X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie
Odpowiedz

Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie byłam ostatnio u lekarza i zrobił mi już test na paciorkowca - w 29 tygodniu ciązy. Zdziwiona zapytałam czy to nie za wczesnie, ale on powiedzial że niby nie...ale czytam teraz nawet tutaj w bellybestfriend ze powinno sie to robic od 35 t.c. jakos tracę zaufanie do tego mojego ginekologa. miałyscie robione to az tak wczesnie??

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • marzycielka29 Autorytet
    Postów: 1378 1711

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog zrobił mi wymaz na paciorkowca teraz czyli 37 tyg ciąży mówił że robi się średnio od 32 do końca 37 tyg.

    iv09io4p2pxzv5ij.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/iv09io4p2pxzv5ij.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie miałam robionego tego wymazu. Pewnie zrobi mi dopiero na kolejnej wizycie w piątek. Faktycznie dziwne, że Twój zrobił tak wcześnie - chyba raczej powinno się to zrobić w ostatnich tygodniach ciąży, bo skoro teraz wynik będzie negatywny to wcale nie oznacza, że nie złapiesz tego w dalszych tygodniach

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek wrote:
    Dziewczyny mam pytanie byłam ostatnio u lekarza i zrobił mi już test na paciorkowca - w 29 tygodniu ciązy. Zdziwiona zapytałam czy to nie za wczesnie, ale on powiedzial że niby nie...ale czytam teraz nawet tutaj w bellybestfriend ze powinno sie to robic od 35 t.c. jakos tracę zaufanie do tego mojego ginekologa. miałyscie robione to az tak wczesnie??
    ja będę miała robiony we wtorek czyli będę w 34tyg

    a.png
    a.png
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, no własnie było to dużo za wcześnie tak jak sądziłam..

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie ma zrobić na następnej wizycie za tydz (bedzie to 32tydz) ja naciskam, ponieważ przed zajsciem w ciaze, miałam pobrany wymaz z syjki macicy i wyszła mi jakas cholerna bakteria streptococcus b.-hem gr B wrażliwe tylko na penicyline. ale,ze okazało się,ze jestem w ciazy narazie tego nie leczylismy... i nie wiem czy to dobry pomysł,ze w 32tyg zrobi mi kolejne badania... naczytałam sie na necie o tej bakterii ehhh

  • martaa14 Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 25 grudnia 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione około 32tc

    m6jvo8rgtd70ljl9.png
    f2w3csqv3m15yhk0.png
  • Anna84 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bede miala robiony w 35 tyg.

  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, no własnie musze go powtórzyć, bo faktycznie był robiony za wcześnie....a zdumiewające bo robił mi go lekarz, który uznant jest za jednego z leoszych...no comments :)

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 4 marca 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie mojego szpitala jest napisane w dokumentach, które potrzebne są przy przyjęciu na porodówkę, że potrzebny wynik tego badania robiony po 35tc.

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy do lekarza. Mnie lekarz, który pracuje w szpitalu, w którym planuję rodzić, powiedział, że na najbliższej wizycie zrobimy to badanie. A będzie to 33 tc. mam nadzieję, że wie co robi i w szpitalu uznają ten test, skoro zlecił je pracujący w nim lekarz.Więc nie martwić się, widać wiedzą co robią.

    Przy okazji chciałam zapytać czy infekcja grzybiczna może być problemem przy tym teście? Wiem, że tam bada się co innego, ale czy to może jakoś kolidować, bo chyba mnie złapało parę dni temu. Musze się przejść do lekarza z tym jeszcze przed tamtym badaniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 11:50

    relg73sbz3tzgru8.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzybica nie koliduje z testem na paciorkowca, stosuje się inne podłoża do hodowli bakterii i grzybów.
    Po za mozna dostac skierowanie na wymaz w kierunku tego i tego i wszystko wyjdzie.
    Ja wymaz na paciorkowce miałam robiony parę razy (mój lekarz Włoch ma takie metody) - test za każdym razem negatywny.
    Wydaje mi się,że albo się jest nosicielem albo nie..nie wiem co by trzeba było robic by się w końcu zakazic..

    judith lubi tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Karolajn Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 26 maja 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarka zrobiła test na paciorkowca w 35 tygodniu ciąży

    20090926570117.png
    mhsvj44jhkebb1ma.png
    f2w3rjjgjedmuzf8.png
  • ma Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 27 maja 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo łatwo skolonizować się paciorkowcem. Niestety uważam że 35 tydz to najwcześniej kiedy można pobrać wymaz i pamiętajcie że należy pobrać wymaz z przedsionka pochwy i okolic odbytu. Choć to tak blisko zdarza się ze skolonizowana jest tylko okolica odbytu a pochwa nie.

    Poza tym pamiętajcie że kolonizacji się nie leczy, bo i tak prawdopodobnie wróci, nie wysterylizujecie przecież wszystkiego czego używacie, więc przede wszystkim należy się Wam antybiotyk przy porodzie. Nie antybiotyk dla dziecka, nawet jeśli nie ma objawów. Wierzcie mi że są szpitale, gdzie nie trzymają się wytycznych....strasznie smutne....

    Gdyby mnie lekarz zlecił tak wcześnie to badanie to poprosiłabym o powtórkę po 36 tygodniu lub gdyby było zagrożenie przedwczesnym porodem. Prawda jest taka ze jeśli nie ma wyniku badania a poród odbywa się siłami natury to powinni podać antybiotyk.

    Mam trochę hopla na tym punkcie, bo sama pracuje w laboratorium mikrobiologicznym ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 21:46

    malwiska, MILA lubią tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 1 lipca 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja chce zrobić test na paciorkowca na kolejnej wizycie wtedy to będzie 35tc a dokładnie 34 tc i 2 dni więc chyba OK :-/

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo a mój lekarz to wogóle zrobi mi w 39tc ....mam nadzieję, że nie urodzę do uzyskania wyniku...jak byłąm w 36tc to nic nie wspomniał,uznałam, że to on jest lekarzem i wie co robi ale teraz kureczka się zastanawiam czy dobrze zrobiłam nie odzywając się...

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam się stawić za tydzień czyli 29 tydzień będzie, chyba gin boi się, że się wcześniej rozpakuję a ja mam zamiar wytrwać do listopada ;)

  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 3 listopada 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zrobiony w 34 tygodniu


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 4 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robiony wymaz na początku ciąży, wyszła mi tak bakteria i mam czerwony plus w karcie ciąży...Ponownie będziemy robic koło 35-36 tygodnia żeby zobaczyć...

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 4 listopada 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a będziecie też miały robiony wymaz ze ścianek odbytu?

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ