X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr szyjka macicy
Odpowiedz

szyjka macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 6 września 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wiecie coś o zgładzaniu części pochwowej macicy? jak to wygląda??

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 9 września 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szyjka się całkowicie skraca i szykuje do rozwarcia.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • kurrraa Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 18 lutego 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wiecie może kiedy szyjka macicy powinna się zacząć skracać przed porodem? W którym tygodniu już powinna zacząć się przygotowywać?

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego to nikt nie wie kochana. Lekarz jak Cie bada moze ocenic jej kondycje i ewentualnie podac jakas date.

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • kurrraa Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie lekarz ocenił i nic się nie dzieje. A miałam taką nadzieję, że da mi motywację do spakowania torby do szpitala... :P Myślałam, że może odezwie się ktoś komu już zaczęła się skracać i pamięta, w którym to było tygodniu :)

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 20 lutego 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbę spakować możesz zawsze:) nie jest powiedziane że masz pakować się na ostatnią chwilę albo w okresie okołoporodowym. Ja teraz spakuje się po świętach bo ostatnio mimo że spakowałam się miesiąc wcześniej to i tak zapomniałam ze sobą zabrać rzeczy codziennego użytku:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • kurrraa Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 20 lutego 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że mogę, a nawet powinnam, ale niestety jakoś nie mogę się za to zabrać :P Sama nie wiem czemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy miała z was po badaniu szyjki macicy plamienia? U mnie po badaniu (o 11) od razu poleciała krew z moczem, później zaczęły się plamienia brunatne lekarz kazał mi pojechać na kto (wszystko ok) ale plamienia utrzymałay się do następnego dnia(po nocy na wkładkę są z 4 krople) po podtarciu się na papierze było sluz z brunatnym zabarwieniem..nie wiem czy mam się martwić czy to normalne po badaniu..?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podjechać na KTG

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po badaniu to normalny objaw rzekomo, też miałam tak w trzy dni temu i myślałam że czop odchodzi, ale na drugi dzień nie było już nic. Jeśli jest krwotok to jechać bardzo szybko, natomiast wspominałaś że lakarz kazał jechać na KTG to jedz.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, czy któraś z Was miała tak, że wg USG dopochwowego szyjka była jeszcze długa (u mnie dzisiaj 4cm), ale miękka, a w parę dni po tym urodziłyście? Jak to u Was postępowało?

    Trochę się martwię, termin co prawda dopiero za 5 dni wg BBF a za 7 wg lekarza, ale szyjka nic a nic się nie skróciła, chociaż od kilku dni czuję mocne kłucie w szyjce, a od dobrych 2 tygodni mam powtarzające się bóle miesiączkowe kilka razy dziennie i silne skurcze przepowiadające całego brzucha średnio 1-3 dziennie. Mały jest ciągle nad wchodem (balotuje) mimo że to moja pierwsza ciąża i chyba już powinien "siedzieć" pewniej, na dodatek wg USG waży już 3600g, a ja jestem raczej drobnej budowy...

    Dzisiaj mój lekarz prowadzący powiedział, że ma nadzieję, że dziecko już zbytnio nie urośnie, żebym mogła urodzić, co też mnie nie pocieszyło...

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jestes w okresie okołoporodowym czyli 2 tygodnie przed terminem i po terminie, to znaczy że dziecko jest gotowe na przyjście na świat, urodzi się bezpiecznie. Jest już na tyle rozwinięte że spokojnie przetrwa, pod warunkiem, że nie było jakiś problemów genetycznych itp.

    Ja to się doczekać nie mogę i wręcz wypchać bym chciała to dziecko, mam rozwarcie na 2 palce (czyli ok. 4 cm) i nic się nie dzieje, a już myślałam że urodzę w najbliższych dniach, jak widać nie zapowiada się rychłego porodu mimo stosowania technik domowych typu współżycie, sprzątanie, spacery, schody itp.

    Dlatego zostaje czekać, aż samo się zdecyduje na wyjście :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też już nie mogę się doczekać! Od dobrego tygodnia uskuteczniamy codzienne "przytulanie", chodzę po schodach, na spacery (już nawet dziwnie na mnie ludzie na osiedlu patrzą,jak pomykam sama z takim wielkim brzuchem, który mnie prawie przeważa do przodu) itp.

    Dlatego martwi mnie ta szyjka, że jest wciąż długa a już się powinna szykować do porodu, bo jak Mały jeszcze nabierze trochę ciałka to może się okazać, że nie dam go rady urodzić naturalnie, a bardzo się na to nastawiłam... :P dlatego się zastanawiam czy którejś z dziewczyn na forum się ona błyskawicznie skróciła czy to zawsze jest proces długotrwały :D no i czy dzidziuś w pierwszej ciąży tak sobie nad wchodem siedział, a nie już powoli we wchodzie, bo zaczynam panikować, że coś ze mną nie tak :P lekarz za wiele mi nie poradził, trzeba czekać, ale ja bym chciała mieć to już za sobą... ;)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ