BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > Stanik do karmienia - jaki rozmiar?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

pannaniedzwiedzia
Ekspertka
93

Wysłany: 12 lutego 2015, 12:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Proszę o pomoc. Obecnie noszę jeszcze swój zwykły stanik, który już lekko mnie uciska (jestem w 32 tygodniu). Przymierzam się do kupna przez internet stanika do karmienia i nie bardzo wiem jak rozumieć opinię, że należy kupować stanik o rozmiar większy. Mój obecny rozmiar to 75 F, czyli rozmiar większy to będzie 80 G? Jakiej firmy staniki polecacie?

1usagu1ro3mz6qy5.png

Kaj
Autorytet
293

Wysłany: 12 lutego 2015, 13:05
Cytuj | (1) | Zgłoś
Rozmiarówki są różne u różnych producentów mimo, że powinny być takie same. Ja mimo iż kupowałam niby rozmiar większy to raz były ok a raz za małe. Najlepiej jak się zdecydujesz na konkretny model to zmierzyć się i dopasować rozmiar w tabeli rozmiarów.

KlaudiaRbn lubi tę wiadomość

ukdy82c3jvhxu38m.png

tb73k6nl2pyu28tq.png

dziks_power
Ekspertka
56

Wysłany: 12 lutego 2015, 18:59
Cytuj | (3) | Zgłoś
Po pierwsze najlepiej jak zostawisz zakup na chociaż 36 tydzień, bo piersi mogą ci jeszcze urosnąć. Po drugie - idzie do brafiterki, lub dobrego salonu z bielizną i zmierz sobie kilka staników, zobaczysz wtedy jaki rozmiar masz obecnie.

Ja kocham swoje piersi, chcę aby po ciąży były w super stanie więc zmieniam właśnie rozmiar stanika po raz 2. A w 9 miesiącu idę na kolejne przymiarki aby kupić idealnie dopasowany do karmienia.

Dbajmy o swój biust kochane.

Gosiak, amarranta, Seli lubią tę wiadomość

relgh371zl7nd975.png

pannaniedzwiedzia
Ekspertka
93

Wysłany: 13 lutego 2015, 09:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
:) Cenna rada. A znacie może jakiś stacjonarny sklep w Warszawie z tego typu bielizną i brafitterką, gdzie ceny nie są kosmiczne?

1usagu1ro3mz6qy5.png

apaczka
Autorytet
4120

Wysłany: 19 lutego 2015, 17:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
W Warszawie polecam sklepy Dopasowana - al. Waszyngtona lub Koszykowa.

9f7jpx9i1ln9kxb1.png

Martika87
Autorytet
251

Wysłany: 28 czerwca 2015, 23:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja dziś kupiłam 2 staniki w kappahl-u jeden za 60 zł i jestem mega zadowolona. Miękka bawełna,piersi wyglądają ładnie,delikatna koronka. Cieszę się z zakupu i polecam :)

zrz69vvj69ave0jf.png

[konto usunięte]

Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja do dziś zmieniłam 2x rozmiar
Nie pozwalam sobie na za ciasny.
Stanik do karmienia będę kupować/dobierać dopiero w 32-34tc, choć teraz juz nosze stanik do karmienia, gdyż jest najwygodniejszy, mam strasznie wrażliwe brodawki a w nim nic mnie nie gryzie.
Mój wyjściowy to 70g, później był 70i, a teraz 75h, aż strach co będzie w 32 :), ale myślę że zostanę przy 75

Dla mnie rozmiar większy to przy obwodzie ten sam a miska większa, ale wszystko zależy jak "rozrastasz się"
Są tabele, korzystaj z nich - wg tabel producenta.I moja mała uwaga, nie kupujcie stanika za dużego w obwodzie, bo to jest koszmar większości kobiet - piersi wypadają dołem, dół musi przylegać, a jak podniesie się ramiączka, to pierś dołem nie moze wystawać.

Martika87
Autorytet
251

Wysłany: 29 czerwca 2015, 10:06
Cytuj | (1) | Zgłoś
Każdy sklep ma swoją rozmiarówkę i ciężko się połapać :P
Nowy stanik najlepiej zapiąć na drugie zapięcie,on z czasem się i tak rozciągnie więc te ostatnie będzie wtedy ok.

binka76 wrote:
Ja do dziś zmieniłam 2x rozmiar
Nie pozwalam sobie na za ciasny.
Stanik do karmienia będę kupować/dobierać dopiero w 32-34tc, choć teraz juz nosze stanik do karmienia, gdyż jest najwygodniejszy, mam strasznie wrażliwe brodawki a w nim nic mnie nie gryzie.
Mój wyjściowy to 70g, później był 70i, a teraz 75h, aż strach co będzie w 32 :), ale myślę że zostanę przy 75

Dla mnie rozmiar większy to przy obwodzie ten sam a miska większa, ale wszystko zależy jak "rozrastasz się"
Są tabele, korzystaj z nich - wg tabel producenta.I moja mała uwaga, nie kupujcie stanika za dużego w obwodzie, bo to jest koszmar większości kobiet - piersi wypadają dołem, dół musi przylegać, a jak podniesie się ramiączka, to pierś dołem nie moze wystawać.

hakorośl lubi tę wiadomość

zrz69vvj69ave0jf.png

silea
Nowa
0

Wysłany: 1 lipca 2018, 23:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zamawiając stanik przez internet, możesz zamówić kilka rozmiarów i wybrać tylko ten który będzie Ci najbardziej odpowiadał, a resztę zwrócić. Można tak zrobić chociażby tutaj: klik. Zamówiłam tam ostatnio kilka ciekawych modeli.

kk001
Nowa
0

Wysłany: 18 września 2018, 15:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Fajnie u mnie sprawdza się ten model https://www.gaia.com.pl/biustonosz/push-up.html . Jest ładny,praktyczny . Również po okresie karmienia ze względów na jego uszycie, bardzo dobrze się nosi

Magdzia85F
Autorytet
3087

Wysłany: 26 września 2018, 16:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Byłam u brafitterki, bo źle dobrałam stanik - kupiłam 80G a okazało się, że mam 70H/g, więc duża pomyłka :) I tak naprawdę pierwszy biustnosz kupiłam zły, ale i tak się nadał, bo miski były duże(ale przy nawale nic nie uciskało, uff)i był elastyczny.
Po miesiącu pojechałam do brafiterki i mam już dobre biustonosze.

Adusia <3 3640gr i 54 cm Szczęścia!
5g4ip2.png
qiOmp2.png

judysia86
Przyjaciółka
63

Wysłany: 27 września 2018, 10:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Magdzia85F wrote:
Byłam u brafitterki, bo źle dobrałam stanik - kupiłam 80G a okazało się, że mam 70H/g, więc duża pomyłka :) I tak naprawdę pierwszy biustnosz kupiłam zły, ale i tak się nadał, bo miski były duże(ale przy nawale nic nie uciskało, uff)i był elastyczny.
Po miesiącu pojechałam do brafiterki i mam już dobre biustonosze.
ale kupujesz usztywniane, czy miękkie?

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

Malwas
Autorytet
1092

Wysłany: 27 października 2018, 14:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja kupowałam w 35tc i poszłam do salonu Esotiq. Powiedziałam Pani, że nie wiem jaki rozmiar mam kupić, zmierzyła mnie, doradziła, że te miękkie staniki lepsze bez usztywnień i dobrała odpowiedni rozmiar, zmierzyłam pare i wybrałam co mi najbardziej odpowiadało, także polecam ten salon. Najlepiej stanik kupować na późniejszym etapie i osobiście, przez internet chyba bym się bała :), tak samo mam z butami przez internet.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 14:49

w5wqrl680ap4ivko.png
PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;

[konto usunięte]

Wysłany: 30 października 2018, 10:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Malwas wrote:
Ja kupowałam w 35tc i poszłam do salonu Esotiq. Powiedziałam Pani, że nie wiem jaki rozmiar mam kupić, zmierzyła mnie, doradziła, że te miękkie staniki lepsze bez usztywnień i dobrała odpowiedni rozmiar, zmierzyłam pare i wybrałam co mi najbardziej odpowiadało, także polecam ten salon. Najlepiej stanik kupować na późniejszym etapie i osobiście, przez internet chyba bym się bała :), tak samo mam z butami przez internet.

a jak cenowo? w ogole nie wiedziałam, że w esotiq mają staniki do karmienia...

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)