X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Szkoła rodzenia
Odpowiedz

Szkoła rodzenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 3 września 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy warto chodzić do szkoły rodzenia czy to szkoda czasu i ewentualnych kosztów?

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 4 września 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam z mężem i bardzo byliśmy zadowoleni na wstępie dostaliśmy trochę prezencików jak smoczek butelka i próbki różnych kremów. Oprócz tych bonusów dowiedziałam się kilka ciekawych rzeczy o których nie miałam pojęcia. A przy okazji dowiedzieliśmy się obydwoje z mężem jak oddychać i to dobrze bo ja w czasie porodu pewnie zapomnę ale mój mąż będzie mi przypominać. Ja polecam my kosztów nie ponieśliśmy bo chodziliśmy na bezpłatne zajęcia i nie uważam że ten czas straciłam a dowiedziałam się wiele istotnych rzeczy :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 4 września 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda pieniędzy na te płatne warto skorzystać z tej bezpłatnej, na pewno w Twojej okolicy jest taka :) ja osobiście polecam


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...zdania są podzielone-dla mnie to rzecz zbędna,położna mi odradzała...
    Wszystkiego teraz z internetu można sie dowiedzieć:)
    Oddychanie już też mamy wyćwiczone jak i inne podstawowe rzeczy przy porodzie.
    Chyba najlepiej jak z położną osobiście się spotkasz i pogadasz-powie o wszystkim.
    Ale jak ktoś ma ochotę,to czemu nie:)
    Najwazniejsze jednak,to słuchać położnej przy porodzie-mówi co masz robić kiedy i jak:)
    Szkoła rodzenia może jest dobra,żeby nauczyć się o higienie maluszka itp.
    Idź kilka razy i będziesz wiedziała,czy warto chodzić :)

  • Kuki Koleżanka
    Postów: 33 52

    Wysłany: 4 września 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda czasu i kasy. Nic mi nie dała. Skończyłam na bloku operacyjnym i tak. Dużo zbędnych rzeczy jest omawianych.

    Gosia
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 5 września 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko te na NFZ w Szczecinie przynajmniej wymagają zadeklarowania wzięcia od nich położnej środowiskowej. I mają zajęcia w tygodniu gdzie z mężem nie mogli byśmy brać udziału we wszystkich zajęciach razem :/ mężowi na tym bardzo zależy, aby brać czynnie udział we wszystkim co dotyczy ciąży i dziecka.

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 5 września 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia ja jestem ze Szczecina i zamierzam właśnie wybrać tę szkołę
    http://szkolarodzenia.szczecin.pl/
    Mam niedaleko od domu. Najpierw miała być szkoła w MAMMIE ale za daleko jak dla mnie bo mieszkam w centrum. Z mężem będę tylko na co drugich zajęciach bo akurat tak parcuje. Za jakieś 5-7 tygodni będę zaczynać więc dam znać jak wrażenia. :)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 5 września 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexi
    ja jeszcze muszę poczekać do końca października bo tak mi wypada 21 tydzień ;) pewnie się spotkamy ;)
    bo jeżeli będę wybierać szkołę to pewnie tą na nfz, właśnie w centrum bo do mammy też mi daleko.

    esteraestera lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny i jak, byłyście na zajęciach w tej szkole? Ja chodziłam tam na zajęcia w istopadzie. Moze się widziałyśmy?

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z mężem po pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia http://polozna-szkolarodzenia.pl

    Jesteśmy bardzo zadowoleni po spotkaniu, jesteśmy na trybie indywidualnym bo nie jesteśmy w stanie chodzić na zajęcia w tygodniu.
    Położna jest konkretna i miła. Pracuje w szpitalu, w którym zamierzam rodzić więc oprowadziła nas po salach, pokazała jak się poruszać. Wprowadza szczegółowo w każdy temat - co dla mnie jest niesamowitym atutem bo wiem czego mogę się spodziewać.

    Nie żałujemy, że wybraliśmy się na takie zajęcia, a przed nami jeszcze 3 spotkania.

    Jak już zakończymy szkołę to opiszę swoje wrażenia.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 29 listopada 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babka widzę że z Pomorzan :) to czekam na relacje! Ja się zastanawiam - Zdroje albo Pomorzany.
    Ja ze swojej szkoły rodzenia, jestem zadowolona, nie mam wprawdzie porównania ale temat porodu i połogu został mi choć trochę przybliżony :)

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 30 listopada 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esteraestera wrote:
    Cześć dziewczyny i jak, byłyście na zajęciach w tej szkole? Ja chodziłam tam na zajęcia w istopadzie. Moze się widziałyśmy?
    A ja w końcu zapisałam się tutaj
    http://www.szkolarodzeniaszczecin.pl/
    Byliśmy już na 2 zajęciach. Fajna tematyka i prowadzenie. Ogólnie grupy są dosyć spore ale jest wesoło, miło i sympatycznie. Na razie nie żałuję. :)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 30 listopada 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę na bezpłatną szkołę rodzenia. Zajęcia prowadzi położna na świetlicy w oddziale ginekologiczno-położniczym. Na każdych zajęciach rozmawiamy z nią swobodnie o naszym stanie i odczuciach, a potem realizujemy dany temat. Było już zwiedzanie porodówki (super sprawa!), karmienie piersią, kąpiel, poród rodzinny.
    Pod koniec przychodzi pani rehabilitantka i trochę się gimnastykujemy.
    Uczyłyśmy się oddychania torem przeponowym i w ogóle jest naprawdę fajnie spotkać się z dziewczynami na podobnym etapie ciąży. Zajęcia rozpoczynają się kiedy jesteś w 30 tc i jest przewidzanie 5 spotkań. No i oczywiście dostajemy pełno ulotek, poradników i próbek z różnych firm kosmetycznych (Ziaja, Emolium, Nivea, Allerco0. Ostatnio była też butelka i smoczek z Aventu i pieluszki z Dady.

    esteraestera lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexi150 wrote:
    A ja w końcu zapisałam się tutaj
    http://www.szkolarodzeniaszczecin.pl/
    Byliśmy już na 2 zajęciach. Fajna tematyka i prowadzenie. Ogólnie grupy są dosyć spore ale jest wesoło, miło i sympatycznie. Na razie nie żałuję. :)
    widzę że będzie temat pieluch wielorazowych, u mnie tego nie było. A zaczynam się powoli interesować tematem:)

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • esteraestera Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mareczkowa a w jakim szpitalu masz tą szkołę?

    p19uqqmzzar3uarv.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tylko, że województwo kuj.-pom. :)

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też będziemy chodzic, zaczynamy po Nowym Roku.
    Koszt to właściwie zaden, bo za 1,5 m-ca spotkań 2x w tygodniu placimy w sumie 120 zl.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc odpowiem na swoje pytanie ;)

    Dla mnie warto było się wybrać na szkołę rodzenia z tego względu, że czuje się spokojniejsza i mam wiedzę przekazaną przez położną, która pracuję wciąż w szpitalu. Pokazy instruktażowe dodały pewności siebie dla mnie i męża. Ja przez to bynajmniej śpię spokojniej bo lubię być na wszystko przygotowana.

    Mogliśmy poznać "tajniki" i nowinki z sal porodowych. Przekazała nam również obawy położnych, które pracują na takich oddziałach gdzie w sumie nawet o tym wcześniej nie myślałam. Głównie przecież myślałam o sobie i dziecku w sytuacji porodu i pobytu w szpitalu.


    Dodam, że jest to moje pierwsze dzieciątko, przy drugiej ciąży już się zapewne nie wybiorę na taką szkołę gdyż będę miała własną praktykę ;)

    Koszt takiej szkoły wyniósł mnie 400 zł za 4 spotkanie indywidualne po 1,5-2h.
    Omówiliśmy:
    - poród SN
    - poród CC
    - połóg
    - pielęgnacja noworodka w domu i w szpitalu
    - stany przejściowe noworodka
    - pierwsza pomoc
    - apteczka domowa
    - prawo
    - laktacja i karmienie (gdyż chcę karmić piersią)
    - obejrzenie sal porodowych z omówieniem technik łagodzenia bólu podczas porodu
    - rola partnera w porodzenie rodzinnym

    Nauczyłam się również, że nie zawsze warto jest naczytać się internetów i słuchać "dobrych rad" bo można się na tym przejechać. Dlatego też zależało mi na profesjonalnym omówieniu tematów z wykwalifikowaną osobą.

    Wilka lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowanie polecam uczestniczenie w szkole rodzenia. My chodzimy do bezpłatnej, w każdym większym mieście są takie bezpłatne zajęcia.
    Ja podobnie jak Symfonia czuję się spokojniejsza a i mąż zdobywa cenną wiedzę: jak przewinąć dziecko, jak umyć, jak pielęgnować pępek, czym się różnią ubranka, pieluchy itd. Nie mówiąc już o technikach oddychania i metodach przechodzenia każdej z faz porodu.
    Nie udało mi się zapędzić męża do książek ale tutaj ma wiedzę od położnych pracujących w szpitalu gdzie będziemy rodzić.

    Ja to co czytam w internecie traktuję z przymrużeniem oka bo czasem są takie brednie, że szczęka opada i można się tylko niepotrzebnie nakręcić, co też często widzę czytając wypowiedzi osób tutaj na forum.

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 18 marca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję pomocy. Chciałabym wybrać szkołę rodzenia jednak w większości szpitali w Warszawie dla osób niezameldowanych jest ona płatna. Chciałabym jednak nie płacić w jednym szpitali który jest najbliżej mnie to 450 zł. Jednak w moim powiecie gdzie jestem zameldowana mam bezpłatną ale na stronie szpitala jest informacja że rodząca wówczas deklaruje poród w tym szpitalu. Czy rzeczywiście tak jest, że już muszę rodzić w szpitalu gdzie odbyłam szkołę rodzenia? czy bez problemu przyjmują w innym szpitalu też?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ