X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ruchy dziecka widoczne przez brzuch
Odpowiedz

Ruchy dziecka widoczne przez brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 30 września 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki może luźniejszy temacik, ale bardzo mnie to zastanawia. Ciągle oglądam sobie gdzieś w internecie filmiki, na których brzuszki ruszają się jak szalone, falują jakby w środku mieszkał mały kosmita ;) Ja tak nie mam, a jestem w 34 tygodniu ciąży. Nawet mamusie w 26 tygodniu mają te ruchy bardziej widoczne niż moje :( Jestem szczupła, drobna, tkanki tłuszczowej na brzuchu prawie zero. Łożysko na przedniej ścianie aż taką robi różnicę? Ruchy czuję, czasem jakieś uwypuklenie bardziej z jednej strony, jakieś lekkie wstrząsy ale to wszystko. Jak to jest u Was?

    201811152844.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 30 września 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe...
    Umiejscowienie łożyska robi sporą różnicę, podobnie jak ułożenie dziecka w brzuchu i inne uwarunkowania, o których nie mamy pojęcia.
    W pierwszej ciąży miałam łożysko na ścianie przedniej i tych widowiskowych kopniakow ani nie czułam, ani nie widziałam:-) jestem szczupła, a jakiejkolwiek ruchy poczułam dopiero jakoś ok 24 tc a nawet później. Jedyne co, to córka jakoś czasem się widocznie wypinala. Dodam,ze ułożenie bylo posladkowe do samego końca.
    W tej ciąży jest praktycznie tak samo: łożysko ściana przednia, ruchy późno i słabo wyczuwalne, ułożenie(póki co) pośladkowe...nie dla mnie widowiskowe kopniaki widocznie.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 3 października 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat mam na tylnej scianie łożysko i brzuch mi podskakuje i faluje widocznie :)
    Więc łożysko chyba odgrywa sporą rolę. Mały też długo miał ulozenie poprzeczne, ale czuję, że teraz już jest glowką w dół bo czuje typowe wypiecia pupy i kopniaki ponad pępkiem. Jutro ma wizytę, więc się okaze jak leży :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 3 października 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooj... Jak sobie przypomne jak mloda fikala w brzuszku to az mi sie cieplo robi na serduchu <3 ja łożysko mialam na tylnej scianie a mloda bardzo wczesnie ulozyla sie glowka w dol i tym sposobem nozkami potrafila slopac porzadnie zebra ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak po 30tc brzuch zaczął bardzo widocznie falować. Teraz kończę 37tc i czasem brzuch przybiera takie dziwne kształty bo tak się synek rozpycha. Jestem szczupła i raczej niewysoka, łożysko mam na przedniej ścianie a brzuch normalnie przypomina dużą piłkę. Dzidziuś już od dość dawna leży główką w dół i też nieraz mocno dostanę po żebrach albo po pęcherzu, ale jeszcze tylko 3 tygodnie i przytulę mój skarb.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie gdzieś od tygodnia-dwóch brzuch faluje, przyjmuje dziwne pozy. Czyli tak mniej więcej od 32tc
    łożysko na przedniej ścianie

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    U mnie tak po 30tc brzuch zaczął bardzo widocznie falować. Teraz kończę 37tc i czasem brzuch przybiera takie dziwne kształty bo tak się synek rozpycha. Jestem szczupła i raczej niewysoka, łożysko mam na przedniej ścianie a brzuch normalnie przypomina dużą piłkę. Dzidziuś już od dość dawna leży główką w dół i też nieraz mocno dostanę po żebrach albo po pęcherzu, ale jeszcze tylko 3 tygodnie i przytulę mój skarb.

    ale cudnie !! :)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś obudziłam a tam zamiast okrągłego brzuszka...piramida ;-).

    terka lubi tę wiadomość

  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 29tc blizniaczej. Ciąża 2o2k czyli każdy chłopak ma swoje łożysko. Jeden z przodu drugi z tyłu. I czuję różnice w ruchach. Jeden jest delikatnie wyczuwalny a drugi wręcz przeciwnie - pełzajacy, kopiący i fikajacy obcy ;) także polozenie łożyska robi różnicę ;)

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Ja się dziś obudziłam a tam zamiast okrągłego brzuszka...piramida ;-).

    hehe mam to samo :):)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ