X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr test oksytocynowy (OCT)
Odpowiedz

test oksytocynowy (OCT)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 1 maja 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam doświadczone mamy i ciężarówki ;)

    Dostałam skierowanie na test oksytocynowy po długim weekendzie, gdyż jestem już prawie tydzień po terminie, a symptomów porodu brak.

    Czy któraś z was miała ten test? Wiecie jak to wygląda realnie? W Internecie są informacje na ten temat ale opisy się różnią. Czy jest szansa że po tescie OCT mogę urodzić dzidziusia tego samego dnia? Czy któraś z was tak miała, a jeśli tak to czy zostalyscie już na stałe w szpitalu?
    Akurat do niedzieli mam L4 i zastanawiam się czy w szpitalu mi przedłuża zwolnienie jeśli nie urodze.

    Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje i pomoc, bo już swiruje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 17:30

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 21:10

  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 2 maja 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam nadzieję że mnie też już zostawia na oddziale. Nic nie mówili czy zostanę, tylko tyle że mam zabraz rzeczy jak do porodu, bo czasem test może wywołać poród. W moim przypadku akurat się o to modlę ;)
    Bkueberry powodzenia, mam podobnie jak ty. Coś uparciuchy te nasze maluchy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2015, 09:19

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 2 maja 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się nie mylę to taki test to nic innego jak próba wywołania porodu. Pewna nie jestem. Ale po terminie tak lekarze w większości robią. Może się zdarzyć że po jednej kroplówce nic nie będzie i powtórzą ja np. na drugi czy trzeci dzień. Dlatego też mogą a raczej zostawią CIę już w szpitalu. Kiedy urodzisz to wydaje mi się że lekarz nie powie ci tego dokładnie, wszystko zależy jak organizm zareaguje na oksy. Ja mam bardzo skróconą szyjkę i mam zgłosić się do szpitala o dowolnej porze z jakimkolwiek skurczem, mam rozwarcie na 1 palec u jednego lekarza, a u drugiego na 2 palce i siedzę w domu. Póki co nie chce jeszcze rodzić, bo długi weekend i lekarz jest jeden. A opieka leniwa więc nogi na górze trzymam odpoczywam i leżę ile się da żeby tylko do poniedziałku dotrwać.

    Jadhira lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 21:10

  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 3 maja 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blueberry daj znać jak poszło ;) Również trzymam kciuki. Ja się strasznie boję. Dotarło dziś do mnie ze od jutra moje zycie się zmieni na zawsze. :)

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 21:10

  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 4 maja 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć, mnie niestety po teście oksy wypisali do domu. Po wyłączeniu kroplowki skurcze przeszły.
    Rozkleilam się strasznie w szpitalu, prosiłam żeby wywołali poród bo juz nie wytrzymuje ale nie. Lekarka za to wsadzila mi tak paluchy, że od 6 godzin krwawie jak podczas miesiączki. Do tego boli mnie brzuch i odchodzą skrzepy. Przypuszczam że zrobiła słynny masaż szyjki, nie mówiąc mi o tym. Twierdzą ze dobrze że krwawie, a ja umieram z niepokoju.

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 21:10

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ