X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Staniki do karmienia
Odpowiedz

Staniki do karmienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy kupujecie/kupowałyście? Czytałam, że od 8 miesiąca piersi nie rosną i wtedy można kupić - czy potwierdzacie? Dodatkowo, czy faktycznie trzeba brać o miseczkę większe, bo po porodzie piersi tak bardzo urosną od mleka, że obecny rozmiar byłby za mały?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam dwa przed porodem - nie nadawały się. Tak naprawdę dobrze, to dobrałam sobie po 2 miesiącach karmienia. No i zdecydowanie większe miski to były.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 10:42

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się nie nadawały to co nosiłaś ? ;)

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ze 20 koszulek z H&M takich do karmienia, które trzymają biust (nie takie luźne) i praktycznie nie noszę stanika od porodu ;) Tylko jak z domu wychodzę gdzieś w gości czy coś załatwić, bo nawet do sklepu śmigam w tych topach. Trzymają tak dobrze, jak stanik, dla mnie rewelacja :)

    http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0190284007.html

    sznurowka lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia zazdroszczę nie noszenia stanika po porodzie. Ja w dniu wypisu miałam taki nawał pokarmu, że nie wsadziłam biustu ani w stanik, ani w bluzkę w której przyjechałam do szpiala, jechałam zalana w t-szercie, a potem cały czas w staniku do karmienia i wkładkach laktacyjnych inaczej nie dało rady, zobaczymy jak będzie tym razem.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granat, dla mnie o wiele wygodniejsze są te koszulki, w nie też można wkładki włożyć :) One są zabudowane na wysokości biustu, naprawdę polecam :)

    GRANAT lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię ubrania z hm-a. Teraz większość ciążowych mam od nich, muszę oblukać te bluzeczki o których piszesz. ;)

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze i te bluzki sa ok. Ale z pewnoscia nie na duze biusty. Nie oszukujmy sie, grawitacja robi swoje a chyba nikt nie chce miec piersi po kolana.

    roxi661
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam duży biust (teraz f-g w zależności od firmy), bardzo lubię chodzić po domu bez stanika, ale w trakcie laktacji nie jet to możliwe ze względu na ciągłe przeciekanie.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxi, zdziwiłabyś się. Ja noszę 80H Freya (to naprawdę ogromna miska), w biuście mam ponad 112 cm, specjalnie kupiłam bluzki L na dzień, bo są ciaśniejsze i lepiej trzymają, a XL na noc. Normalnie noszę 44/46 rozmiar.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozmiar biustu 80F i ok 105 cm w obwodzie przy rozmiarze 38/40 i te topy o których pisze polkosia są super! Używałam ich podczas karmienia a teraz po zakończonym karmieniu lubię w nich spac :D nie trzymają biustu jak stanik ale zdecydowanie lepiej niz zwykły top :)

    GRANAT, polkosia lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dobrze Was mieć.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 2 września 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie na temat biustonoszy do karmienia z fiszbinami? Szczerze mówiąc zamierzałam zaopatrzyć się właśnie w taki, ale wczoraj położna nastraszyła mnie, że mogą spowodować nawał pokarmu... Mam również dość duży biust jak na swoją posturę i jak zobaczyłam te miękkie, bawełniane bez fiszbin to obawiam się, że chodząc w takich mój biust się całkowicie zniekształci...

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 2 września 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linka, ja miałam takie obawy jak ty. Mam spory biust przy dosyć drobnej posturze (teraz 70 G) i nigdy w życiu nie chodziłam w miękkich biustonoszach ani tym bardziej bez. Było mi zwyczajnie niewygodnie i niekomfortowo się w nich czułam.

    Wczoraj wybrałam się na zakupy z zamiarem znalezienia stanika do karmienia z fiszbinami. Takiego, żeby wciąż wyglądać jak kobieta i nie wstydzić się w nim wyjść do ludzi ;) Brafitterka trochę jednak odarła mnie ze złudzeń :P Postraszyła zatykaniem kanalików mlekowych przez fiszbiny, uświadomiła, że rozmiar biustu po porodzie będzie się zmieniał (nawet w trakcie jednego dnia), więc o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup miękkiego stanika na początek.
    Walczyłam i oczywiście przymierzałam i takie, i takie, ale ostatecznie zdecydowałam się na miękki, ze sporą możliwością regulacji. Jest zaskakująco wygodny i, co ważne, wygląda całkiem nieźle nawet pod bluzką, a cycki nie zwisają ;)
    O tym, czy się sprawdzi w akcji, przekonam się już wkrótce :)
    Usztywniany kupię być może później, jak laktacja się unormuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 18:57

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 2 września 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowiedziałam się też przy okazji, że biustonosz do karmienia najlepiej wybierać już w 9. miesiącu. Trzeba brać pod uwagę, że musi być zapas miejsca w miseczkach (tak, żeby piąstka weszła), a z kolei pod biustem regulacja musi umożliwiać zwężenie w stosunku do obecnych rozmiarów ;) Czyli zakładamy, że troszkę schudniemy ;) Jeśli przymierzając zapinamy się na najciaśniejsze haftki, to znaczy, że biustonosz jest za duży.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 3 września 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj zrobiłam jeszcze mały research w internecie i znalazłam coś, nad czym zaczynam się zastanawiać... Staniki dla matek karmiących z panache superbra. Fakt, cena trochę wysoka, ale mam od nich 2 modele sportowe i byłam nimi zachwycona (bo teraz oczywiście nie wchodzę), więc mam nadzieje, że tymi do karmienia też się nie rozczaruje. A na fiszbiny może faktycznie przyjdzie czas... W ogóle to mam nadzieję, że kiedyś wróci mój dawny rozmiar biustu :D

    A jak można spytać Leticia, zdecydowałaś się na jakiś konkretny model/firmę tego bawełnianego skoro dobrze w nim wyglądasz, a chyba masz gorzej niż ja (70 F jak na razie ;)? Słyszałam też, że lepiej od razu mieć 2 na zmianę...

    Ja chciałam sie wybrac już w przyszłym tygodniu (33 tc) do salonu z brafitterka, ale może faktycznie się z tym wstrzymam jeszcze trochę... Jakoś ostatnio zaczynam chyba odczuwać syndrom "wicia gniazda" i wszystko już bym chciała mieć pozapinane na ostatni zamek... Łącznie ze stanikami! :D

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 4 września 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest tu kto z małym biustem? Ja przed ciąża miałam małe B a teraz mam co najwyżej duże B, więc niewiele się zmieniło (28tc). Oczywiście z zakupem stanika wstrzymam się, ale jestem ciekawa co małym biustom się sprawdziło.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 6 września 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam sie pod pytanie Werix :) czy małe biusty musza sie przejmowac stanikiem do karmienia czy np. takie z allegro za ok 20 zl zwykle bawelniane sa ok czy czegos im brakuje?http://allegro.pl/80b-biustonosz-stanik-do-karmienia-bawelniany-i6396551565.html
    Znalazlam taki np i sie zastanawiam czy nie zamowic.

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 6 września 2016, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja rownież dołączam się do tematu małych biustów w ciąży. Obecnie mam 70C i wciąż noszę push-up. Czy taki rodzaj stanika nadałby się też do karmienia? W miękkich miseczkach czułabym się "płasko".

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 7 września 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix wrote:
    A jest tu kto z małym biustem? Ja przed ciąża miałam małe B a teraz mam co najwyżej duże B, więc niewiele się zmieniło (28tc). Oczywiście z zakupem stanika wstrzymam się, ale jestem ciekawa co małym biustom się sprawdziło.

    Mam dokładnie tak samo ;) Chciałam sobie kupić jakiś do szpitala, ale nie wiem, czy ten biust jeszcze urośnie? Czy B nadal będzie dobre? Nie wiem jaki rozmiar kupić.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ