po kąpieli- w szpitalu praktyczniejsze kremy, maści, emulsje.

    To co mi się mega przydało to silikonowe nakładki do karmienia. Po pierwszej dobie karmienia sutki sikały mi krwią. Nakładki pozwoliły im się zagoić, a młody nie łykał krwi.

    Dla dziecka w moim przypadku strzałem w 10 były ubranka w rozmiarze 62. W mniejsze smok by nie wlazł.
    Przyda się smoczek. W razie potrzeby również swoja butelka.

    Zamiast biustonoszy do karmienia polecam zwykłe elastyczne topy sportowe- super się sprawdzają i są mega wygodne. Biustonosze do karmienia zostawcie sobie na wyjścia.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spakowałam siebie i dziecko tak ostatecznie w 37tc. Dostałam listę ze szpitala w którym rodzę i do niej się zastosowałam. Gdy mi czegoś więcej trzeba będzie to mąż dowiezie. Jedyne co wzięłam a czego nie było na liście to silikonowe nakładki na piersi bo mi wszystkie znajome radziły zabrać i smoczek dla malucha.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 listopada 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczek dla noworodka? :O
    A po co? :O

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 27 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Smoczek dla noworodka? :O
    A po co? :O
    Niektóre dzieci maja bardzo silna potrzebę ssania. Żeby nie wisiały 24 h na cycu daje sie smoczka. Też nie jestem zwolenniczką ale po porodzie jest się zmęczonym i chwila oddechu sie mamie przyda :)

    Ja wgl chciałam spakować z 2 torby ale poszłam do szkoły rodzenia i jak sie dowiedziałm co trzeba do naszego szpitala a co mają się okazało że jedna w zupełności wystarczy :p
    U nas dają ciuszki, rożek, podkłady poporodowe, podkłady na łóżko.
    Więc warto sie dowiedzieć w szpitalu oczywiście.
    Poleciła wziąć nakładki silikonowe na piersi, maść. Ręczniki tylko ciemne, kapcie gumowe nie żadne puchate :p
    No i jak ktoś chce żeby maluszka wykąpać to kosmetyki. My kąpać będziemy dopiero w domu więc juz miejsce odchodzi :)
    Pampersy, kremik do pupy, chusteczki.
    Dla mnie koszule, szlafrok, majtki siateczkowe, kosmetyki do mycia, gumka do włosów. Woda, sztućce. Przekąski do porodu dla siebie i męża.

    My sie bedziemy pakować w okolicach 35 tc.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 28 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Smoczek dla noworodka? :O
    A po co? :O
    Przydaje się. Nasz pierworodny przechodził jeszcze szerszą diagnostykę, ze względu na problemy z nerkami i np przy badaniach bardzo przydatny był smoczek- młody się uspokajał i można było spokojnie badać.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj wrote:
    Przydaje się. Nasz pierworodny przechodził jeszcze szerszą diagnostykę, ze względu na problemy z nerkami i np przy badaniach bardzo przydatny był smoczek- młody się uspokajał i można było spokojnie badać.

    A lekarze nic nie mówili, że takiemu maluchowi smoczek? karmiłaś później naturalnie?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się bała dawac takiemu maluchowi smoczek, że zaburzy to odruch ssania

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    A lekarze nic nie mówili, że takiemu maluchowi smoczek? karmiłaś później naturalnie?
    Puki jest to "do badania" albo doraźnie by malucha na chwilę uspokoić bo musisz coś pilnie zrobić, a nie nachalne wpychanie mu go do buzi na każdym kroku, to problemów nie ma. Jak wszystko zresztą- z rozsądkiem.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szkole rodzenia położna tłumaczyła, że czasem dzieci mają bardzo mocny odruch ssania. Nie są głodne tylko muszą ssać. W takich sytuacjach warto na chwilę dać smoczek.

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaczeek wrote:
    Na szkole rodzenia położna tłumaczyła, że czasem dzieci mają bardzo mocny odruch ssania. Nie są głodne tylko muszą ssać. W takich sytuacjach warto na chwilę dać smoczek.

    Mój tak miał, ale objawiało się to tym, że ciumkał przez sen, po prostu. Takie maluchy nie myślą o smoczkach - jak mają pełny brzuszek to od razu usypiają :D

    Zielona87 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Szatynka31 Koleżanka
    Postów: 43 21

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomagam.pl/bmopu3nb

    Kiedyś jeszcze zostanę mamą....
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatynka31 wrote:
    pomagam.pl/bmopu3nb

    co to za link?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 10 lutego 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy macie jakąś aktualną listę?

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 14 lutego 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam butelke filtrującą. Przekąski, co prawda nie mogę narzekać na jedzenie, ale jednak się przydały.
    W moim szpitalu żadnych swoich ubranek, pieluszek czy rozkow nie używamy, tylko szpitalne.
    Mi się smoczek przydał.
    Jeśli pomimo to chcesz mieć własne akcesoria, zerknij sobie na stronę Szumisie, skompletujesz tam dobrej jakości wyprawkę dla maluszka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2022, 12:20

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ