X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Skurcze przepowiadające
Odpowiedz

Skurcze przepowiadające

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 października 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w tym temacie znowu mam problem :)
    Jak to chyba każda pierworódka.
    Wczoraj do południa odczuwałam ból podbrzusza, taki lekki ból okresowy.Zabolało-przestało- i tak pół dnia.
    Czy to są te tzw. skurcze przepowiadające?
    Jak powinny one występować czy ten 34/35 tydzień ciąży nie za wcześnie?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 października 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 27 tc i też takie odczuwam, szczególnie wieczorem, wtedy no-spa i łóżko. Mam nadzieję, że to te skurcze Braxtona :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze - wszystkie są podobne do siebie, są tylko małe różnice:

    wszystkie charakteryzują się przede wszystkim tym, że macica napina się bardzo mocno czyli brzuch staje się twardy jak skała na całej powierzchni gdzie znajduje się macica i może pojawić się mrowienie.

    Skurcze Braxtona-Hicksa:
    - wyczuwalne dopiero w połowie ciąży (choć istnieją od pierwszych tygodni)
    - nie bolą
    - niektóre kobiety mogą ich nie odczuwać
    - bardzo nieregularne, mogą się pojawiać kilka razy na dobę, raz na dobę lub co kilka dni.

    Skurcze Przepowiadające:
    - bolące
    - nieregularne
    - da się złagodzić lub zatrzymać podczas kąpieli
    - da się uśmierzyć ból nospą, itp

    Skurcze Porodowe:
    - bolące (narastający ból)
    - regularne
    - nie da się zatrzymać ich domowymi sposobami
    - nie da się uśmierzyć bólu środkami bez recepty

    Mam nadzieje, że rozjaśniłam troszkę sytuację :)

    Est, basiurka, Lilik lubią tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 8 listopada 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia to mnie trochę uspokoiłaś :)
    Jestem w 28TC i bardzo się boję. Mam skurcze co wieczór, czasami w nocy. NIe bolą, ale mój brzuch staje się twardy jak kamień. Przerażają mnie :( bo jestem w gronie osób o zwiększonym ryzyku przedwczesnego porodu.

    85999n73ze96h91v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ