X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr różnica w dwóch wymiarach główki dziecka w 34tc
Odpowiedz

różnica w dwóch wymiarach główki dziecka w 34tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 1 marca 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam zmartwienie. Byłam na usg i z pomiarów lekarza wyszlo że wymiar BPD odpowiada 37tc a wymiar HC odpowiada 33 tc.. to aż 4 tygodnie różnicy w dwóch pomiarach główki :( boję się co to moze oznaczać.. czy u którejś z Was były takie dysproporcje? :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może dziecko jeszcze wyrówna wymiary do porodu, a lekarz co na to mówił?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczas wizyty lekarz nic nie powiedział a ja wtedy tego nie zauważyłam bo skupiłam sie na wadze dziecka. Po powrocie do domu dopiero to zauwazyłam i napisałam do lekarza smsa z pytaniem. Odpisał że po prostu główka jest bardziej kulista niż spłaszczona ale nie przekonuje mnie taka odpowiedź... wolalabym zasięgnąć opinii dziewczyn które były w takiej sytuacji i dzieci urodziły się zdrowe ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam ci coś na ten temat w "komplikacjach", Masz określoną ilość wód płodowych??? Skrót to AFI.

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w 29+4 mała miała główkę odpowiadającą 34 tc a brzuszek 30 tc... nóżki 28 tc... efektem tego jest 4150 g zdrowe dziecko :) po prostu jest duża i dlatego ta główka taka była :) a nóżki krótkie bo oboje z mężem jestesmy niscy więc i ona pewnie będzie :) martwilam się mocno tymi wymiarami ale okazały się niegroźne. oby u ciebie też tak bylo ;)

    Elvi lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super :) Też chciałabym Pianistko, aby u mnie tak było. Na razie sytuacja opanowana, ale ile strachu, płaczu i ciągłego myślenia co lekarz powie na najbliższej wizycie.

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistko, Twoja córeczka urodziła się w dniu moich urodzin ;)

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi :) fajna data :) akurat wstrzeliłam się w imieniny mojego taty więc dostał prezent dziadziuś :)

    a wymiarami się nie stresuj, jeśli lekarz nie widzi nic niepokojącego to najprawdopodobniej nic nie ma :) to tylko pomiary ;)
    często na USG szacuje się wagę noworodka i są przypadki kiedy USG szacuje, że dziecko w chwili narodzin będzie miało np 3200 a rodzi się 3800 ;) to tylko pomiar, wystarczy zaznaczyć coś 1 mm za daleko i już jest zafałszowany...

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ