X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Skrócona szyjka
Odpowiedz

Skrócona szyjka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 30 października 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zauważyłyście u siebie jakieś zmiany w związku właśnie ze skracającą się szyjką macicy lub ze zbliżającym się porodem?
    Zauważyłam na wkładce kilka kropel jasno brązowego czegoś i tak się zastanawiam czy to może świadczyć o zbliżającym się porodzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 13:52

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 października 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poinformuj swojego lekarza jak najszybciej. Na forum każda ma inaczej,nie ma co się słuchać tylko zapytaj lekarza.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 31 października 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no wizytę mam w środę, nie dzieją się jakieś sensacje więc czekam :) zwłaszcza że ostatnio szyjka była już troszkę krótsza a teraz ból pleców ból w okolicach miednicy, jajników jakby rozciąganie więc chyba maluch spada a słyszałam że pod koniec ciąży śluz się zmienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2015, 16:10

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 listopada 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak szyjka się mocno skróciła i Mała jeszcze bardziej opadła w dół to pojawiły się jeszcze częstsze skurcze (u mnie bolesne) i mocny ból spojenia- ledwo chodziłam.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 listopada 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sąsiadka miała skróconą szyjkę od 7-go miesiąca,musiała leżeć.
    Małej się nie śpieszyło bo urodziła w 42 tygodniu :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 listopada 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam skurcze. Od 7 miesiąca,ale nie było w sumie źle tylko w głowie zapala się czerwona lampka i myśl "czy to już" :P Na szczęście no-spa dawała radę :)
    Anja89 wrote:
    U mnie jak szyjka się mocno skróciła i Mała jeszcze bardziej opadła w dół to pojawiły się jeszcze częstsze skurcze (u mnie bolesne) i mocny ból spojenia- ledwo chodziłam.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 3 listopada 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to coraz lepiej :D dziś rano pobolewało a teraz to serio jakbym miała miesiączki dostać aż się zaczynam bać :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2015, 20:20

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 4 listopada 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Ja też miałam skurcze. Od 7 miesiąca,ale nie było w sumie źle tylko w głowie zapala się czerwona lampka i myśl "czy to już" :P Na szczęście no-spa dawała radę :)
    U mnie właśnie nospa nie dawała rady i musiałam leżeć w szpitalu gdzie miałam podłączoną pompę z magnezem, później leki rozkurczowe, przy okazji kroplówki nawadniające i na koniec założony pessar.
    Za dwa tygodnie będę miała ściągany pessar i odstawiane wszystkie leki ;)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i póki co szyjka miękka ale rozwarcia jako takiego nie ma a przed chwilą na papierze zauważyłam śluz z domieszką krwi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2015, 21:46

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 listopada 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leż,leż i jeszcze raz leż :) Niedługo zaczyna Ci się 37 tydzień - ciążą donoszona ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 5 listopada 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga może czop zaczyna odchodzić? Jesteś już na bezpiecznym etapie więc się nie zamartwiaj i odpoczywaj :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze :D? Mam parcie na wcześniejszy poród i to dlatego hehe
    Nie będę ściemniać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 12:03

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezpieczny etap to 38 tydzien a nie 36. Radzę nie spieszyć się na twoim miejscu z urodzeniem dziecka chyba że chcesz wcześniaka. Ze skracającą się szyjką nie ma śmiechu ja miałam skróconą dośc dobrze i wiem że gdyby mi wody płodowe odeszły nie urodziłabym w szpitalu a w drodze do szpitala.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Bezpieczny etap to 38 tydzien a nie 36. Radzę nie spieszyć się na twoim miejscu z urodzeniem dziecka chyba że chcesz wcześniaka. Ze skracającą się szyjką nie ma śmiechu ja miałam skróconą dośc dobrze i wiem że gdyby mi wody płodowe odeszły nie urodziłabym w szpitalu a w drodze do szpitala.
    Ciąża donoszona to równy 37 tydzień czyli w zasadzie jak to bell liczy koniec 37 i początek 38 więc wypada u mnie w sobotę z om a z usg było to we wtorek więc nie mam co się stresować zwłaszcza że maluch waży już 3000-3200
    A no i nawet 36 tydzień dziecko nie jest wcześniakiem tylko przedwcześnie urodzone :)
    Niektóre maluchy urodzone w 36 tygodniu nie mają ani jednej cechy wcześniaka a inne urodzone w 40 takie cechy posiadają

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 35 tygodniu i 6 dniu i też pojawiło się u mnie więcej śluzu i na dodatek z domieszką krwi, ale dzwoniłam do lekarza się upewnić czy tak może być, po rozmowie z lekarzem jestem już spokojniejsza. Dwa dni temu byłam na wizycie, szyjka skrócona praktycznie jej nie ma, ale wewnątrz jest zamknięta a ta wydzielina z domieszką krwi może świadczyć powolnym rozwieraniu

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Ciąża donoszona to równy 37 tydzień czyli w zasadzie jak to bell liczy koniec 37 i początek 38 więc wypada u mnie w sobotę z om a z usg było to we wtorek więc nie mam co się stresować zwłaszcza że maluch waży już 3000-3200
    A no i nawet 36 tydzień dziecko nie jest wcześniakiem tylko przedwcześnie urodzone :)
    Niektóre maluchy urodzone w 36 tygodniu nie mają ani jednej cechy wcześniaka a inne urodzone w 40 takie cechy posiadają
    heh tez chcialam wczesniej urodzic :) w 34 i 3 dniu trafilam do szpitala z rozwarciem na 1,5 i szyjka 1,5 cm. Dostalam celeston na rozwoj pluc dziecka. Odeslali do domu kazali odpoczywac. Do 36plus 0 odpoczywalam. Potem normalnie funkcjonowalam. W 37+0 zaczelam sprzatac, uprawiac sex, robic przysiady i chodzic po schodach. Wczoraj byalm u lekarki, rozwarcie 2 cm, szyjka niecaly 1 cm, na ktg skurczy brak i takowych nie odczuwam... wiec jak widzsz.. hmm checi nie wystarcza:) Maluchowi jest dobrze i ma to gdzies ze ja jestem gotowa do porodu:) wiec niech tam sobie siedzi... ale czekanie jest dosc trudne.. :) damy rade :)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a u mnie szyjka miękka może lekkie rozwarcie a brzuch codziennie czuje i jakieś skurcze też, główka już nisko z tego co powiedziała doktor i we wtorek lecę na ktg :D może coś z tego będzie bo jak nie to cc :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2015, 09:13

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie czop odchodzi i stad te brudzenia. Moze byc brunatne lub krwiste. Bylam teraz tyfzien w szpitalu i jedna dziewczyna tak miala. Lekarz mowi ze czop moze miesoac przed terminem zaczac odchodzic.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze bo dla mnie końcówka ciąży to kalectwo :/ zawsze byłam bardzo aktywna a teraz mam problem z założeniem skarpetek.Jutro przyjeżdża teściowa a ja nawet posprzątać nie mogę.Teraz umyłam wannę, umywalkę i już brzuch boli pierdziele

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Pewnie czop odchodzi i stad te brudzenia. Moze byc brunatne lub krwiste. Bylam teraz tyfzien w szpitalu i jedna dziewczyna tak miala. Lekarz mowi ze czop moze miesoac przed terminem zaczac odchodzic.
    Ale ta ilość śluzu jest taka jak zawsze, tzn taka jaką mam w 3 trymestrze, raz widziałam troszkę krwi teraz jest raczej brązowo-żółta.
    A co tu się zastanawiać zaczną się skurcze to będzie wiadomo :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ