X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Spanie na boku
Odpowiedz

Spanie na boku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszłe msmusie, czy śpicie całą noc na lewym boku? Ja sie staram ale dzis obudziłam sie w środku nocy na plecach. A do tego lewe biodro aż boli. Zastanawiam się czy to nie jest przesada z tym lewym bokiem, moja mama mówi ze kiedys nikt nie wiedział ze lewy bok jest najbezpieczniejszy i jakos nic się złego nie działo przez to...

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak mowia ze najlepiej jest spac na lewym ale bez przesady wiadomo ze nie da sie przespac calej nocy na jednym boku ja tez w sumie zasypialam na lewym ale wiadomo w nocy sie przekrecałam na prawy lub chwile na plecy tak zeby bylo wygodne ;) choc z duzym brzuchem ciezko o wygodne spanie. To ze ktos w ciazy nie spi na lewym to nie znaczy ze cos sie ma stac. Mi tez doktorka zawsze o tym przypominala zeby spac na lewym jak najczesciej ale nie ze caly czas i ze nie wolno sie polozyc inaczej. W ciagu dnia jak np robiłam sobie krotka drzemke to zasypialam na lewym jakos ale w nocy roznie a przede wszystkim tak zeby bylo wygodnie ;)

    mloda1995, kot_bury lubią tę wiadomość

    Anna25
  • nandelle Znajoma
    Postów: 27 51

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę chodzi o to, że spanie na lewym boku nie uciska żyły głównej dolnej co ma duże znaczenie w profilaktyce zakrzepów i żylaków. No i również dzięki temu dbamy o dobre natlenienie organizmu swojego i dzidziusia :) I zapobiegamy ewentualnym omdleniom.

    Natomiast nic złego się nie stanie jak będziemy spać na brzuchu czy prawym boku, bo się w nocy tak przekręcimy - nie ma co popadać w obłęd :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 18:08

    km5stv733q4a0noe.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja jak spie na boku to czuje mala jak mnie kopie na samym boku tam gdzie leze na lozku i czasami sie zastanawiam czy jej nie sciskam no ale jakos musze spac

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dokladnie jest tak samo mala kopie na tej leżącej stronie brzucha dlatego rozpoczelam ten watek czy jej jest wtedy na pewno wygodnie

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    U mnie dokladnie jest tak samo mala kopie na tej leżącej stronie brzucha dlatego rozpoczelam ten watek czy jej jest wtedy na pewno wygodnie
    no i jakie wnioski jak narazie? ja mysle ze na logike to by sie przesunela jakby ja tam cos cisnelo. a jak sie obroce na drugi bok to ona tez tam jest :D

    mloda1995, kot_bury lubią tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wniosek taki ze wszystkie mamy śpią na boku a jak malej ciasno to zapewne poradzi sobie i zmieni pozycję. :) nie chce dac sie zwariować tym wszystkim poradom im wiecej wiem tym nie raz gorzej panikuję i wymyślam niestety ale to tylko i wyłącznie z troski o maleństwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 15:38

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choćbym chciała to nie dam rady całej nocy na lewym boku, po prostu zaczyna mnie boleć biodro. Ale wstaję kilka razy na siku, także wychodzi mniej więcej po tyle samo czasu na lewym i na prawym :). Myślę, ze jakby leżenie na prawym boku było zakazane, to by lekarze o tym mówili ;)

  • Lilik Ekspertka
    Postów: 147 129

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bez przesady.
    Oczywiście, lewy bok jest najbardziej wskazany, ale kobiety w ciąży nie wytrzymają w jednej pozycji całej nocy. Nie ma opcji. Dozwolona jest więc również pozycja na prawym boku. Ba! Można spać nawet na plecach, o ile nie robi Wam się słabo.
    A dzieciątka sobie poradzą :).

    nietupska, kot_bury lubią tę wiadomość

    3jgx9n73ycg6jadh.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie warto wariować, bo przez to można zarwać wiele nocy ;-) Nie skupiaj się na tym zbytnio. Polecam zasypiać na lewym bólu, koniecznie z poduszką (trochę twardszą i nie typu "jasiek") między nogami (gdzieś między kolana i uda). Przez długi czas męczył mnie potworny ból miednicy i bioder, jednego a czasami obu jednocześnie + bo krzyża i pośladka. Zwalałam to na materac, więc zmieniłam łóżko na kanapę - nic to nie dało. Potem uznałam, że to wina koszuli nocnej, bo może się podwija, więc spalam nago - zero poprawy. Potem była kołdra między nogami, później jasiek, aż w końcu pomogła poduszka profilowana, taka ciut twardsza. Problem w dużej mierze minął i gdyby nie wstawanie do toalety, to spałabym jak zabita. A za te nieszczęsne bóle odpowiedzialna jest ponoć relaksyna... Tak czy inaczej polecam nauczyć się spać z poduszką między nogami i nie krzyżować nóg, nawet przy odpoczynku. A jeśli obudzisz się na prawym boku, to nie panikować ;-)

    Lilik lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 8 maja 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam mojego lekarza prowadzącego o spanie na lewym boku. Mówi, że tak faktycznie jest lepiej ale nie widzi nic w złego w spaniu w innej pozycji. Więc tak jak pisała Syl89wia nie ma co panikować kiedy obudzimy się na prawym boku. A tak jak wspomniała Niuniusia- nasze mamy nie zwracały na to najmniejszej uwagi i urodziłyśmy się zdrowe :)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 9 maja 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 2 nocy prawie nie śpię bo nie ma czegoś takiego jak wygodna pozycja w 35 tygodniu ciąż :):):)
    Ale raczej sypiałam na lewym boku i na plecach (głowę miałam wyżej). Jak sie na prawy przekręcałam to od razu kopniak od córki :D

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 9 maja 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kiedy wiem ze glowka dzidzi jest na dole a z boku mnie kopie nozkami to sie juz nie boje ze ja przygniatam bo najwyzej cofnie stopki jak ja przycisne za mocno we snie ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • BędziemyRodzicami Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 25 maja 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie, nie ma co wariować - absolutnie nic się nie stanie, jeśli pośpicie w innej pozycji. Lepiej, żebyście się tym nie zamartwiały i znalazły pozycję wygodną dla Was, niż męczyły się całą noc - to czy jesteście wypoczęte i wyspane też jest ważne! Od pewnego momentu trudno znaleźć wygodną pozycję w ogóle, więc ograniczanie się do lewego boku tylko pogorszy sprawę :)

    Rose123 lubi tę wiadomość

  • FioletowaPanda Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 27 maja 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się - ja spałam w ciąży jak chciałam i synek był zdrowy w 100% ^^ nie dajcie sie zwariowac laski!

    Rose123 lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 28 maja 2016, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokladnie. Ja jestem pod koniec 8 m-ca i spie na boku (prawym i lewym) bo na plecach juz bym nie mogla nawet jakbym chciala, od razu ciezko mi sie oddycha. Poza tym budze sie od kilku dni co kilka godz bo mnie juz wszystko boli od nerwu kulszowego po zoladek :/

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 28 maja 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niby lepiej spac na lewym boku ale mi sie nigdy tak do konca nie udawalo.. po prostu bylo niewygodnie! :) i nie oszukujmy sie swiat sie nie zawali od spania w innej pozycji a z dzidzia bedzie wszystko ok:) wyspijcie sie lepiej poki jeszcze mozecie :D



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 28 maja 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak u Was ale u mnie spanie od kilku dni jest męka, oczywiście śpię na bokach, staram się najczesciej na lewym o ile jestem w stanie się kontrolować w czasie snu, ale mam tak scierpniety tylek, biodra i nogi, że potem cały dzień to odczuwam. Mialyscie tak?

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 30 maja 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć minęło mnóstwo czasu od ciąży z córką, to co nieco pamiętam :P

    Spałam jak chciałam, ale pod koniec 7 miesiąca to już zaczynało być strasznie ze spaniem, a na koniec to masakra :/ Usnąć nie było problemem, ale jak się obudziłam w nocy, to co pare minut przewracałam się z boku na bok, biodra mnie koszmarnie bolały jak leżałam :/

    Ale to chyba tylko przez to, że kości biodrowe mocno się rozszerzały ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zasypiam rożnie, na lewnym/ prawym boku, czasem na plecach. Mam poduszkę ciążową i to mi pomaga - jak na razie odpukać nie bolą mnie plecy. Wydaje mi się, że mam mały brzuszek. Ale ogólnie coraz gorzej ze spaniem niestety...Często się budzę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2016, 13:32

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ