X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr skurcze łydek
Odpowiedz

skurcze łydek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Mamusie,
    nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu, więc postanowiłam założyć nowy. Czy macie może jakieś sposoby na nocne skurcze w nogach ? Niestety kładzenie ich na poduszce, tak aby były wyżej niż głowa, już nie pomaga. Pomyślałam o żelazie czy magnezie dodatkowo, ale nie chcę przesadzić z dawkami bo tabletki prenatalne też je zawierają. Od kilku tygodni śpię dużo w dzień bo w nocy zaśnięcie zajmuje mi około 2h-3h.... Macie może jakieś sposoby na to i poratujecie w opresji ? Będę wdzięczna :) Pozdrawiam !

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 23 lipca 2017, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam dodatkowy magnez, ale mimo to skurcze czadami sie zdarzają. Najważniejsze żeby w takiej sytuacji szybko rozciągnąć mięsień. Najlepiej wyprostować nogę i stopę ciągnąc do góry w kierunku kości piszczelowej. Skurcz wtedy szybko mija.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Justa, postaram się spróbować :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobacz jaki magnez jest w tych tabletkach prenatalnych, bo jeśli tlenek, to tak jakby go nie było. Ja tez miałam problem ze skurczami, łykam magne b6 max, 4-5 tabletek dziennie, i jest dużo lepiej. To cytrynian magnezu, czyli najlepiej wchłanialny. I jeśli twoje tabletki prenatalne mają i magnez i zelazo to najlepiej w ogóle je zmień - nie można brać tych dwóch pierwiastków za jednym zamachem a conajnmniej 2-godzinnych odstępach.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie biorę Mama DHA premium +, z tego co widzę to w składzie jest magnez i zgodnie z tabelą w ciągu dnia biorę 200mg. Faktycznie jest zapisany jako tlenek... Żelaza nie mają wcale.
    BurzaHormonów, czyli uważasz, że powinnam jeszcze brać dodatkowo jakiś ?

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja gin, mówi, że tego magnezu w Mama DHA jest niewiele; na wszelkie bóle mięśni i brzuszka też, kazała mi brać Magne B6, 3 razy dziennie, a jak jeszcze będzie bolało, to do 8 tabletek dziennie mogę spokojnie brać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 09:30

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 25 lipca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarz powiedział (co prawda pierwszego kontaktu, a nie ginekolog), że w Mama DHA jest odpowiednia ilość i więcej nie mogę... tak więc pozostaje rozmowa z ginekolog na kolejnej wizycie ;)
    Bo jak widać, co lekarz to inne zalecenie

    m3sx9jcgj726xfjv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ