X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Spanie na boku
Odpowiedz

Spanie na boku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 lipca 2016, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio pod koniec ciazy to juz spie tylko na prawym bo na lewym mnie strasznie kregoslup boli i nie daje rady. I b dobrze mi sie spi :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 1 lipca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku ciąży staram się przyzwyczaić do spania na lewym boku, ale mam straszny ból biodra. Zasypiam i budzę się w rożnych pozycjach nie koniecznie na lewym boku. Lekarz mówi żeby nie popadać w paranoje. Ale ja jestem dopiero na początku tej wspaniałej drogi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2016, 09:09

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 1 lipca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spałam tak jak było mi wygodnie.
    Przeważnie to był lewy bok :P ale zdarzało mi się spać baaardzo różnie ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat co prawda dawno nie odświeżony, ale może ktoś jeszcze tu zajrzy.
    Kiedy zapytałam o to w 27 tygodniu to moja lekarka powiedziała że na tym etapie nie jest konieczne spanie na lewym boku. Że nic się nie stanie jeśli obudzę się np.na prawym. Kiedy w 12 tygodniu zaczęłam krwawić położna w szpitalu kazała koniecznie na lewym boku leżeć. I tak bardzo 'wyeksploatowałam'tą stronę że już czuję dyskomfort. W każdym razie mam obserwować kiedy i w jakiej pozycji czuję że mam trudności w oddychaniu bo o to tutaj właśnie chodzi.

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez 6 miesięcy spałam na lewym boku, pilnowałam się i w ogóle... ale w końcu nie wytrzymałam i zaczęłam spać raz na lewym i raz na prawym i czuję się dobrze, aktywność malucha taka sama niezależnie od tego na którym boku śpię więc mam nadzieje, że mu to nie przeszkadza. Zaczęłam ostatnio fantazjować o tym, jak po porodzie nareszcie pośpię na brzuchu, nie mogę się doczekać ;)

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik wygląda na to że mamy te same fantazje ;-) gdyby nie położna to pewnie nie wiedziałabym że spanie na prawym wiąże się z uciskaniem żyły głównej. Ale nie popadajmy w paranoje! Też musimy się jakoś wysypiać. Nie naduzywam prawej strony, ale już nie rezygnuję z leżenia na prawej stronie. Dziewczyny ostatnio wyczytałam na tych pseudonaukowych portalach że leżąc na prawej stronie możesz zabić swoje dziecko!!! Woda z mózgu gwarantowana. Teraz wiem który portal jest w miarę wiarygodnym źródłem informacji. A najlepiej jest korzystać z wsparcia swojego lekarza :-)

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mimo tego, że zasypiam zawsze na lewym boku to i tak potem budzę się na plecach bądź na prawym boku... W pierwszej ciąży prawie cały czas spałam na plecach i moja córka jakoś nie była niedotleniona. Według mojego lekarza a także kilku mądrych artykułów nie należy przesadzać z niczym. Każda kobieta ma inny organizm i jednej będzie szkodzić spanie na plecach a innej na boku. Ponoć jest tak, że jeśli leżąc na plecach czujemy się komfortowo, nie mamy jakiś bezdechów i zawrotów głowy to znaczy, że dzidzia też nie czuje żadnych nieprzyjemności. Pod tym względem myślę że matka natura wie co robi i czasem po prostu musimy wsłuchać się we własny organizm i nasze potrzeby a nie w to co mówią inni dookoła...zwłaszcza ludzi którzy nigdy w ciąży nie byli.

    Lena19938 lubi tę wiadomość

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • roxi661 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od poczatku staralam sie spac na lewym boku jednak mi sie to nie udawalo! Zdecydowanie szybciej usne na prawym, i jest mi wygodniej. Przekrecam sie tez na plecy i czesciowo spie na brzuchu. Z dzidzia wszystko ok! Termin na 1.09:)

    Lena19938, Tami lubią tę wiadomość

    roxi661
  • Lena19938 Autorytet
    Postów: 1748 925

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj roxi661 to trzymamy kciuki!!!! Daj znać kiedy będziesz już po :-) Ja dziś obudzona na pleckach ;-) nie wiem jak to zrobiłam ;-)

    pvjscwa1hoshhau2.png
    fx3wvhpg4pi4baou.png
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 6 września 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Was rozumiem i mam podobne watpliwości. Od początku 2 trymestru staram się spać na lewym boku, mam tez poduszkę ciążową. To że i tak budzę się leżąc na plecach to raz, biodro lewe boli to dwa, a ostatnio zauważyłam, ze młody strasznie mnie kopie, jak leżę na lewym boku- może mu to nie odpowiada? Dopiero jak położę się na wznak to zasypia i wówczas i ja mogę zasnąć :)

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 7 września 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię na obu bokach - na jednym się po prostu nie da :P. Mam podusię ciążową i ona mi ratuje życie - żadnych bólów krzyża ani nic (no, chyba że za długo siedzę niewygodnie czy coś, ale nigdy nie po nocy :). Za to niestety od niedawna zaczynam czuć ból w udach i biodrach jeśli za długo śpię na którymś boku. Nie wiem, może to kwestia jakiegoś uciskania żył...?

    AKUxp2.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 8 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też śpię na obu bokach, ogólnie zawsze zasypiam na lewym, a potem w środku nocy zmieniam na prawy. Dopiero jak zaczęłam mieć żylaki na prawej nodze i drętwienie w udzie (położna mówi, że może być od uciskającej macicy - Kagura, może też tak masz) to starałam się jednak więcej na lewym boku leżeć. Ale i tak w którymś momencie się przewracam, bo nie da się ciągle w tej samej pozycji.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sypiam tylko na lewym boku od 2go trymestru, aż do dziś. Natomiast widzę w tym niestety zaletę i wady.
    Zaletą jest fakt, że czułam się zawsze bezpiecznie jeżeli chodzi o dziecko, wada jest taka, że mięśnie brzucha mam rozciągnięte w jedna stronę i odpoczynek na prawym boku jest niemożliwy bo strasznie mnie ciagnie, druga konsekwencją tego są silne bóle w nocy lewej strony ciała co w efekcie powoduje, ze musze spać na siedząco no i od samego początku mam córkę ułożona na tym samym boku główka w dół wiec będę musiała popracować nad jej drugim bokiem. Od samego początku ciąży śpię z poduszka C. Bardzo mi pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 01:40

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 października 2016, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagura wrote:
    Ja śpię na obu bokach - na jednym się po prostu nie da :P. Mam podusię ciążową i ona mi ratuje życie - żadnych bólów krzyża ani nic (no, chyba że za długo siedzę niewygodnie czy coś, ale nigdy nie po nocy :). Za to niestety od niedawna zaczynam czuć ból w udach i biodrach jeśli za długo śpię na którymś boku. Nie wiem, może to kwestia jakiegoś uciskania żył...?

    Mam to samo zawsze w nocy. Straszny ból. Wczoraj żeby złagodzić ból uderzyłam pięścią o mięsień bo nie mogłam inaczej rozbić bólu....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2016, 01:43

  • agata.gie Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 2 października 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że nie ma co popadać w skrajności, jednak ja mam bardzo nieprzyjemną przypadłość... gdy leżę na plecach, po kilku minutach robi mi się słabo. Ratuje mnie spanie na bokach, co niestety skutkuje bólami w biodrach. Taka "uroda", jeszcze trochę muszę wytrzymać :)

    relg2n0apzfk2ghe.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ