X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Skracająca szyjka
Odpowiedz

Skracająca szyjka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam wizytę u lekarza w 31+5tc. Szyjka 2,6cm.. Powiedział mi lekarz że skrócona, miękka. Kiedy badał szyjkę czuł główkę dziecka. Nie mówił nic o żadnych lekach ani nic. Tylko tyle żeby się oszczędzać do 36tc. Później mogę robić już wszystko normalnie to wcześniej mała będzie na świecie a nie będzie wcześniakiem.
    Pytanie do was - jak myślicie jak długo szyjka 2,6cm da radę utrzymać jeszcze ciąże? Dodam że lekarz nie nakazał leżeć tylko oszczędzać się czyli nie sprzątać itd. W najbliższym czasie mam wiele do załatwienia spraw urzędowych więc też nie dam rady leżeć non stop. Co robić w tej sytuacji i co najważniejsze czy szyjka da radę utrzymać mi ciąże do terminu jeszcze te 8tygodni czy nie?

  • Lidia87 Koleżanka
    Postów: 33 50

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u swojego w 29 tygodniu i szyjka miała 2,66cm i ok w normie

  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobnie w pierwszej ciąży. Od 32 tc miałam nakazany oszczędzający tryb życia (zero współżycia, nie sprzątać, nie podnosić żadnych ciężkich rzeczy itd). Mi lekarz wtedy powiedział, żebym starała się leżeć jeśli tylko będzie okazja. Ciążę donosiłam i urodziłam po terminie :)

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • skała Ekspertka
    Postów: 197 298

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie, ze masz dobra dlugosc. Wiekszy problem w tym ze jest miekka. Ale bez paniki. Najwazniejsze zebys nie dzwigala I odpoczywaj tyle ile mozesz. Ja od 29 tc mam szyjke 2cm, ale jest twarda, mam na siebie uwazac i nie dzwigac. Zdaza sie ze i z 1cm szyjka dziewczyny donosza ciaze.

    V.2017r. -> 7 tc [*]
    15.08.2020r. - Wojtuś ❤️ [*] 38tc
  • Lidia87 Koleżanka
    Postów: 33 50

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś kończę 34 tydzień i szyjka 2,46 i mam więcej odpoczywać

  • M-ona87 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 34 tydz.+2 dni i szyjka 18mm.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ