X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie
Odpowiedz

Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio podpytałam lekarza jak to jest z tym paciorkowcem, więc tak:
    Generalnie badanie robi się między 34-37tc, natomiast jeżeli ktoś zrobił wczesniej i wyszedł wynik dodatni to nawet jeżeli w 34-37tc wyjdzie wynik ujemny to musi miec podany antybiotyk. Chodzi o to że w dniu badania bakterii mogło nie byc a tydzień później juz będzie. Tak jest przy nosicielstwie.
    Jeżeli w pierwszym badaniu wyszedł wynik negatywny to trzeba powtórzyc w okolicach porodu - i jeżeli nadal będzie negatywny to antybiotyku nie trzeba.

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 11 listopada 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie badanie wykonane w 36tyg (36+2).
    Wymaz pobierany z pochwy i odbytu osobno.

    Dziewczyny prowadzące ciążę w luxmed!
    Na to badanie nie trzeba skierowania. Robi sie je w luxmedzie między 35 a 37tc na kartę ciąży. Wystarczy się zgłosić do rejestracji a potem do położnych, które pobiorą wymaz.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 37 tygodniu ciąży i ostatnio lekarz nie zrobił mi tego wymazu, nawet nic o tym nie wspomniał :(, w 38 tygodniu pójdę do niego na wizytę, nie wiem czy zdąży mi zrobić ten wymaz?? w 39 tygodniu mam planowaną cesarkę - czy to badanie jest wtedy potrzebne jak będzie cesarka ??

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy cc nie jest konieczne


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ