X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Skrócona szyjka
Odpowiedz

Skrócona szyjka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 30 października 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zauważyłyście u siebie jakieś zmiany w związku właśnie ze skracającą się szyjką macicy lub ze zbliżającym się porodem?
    Zauważyłam na wkładce kilka kropel jasno brązowego czegoś i tak się zastanawiam czy to może świadczyć o zbliżającym się porodzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 13:52

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 października 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poinformuj swojego lekarza jak najszybciej. Na forum każda ma inaczej,nie ma co się słuchać tylko zapytaj lekarza.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 31 października 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no wizytę mam w środę, nie dzieją się jakieś sensacje więc czekam :) zwłaszcza że ostatnio szyjka była już troszkę krótsza a teraz ból pleców ból w okolicach miednicy, jajników jakby rozciąganie więc chyba maluch spada a słyszałam że pod koniec ciąży śluz się zmienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2015, 16:10

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 listopada 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak szyjka się mocno skróciła i Mała jeszcze bardziej opadła w dół to pojawiły się jeszcze częstsze skurcze (u mnie bolesne) i mocny ból spojenia- ledwo chodziłam.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 listopada 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sąsiadka miała skróconą szyjkę od 7-go miesiąca,musiała leżeć.
    Małej się nie śpieszyło bo urodziła w 42 tygodniu :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 listopada 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam skurcze. Od 7 miesiąca,ale nie było w sumie źle tylko w głowie zapala się czerwona lampka i myśl "czy to już" :P Na szczęście no-spa dawała radę :)
    Anja89 wrote:
    U mnie jak szyjka się mocno skróciła i Mała jeszcze bardziej opadła w dół to pojawiły się jeszcze częstsze skurcze (u mnie bolesne) i mocny ból spojenia- ledwo chodziłam.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 3 listopada 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to coraz lepiej :D dziś rano pobolewało a teraz to serio jakbym miała miesiączki dostać aż się zaczynam bać :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2015, 20:20

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 4 listopada 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Ja też miałam skurcze. Od 7 miesiąca,ale nie było w sumie źle tylko w głowie zapala się czerwona lampka i myśl "czy to już" :P Na szczęście no-spa dawała radę :)
    U mnie właśnie nospa nie dawała rady i musiałam leżeć w szpitalu gdzie miałam podłączoną pompę z magnezem, później leki rozkurczowe, przy okazji kroplówki nawadniające i na koniec założony pessar.
    Za dwa tygodnie będę miała ściągany pessar i odstawiane wszystkie leki ;)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i póki co szyjka miękka ale rozwarcia jako takiego nie ma a przed chwilą na papierze zauważyłam śluz z domieszką krwi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2015, 21:46

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 listopada 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leż,leż i jeszcze raz leż :) Niedługo zaczyna Ci się 37 tydzień - ciążą donoszona ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 5 listopada 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga może czop zaczyna odchodzić? Jesteś już na bezpiecznym etapie więc się nie zamartwiaj i odpoczywaj :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze :D? Mam parcie na wcześniejszy poród i to dlatego hehe
    Nie będę ściemniać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 12:03

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezpieczny etap to 38 tydzien a nie 36. Radzę nie spieszyć się na twoim miejscu z urodzeniem dziecka chyba że chcesz wcześniaka. Ze skracającą się szyjką nie ma śmiechu ja miałam skróconą dośc dobrze i wiem że gdyby mi wody płodowe odeszły nie urodziłabym w szpitalu a w drodze do szpitala.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Bezpieczny etap to 38 tydzien a nie 36. Radzę nie spieszyć się na twoim miejscu z urodzeniem dziecka chyba że chcesz wcześniaka. Ze skracającą się szyjką nie ma śmiechu ja miałam skróconą dośc dobrze i wiem że gdyby mi wody płodowe odeszły nie urodziłabym w szpitalu a w drodze do szpitala.
    Ciąża donoszona to równy 37 tydzień czyli w zasadzie jak to bell liczy koniec 37 i początek 38 więc wypada u mnie w sobotę z om a z usg było to we wtorek więc nie mam co się stresować zwłaszcza że maluch waży już 3000-3200
    A no i nawet 36 tydzień dziecko nie jest wcześniakiem tylko przedwcześnie urodzone :)
    Niektóre maluchy urodzone w 36 tygodniu nie mają ani jednej cechy wcześniaka a inne urodzone w 40 takie cechy posiadają

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 35 tygodniu i 6 dniu i też pojawiło się u mnie więcej śluzu i na dodatek z domieszką krwi, ale dzwoniłam do lekarza się upewnić czy tak może być, po rozmowie z lekarzem jestem już spokojniejsza. Dwa dni temu byłam na wizycie, szyjka skrócona praktycznie jej nie ma, ale wewnątrz jest zamknięta a ta wydzielina z domieszką krwi może świadczyć powolnym rozwieraniu

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Ciąża donoszona to równy 37 tydzień czyli w zasadzie jak to bell liczy koniec 37 i początek 38 więc wypada u mnie w sobotę z om a z usg było to we wtorek więc nie mam co się stresować zwłaszcza że maluch waży już 3000-3200
    A no i nawet 36 tydzień dziecko nie jest wcześniakiem tylko przedwcześnie urodzone :)
    Niektóre maluchy urodzone w 36 tygodniu nie mają ani jednej cechy wcześniaka a inne urodzone w 40 takie cechy posiadają
    heh tez chcialam wczesniej urodzic :) w 34 i 3 dniu trafilam do szpitala z rozwarciem na 1,5 i szyjka 1,5 cm. Dostalam celeston na rozwoj pluc dziecka. Odeslali do domu kazali odpoczywac. Do 36plus 0 odpoczywalam. Potem normalnie funkcjonowalam. W 37+0 zaczelam sprzatac, uprawiac sex, robic przysiady i chodzic po schodach. Wczoraj byalm u lekarki, rozwarcie 2 cm, szyjka niecaly 1 cm, na ktg skurczy brak i takowych nie odczuwam... wiec jak widzsz.. hmm checi nie wystarcza:) Maluchowi jest dobrze i ma to gdzies ze ja jestem gotowa do porodu:) wiec niech tam sobie siedzi... ale czekanie jest dosc trudne.. :) damy rade :)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a u mnie szyjka miękka może lekkie rozwarcie a brzuch codziennie czuje i jakieś skurcze też, główka już nisko z tego co powiedziała doktor i we wtorek lecę na ktg :D może coś z tego będzie bo jak nie to cc :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2015, 09:13

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie czop odchodzi i stad te brudzenia. Moze byc brunatne lub krwiste. Bylam teraz tyfzien w szpitalu i jedna dziewczyna tak miala. Lekarz mowi ze czop moze miesoac przed terminem zaczac odchodzic.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze bo dla mnie końcówka ciąży to kalectwo :/ zawsze byłam bardzo aktywna a teraz mam problem z założeniem skarpetek.Jutro przyjeżdża teściowa a ja nawet posprzątać nie mogę.Teraz umyłam wannę, umywalkę i już brzuch boli pierdziele

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Pewnie czop odchodzi i stad te brudzenia. Moze byc brunatne lub krwiste. Bylam teraz tyfzien w szpitalu i jedna dziewczyna tak miala. Lekarz mowi ze czop moze miesoac przed terminem zaczac odchodzic.
    Ale ta ilość śluzu jest taka jak zawsze, tzn taka jaką mam w 3 trymestrze, raz widziałam troszkę krwi teraz jest raczej brązowo-żółta.
    A co tu się zastanawiać zaczną się skurcze to będzie wiadomo :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ