X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Siara
Odpowiedz

Siara

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusie,
    kiedy i czy już u Was zaczęła się wydzielać siara ? Czasami zdrapuje takie białawe, zaschnięte "coś" z wnętrza stanika, na poziomie sutków i zastanawiam się czy to już to.
    Jak to wyglądało u Was ?

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba różnie bywa. U mnie przed porodem nie pojawiła się ani kropla, z kolei u koleżanki już w 5 miesiącu mleko zalewało bluzki ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 28 lipca 2017, 04:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz za 4 tygodnie leci, a jestem w 35 tc. Przy pierwszym dziecku pod koniec ciazy troszeczke bylo. To sprawa indywidualna, kazda ciaza jest inna.

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 28 lipca 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że to sprawa indywidualna każdej z nas. Pytam z czystej ciekawości :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod koniec pierwszej ciąży miałam uczucie wilgotnych brodawek. Ale przy naciśnięciu nie widziałam wyraźnej kropli. Teraz znów wilgotnieją i robią się bardzo wrażliwe.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 28 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży z córką pojedyncze kropelki pod koniec ciąży były, ale i tak miałam problem z pokarmem wielki, choć koniec końców udało się rozkręcić.

    Teraz już z 2 tygodnie przy lekkim ściśnięciu otoczki sutka pokazują się krople, co jakiś czas czuje mrowienie w piersiach jak w czasie karmienia. a to dopiero II trymestr.
    No i sutki przeważnie bolą przy dotyku.

    Mam nadzieję, że tym razem pójdzie łatwiej z karmieniem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 12:24

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pojawienie sie siary przed porodem nie ma zadnego zwiazku z tym czy pozniej bedzie sie latwiej karmic. czytalam o tym sporo ale serio dziewxzyny nie ma co sie stresowac ja podchodze na luzie siary poki co nie mam :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam siary w 6 miesiącu, ale ciężko mi określić w którym tygodniu..na pewno w 26 już była ;-)

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obu ciążach siara pojawiała się bardzo szybko od ok. 20 tyg- momentami nawet spore ilości i mocno zalany biustonosz:P
    Ale tak jak pisała czekajacnacud nie ma to związku z późniejszą ilośią:P Po porodzenie miałam bardzo mało mleka i mocno się umęczyłam z rozkręcaniem laktacji - mam nadzieje, ze tym razem będzie łatwiej :)

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 25 tyg wieczorem po prysznicu dosłownie kapie, w dzień na szczęście sucho :)

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • patusia90 Ekspertka
    Postów: 248 198

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak na razie cisza :( mam nadzieję, że będzie pokarm.

    3jgx3e3k7vxypkzu.png

    20170506580117.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszej ciąży siara pojawiała się tylko przy delikatnym ucisku na brodawkę ale dosyć wcześnie ok 7 miesiąca.
    W tej ciąży dopiero teraz udało się wycisnąć kilka kropli siary.
    Dodam jeszcze, że synka karmiłam 16 miesięcy ;) Żadnych problemów z laktacją nie miałam, choć piersi dosyć małe, przed ciążą praktycznie ich brak :) do tego jeszcze miałam cesarkę :/
    Teraz już jest trochę lepiej z tym rozmiarem :) Dzieci obdarzyły mnie hojnie ;)
    Teraz też liczę na długie karmienie :)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coccolina wrote:
    U mnie w pierwszej ciąży siara pojawiała się tylko przy delikatnym ucisku na brodawkę ale dosyć wcześnie ok 7 miesiąca.
    W tej ciąży dopiero teraz udało się wycisnąć kilka kropli siary.
    Dodam jeszcze, że synka karmiłam 16 miesięcy ;) Żadnych problemów z laktacją nie miałam, choć piersi dosyć małe, przed ciążą praktycznie ich brak :) do tego jeszcze miałam cesarkę :/
    Teraz już jest trochę lepiej z tym rozmiarem :) Dzieci obdarzyły mnie hojnie ;)
    Teraz też liczę na długie karmienie :)

    To super, że pomimo CC nie było problemu z pokarmem. Ja mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. Bardzo chcę karmić. Piersi dosyć sporo urosły i siara też jest w zmiennych ilościach chyba już od 6 czy 5 miesiąca. Fajnie by było, jakby nowy rozmiarek piersi został :) U przybranej siostry wróciły do rozmiaru sprzed ciąży.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiiii, problemów z laktacja nie było, choć nie powiem, musiałam się troche pomęczyć na samym początku...

    Synek miał trudności z prawidłowym złapaniem brodawki, albo może to ja miałam trudności, żeby go dobrze przystawić.
    Skutek tego był taki, że pocharatał mi całe brodawki, aż się rany porobiły ... bolało strasznie ...

    Ale ja się zawzięłam i przystawiałam go dalej, i wreszcie się nauczył, chyba w końcu drugiej doby życia o ile dobrze pamiętam. A nawał pokarmu miałam dopiero w domu, po 3 dobie ... hahaha jak małemu zaczęło mleko do buzi tryskać to nie nadążał łykać! ;)Wiele razy zdarzyło mi się, że niezauważenie synek wypluł cycka a mleko jak leciało tak leci! Stół zachlapałam kilka razy ;)

    Najważniejsze to pomimo bólu ciągle przystawiać maluszka. Tak często jak tego potrzebuje. Nawet co godzinę, raz do jednej, raz do drugiej piersi. W pierwszych dobach życia maleństwo nie potrzebuje jeszcze się naszym mlekiem najadać do syta! Jak ktoś nalega, żeby dokarmiać bo jeszcze nie ma mleka, to znaczy, że nie wie o czym mówi ... Na początku siara wystarcza.

    I oczywiście nie dokarmiać maleństwa butelką. Szybko zrozumie, że nie musi się tyle starać, żeby jedzonko płynęło i nie będzie chciało ssać piersi.

    Ja dodatkowo przez pierwsze dwa tygodnie miałam wypożyczoną wagę dla dziecka, więc na bieżąco sprawdzałam ile synek zjada. Dzięki temu byłam spokojna i nic nie zakłóciło mi laktacji. Niestety, im więcej nerwów, tym gorsza laktacja.

    Życzę powodzenia i wytrwałości ! To tylko pierwsze dni są trudne, ale potem jaka satysfakcja z karmienia! I ogromna bliskość z maluszkiem :)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Lee Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już mam,zwłaszcza że nie ma długiej przerwy pomiędzy córką a synem.Myślę że gdybym zaczeła używać laktatora byłoby tego sporo,ale chcę zostawić siarę dla synka bo wiem że to ważne . 35 tc

    7470kw7i2cireub0.pngf2w3krhmuz9s45pd.pngf2w3io4p0lcbrvi6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ