X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr ruchy malca w 30 /31 tyg
Odpowiedz

ruchy malca w 30 /31 tyg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 15 maja 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamuski jaki jest u was charakter ruchow dziecka? bo ja zauwazylam ze moj maluch ma chyba mniej miejsca i ruchy bardziej sa typu wypychanie przeciaganie a mniej kopanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jest tak samo już nie kopie, tylko strasznie się wypycha brzuch wtedy strasznie się napina i twardnieje. Najważniejsze że moje żebra zostawia w spokoju :)

  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 15 maja 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w0ktorym jestes tyg? myslisz ze juz w tych tyg malec ma malo miejsca?

  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 17 maja 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak samo mniej kopnęć tylko przelewanie i wypychanie

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Majkowa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 17 maja 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to samo, wgl częstotliwość ruchów się zmniejszyła

    rlpy5yr.png
    yfz9cz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:27

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 18 maja 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie ma już takich mocnych i częstych kopniaków tylko wypychanie. Martwi mnie to czasem,ale chyba musi tak być.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • młodakobieta_ Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba normalne, ja też od jakiegoś misiąca czuję jedynie wypychanie czasem jest to troszkę bolesne, kopniaczki też się zdarzają ale dużo rzadziej.

    c6yl4nn.png
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro wiekszosc mam tak ma to tak powinno byc. dziecko ma juz po prostu mniej miejsca w macicy.

  • Efa24 Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 23 maja 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też kopniaki zanikają, a pojawiły się takie wędrujące gule - jeśli jest zwrócony kończynami w stronę brzucha, lub wypinanie pupki i plecków jeśli kończyny ma od strony kręgosłupa :).

    c55f3e3kw014menp.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 25 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak,brakował mi tego określenia. Też czuje takie "wędrujące gule" :P

    Maggie_31 lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez wedrujace gule, od ponad 2 tyg nie czuje kopniakow tylko wypinanie, przelewanie sie i rozciaganie.
    Moj maly jest jeszcze dodatkowo glowa u gory, przy pecherzu czuje wyrazne 'maszerowanie' ;)

  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 31 tyg i juz tez nie czuje kopniaków tylko falowanie brzucha z lewej na prawa :)

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczęłam 32 tc i moja Mała już od dobrych 3 tygodni buntuje się i narzeka na mniej miejsca ;) zamiast kopniaków - przewracanie, twardy brzuch, czasem wypchnie nóżkę albo rączkę i jestem w stanie wyczuć jak nacisnę paluchem...jakie to słodkie! chwilami czuje jeszcze wielkie BUM od środka ale ruchy nabierają już zupełnie innego charakteru. Kiedy jest bardzo ruchliwa, jestem w stanie wyczuć każdego koziołka i przewracanie z boku na bok. Z tym, że ostatnio od lekarza dowiedziałam się, że ewidentnie lubi być ułożona na moim prawym boku, tyłeczkiem do mojego brzucha a buźką do kręgosłupa. Stąd już wiem, skąd te moje bóle z prawej strony :)

  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 1 lipca 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też już obecnie głównie przewracanie się pod skórą, ale sporadycznie dostaję jeszcze serię po 3 kopniaki pod żebrami ;) zwłaszcza, gdy leżę już w łóżku na boku

    ganngzu39qwooxuv.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 18 lipca 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zaczynam 30 tydzień i ruchy są rzeczywiście bardziej subtelne. Jeszcze tydzień temu były zdecydowanie mocniejsze kopniaki.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 lipca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już od około tygodnia (27tc) ruchów jest zdecydowanie mniej. Zmieniła się też aktywność. Po jedzeniu i w ciągu dnia spokój, za to w nocy i rano najwięcej.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ