X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ruchy dziecka przy koncu ciąży
Odpowiedz

Ruchy dziecka przy koncu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno na koncowce dzieci ruszaja sie mniej i sa bardziej ospałe, czy też tak mialyscie? Czy wrecz przeciwnie?

    Jestem w 39t 2d. i wczoraj mała bardzo, ale to bardzo sie wierciła i dawala spokoj przed polnoca, a wczoraj zasnelam dopiero po 2 w nocy... Zastanawiam sie czy to normalne? Moze dlatego ze wypilam slodki koltajl z owocow okolo 19?

    Przestraszylam sie, ze moze sie owinac pepowona, ale szis czuje, ze sie rusza. Jakby cos było nie tak to bym chyba nie czula ruchow, prawda?

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy. Każda z nas jest przyzwyczajona do pewnego typu aktywności swojego dziecka i jeśli coś odbiega od normy warto to sprawdzić.
    Ja pamiętam z pierwszej ciąży że jechałam na ip jak młody nie ruszał się cały dzień, potem w nocy też nie bardzo i następnego dnia też. Wtedy zdecydowałam się to sprawdzić, na szczęście było ok. Mały po prostu nie był zbyt ruchliwy z natury i całą drugą połowę ciąży musiałam się nagimnastykować żeby ruszył się te przepisowe 10 razy na dzień, niepokoiło mnie jednak że tak długo śpi. Z kolei jak po oxy miał za wysokie tętno to tłukł mnie niemiłosiernie, autentycznie się rzucał i to było dla mnie bardzo bolesne i bardzo nieprzyjemne i od razu czułam że dzieje się z dzieckiem coś złego, tyle że wtedy byłam już w szpitalu i zaraz podpięli go pod ktg.
    Aktualnie jestem w 33tygodniu kolejnej ciąży i ta ciąża jest inna i dzidzia też ma inny temperament. Rusza się praktycznie non stop, synek jeszcze nie miał 2h kiedy go wcale nie czułam i myślę że gdybym go nie poczuła przez pół dnia to próbowałabym go sprowokować czymś słodkim a jakby nie działało to ip. Czym innym jest też ruchliwe dziecko a dziecko rzucające się jak ryba wyjęta z wody, to też zawsze warto sprawdzić, nieważne czy to 30tc czy 40tc.

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala sie rusza i wypycha, co prawda nie jak wczoraj, ale martwilabym sie jakbym w ogole jej nie czuła. Takze mam nadzieje ze wszystko jest ok :)

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie na pewno jest w porządku :) też czasem myślę czy aby młody za bardzo nie szaleje i czy to zabawa czy mu się nie daj boże pępowina na szyjce uwiązała i nie może oddychać, ale potem zaraz przychodzi taka normalna jego aktywność i już wiem że po prostu chciał sobie pobrykać.
    Ciężko jest matce kontrolować stan dziecka w brzuszku, nie mamy przecież rentgena w oczach, trzeba zaufać swojej intuicji...

  • Lidia87 Koleżanka
    Postów: 33 50

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 32 tydzień się zaczyna i Maja intensywnie się rusza. Przedtem było czuć wyraźne kopnięcia, teraz jak ma już mniej miejsca to się rozciąga, wierci i chyba trenuje najwyższy poziom jogi, bo brzuch wygląda w takich momentach jakby mieszkał w nim "Obcy"😆

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ