X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Rozmiary ciuszków (wyprawka)
Odpowiedz

Rozmiary ciuszków (wyprawka)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 29 maja 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam próbowałam poszukać podobnego wątku ale nie znalazłam... a więc chciałam zapytać jak to u Was drogie mamy wygląda. W jakich rozmiarach rosądnie kupować ciuszki? (tymbardziej że mam wysokiego męża i ja również do niskich nie należe) i ile czego trzeba kupić tak na sam początek czyli gdzieś na pierwsze 3 miesiące? Jestem przerażona bo okazało się że mam chłopca a mnóstwo ubranek mam ale dziewczęcych po moich siostrzenicach i teraz mam dylemat co kupić w jakich ilościach bo Nasz maluch rodzi się początkiem października. Błagam pomóżcie wiem że jeszcze mam czas ale wolę kupować małymi ilościami przynajmniej z potrfela tak nie widać uciekających pieniążków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 14:20

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 29 maja 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozmiar każdego po 5 szt. najlepiej pajacyki na początek, gdyż dziecko nie lubi być ubierane przez głowę. Owszem body możesz kupić ale radzę już rozmiar 62. Skoro jesteście wysocy to może się okazać że rozmiar 56 będzie za mały. Ja mam wysokiego męża i dziecko urodziło się na rozmiar 56.

    Na jeden miesiąc jest rozmiar 56 a na dwa -trzy miesiące jest rozmiar 62. To jest uśrednione.

    Ja na Twoim miejscu nie kupowałabym ubranek, tylko wybrałabym w miarę neutralne ciuszki po dziewczynkach.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulin moje dzieci urodzily sie 56 i 58cm i ten na 56byly nawet za duze.
    Wyprawke proponuje po 7ciuszkow 56 (7xbody, 7xkaftanik itp) na 62 mozna juz poszalec bo 62-68 maja zazwyczaj dzieci 3-6miesiecy.
    Tych ponizej 56 wg mnie nie ma sensu kupowac.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 29 maja 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam kilka 56 i 62 cm.
    Nie kupowałam za dużo bo to bez sensu. Mam dużo sklepów pod nosem więc będę kupować na bieżąco. Lepiej żeby miało braknąć niż miałoby leżeć nieużywane.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 16:26

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 31 maja 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam wolę mieć więcej niż co chwilkę prać przecież takiemu dziecku się ulewa... Dzięki wielkie za rady więc zaczynam kupować 56 i 62 rozmiarówki :)

    Cassie, polkosia, TheForfie, Martynka30 lubią tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wole prać niż kupić za dużo w tym samym rozmiarze,dziecko i tak miesiąc-dwa i wyrośnie więc nie ma też co świrować z ciuchami ;)
    Z resztą wszystko wyjdzie w trakcie,nie ma reguły ;)
    Sprawa indywidualna :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaopatrywałam się w ciuszki 56/62 w tym większość tych większych rozmiarów (62). Dzieci szybko rosną i lepiej by miały na początku wiecej luzu niż były opięte szczególnie tkz" bielizna niemowlaka " czyli body itd, które mają styczność z ciałkiem i mogą opinać kikut pępowiny co nie jest wskazane ;)

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupiłam:

    Rozmiar 56
    - 5 pajaców
    - czapeczkę
    - 3 półśpiochy
    - 5 body x KR i DR
    - rękawiczki niedrapki x2

    dostaliśmy 2 kaftaniki i śpiochy (sama bym nie kupiła bo wolę na początek same pajace)

    Rozmiar 62 (dla mnie będzie to okres wiosenno - wakacyjny...raczej)
    - 6 pajaców
    - czapeczkę
    - 6 półśpiochów
    - 6 body x KR i DR
    - bluza bez kaptura
    - kombinezon ocieplany
    - 4 x skarpetki
    - kurteczka
    - ogrodniczki jeansowe
    - 2x krótkie spodenki

    Rozmiar 68
    - 2 x rampers

    a później będę kupować już na bieżąco.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Doti87 Autorytet
    Postów: 2470 1307

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku dużo kupiłam ubranek 62 bo nie wiedziałam jak duże będzie dziecko i w sumie mam ok 12 body dł rękaw,5 body kr rękaw,10 pajacy, 6 śpiochów, 6 kaftanikow,6 półśpiochow, 3 spodnie dresowe, kilka par jeansów, mnóstwo czapeczek i niedrapek.

    No i teraz niedawno jak usłyszałam że mój bąbel będzie mniejszych rozmiarów to kupiłam na 56: 6 body dł rekaw,2 body kr rękaw, 8 pajaców,4 Kaftaników,4 śpiochy,4 półśpiochy.

    A na 68 narazie nic nie kupuje bo niewiadomo kiedy wejdzie w taki rozmiar bo może być już lato :-)

    f2w3s65g6ss24352.png

    f2wli09k74bg1ma0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku jak poznałam płęc zaczęłam kupować małymi partiami od najmniejszych rozmiarów różne body kaftaniki etc a ostatnio dostałam od kuzynki 2 torby praktycznie nowych ubranek w tym skarpetki, czapeczki, pajacyki . Więc wyprawkę mam jak ta lala. Ale powiem Wam, że to tak ciężko utrafić. No ale na dobry początek już coś przynajmniej mam :)

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 3 lutego 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lista ściągnięta od innej użytkowniczki z Belly :) Niekiedy dodałam coś od siebie :)

    1. Wózek, fotelik samochodowy
    2. Łóżeczko
    3. Materac (lateks, pianka, pianka-kokos, pianka-gryka, pianka-gryka-kokos)
    4. Przewijak na łóżeczko
    5. Rożek (może być z usztywnieniem albo bez)
    6. Prześcieradła
    7. Coś do spania na okres po-rożkowy, czyli po 2-3 tygodniach (śpiworek, ew. kołderka czyli wypełnienie i 3x poszwa)
    8. Ceratka do łóżeczka
    9. Kocyki
    10. Wanienka
    11. Ręczniki z kapturkiem
    12. Ręcznik kąpielowy bez kapturka
    13. Termometr do wody
    14. Pieluchy tetrowe. Takie kolorowe do karmienia, do wózka jak się na spacer idzie...
    15. Środek do kąpieli OD PIERWSZEGO DNIA DZIECKA
    16. Gruszka lub Frida ...
    17. Woda morska (do udrażniania noska, np. Marimer, Sterimar)
    18. Coś do pielęgnacji pępka (Octenisept, gaziki nasączone spirytusem, gaziki jałowe + spirytus) - tutaj możecie dostać receptę od lekarza przy wypisie ze szpitala
    19. Płatki higieniczne (np., do przemywania buzi)
    20. Waciki do uszu z ogranicznikiem
    21. Coś na odparzenia (np. sudocrem)
    22. Krem nawilżający po kąpieli
    23. Chusteczki nawilżające do wycierania pupy (np. Dada, Pampers, Softino)
    24. Nożyczki do paznokci
    25. Pieluchy – najmniejszy rozmiar
    26. Szczoteczka do włosków (szczoteczka prócz normalnego czesania przydaje się, gdy dzieciak ma ciemieniuchę – wówczas pół godziny przed kąpielą nacieramy oliwką, potem wyczesujemy i normalnie myjemy) :)
    27. Termometr (np. do przykładania do czoła/ucha)
    28. Coś do prania ubranek (np. płyn lub proszek JELP, Dzidziuś ) :)
    29. Jakaś butelka ze smoczkiem o najwolniejszym przepływie (Avent, Nuk, Dr. Browns, Tommy Tippee – nawet, gdy chcecie piersią karmić, może przydać się do przepajania w przypadku kolki lub upałów.
    30. Wówczas – szczotka do mycia butelki + zapasowe smoczki
    31. Smoczek – uspokajacz (również najmniejszy, Avent, Rossmann Babydream, Nuk, kauczukowy lub silikonowy)
    32. Osłonki silikonowe na sutki i ja osobiście jestem im przeciwna...
    33. 3-4 śliniaczki
    34. Ubranka (raczej rozmiar 56, jeśli dziecko jest powyżej 55cm i tak w rozmiarze 62 będzie pływało)
    - 5x kaftanik na zatrzaski + śpiochy (nie na guziki czy wiązania!)
    - 5 x pajacyk :)
    - 5 x body z długim rękawem :)
    - 5 x body z krótkim rękawem :)
    - 2 x sweterek :)
    - 2 x razy bluza (bez kaptura) :)
    - 5 razy bluzka z długim rękawem :)
    - kilka par skarpet :)
    - 2 pary niedrapków :)
    - 3 czapeczki cienkie wiązane :)
    - jedna grubsza czapeczka :)
    - rajstopki 3-4 pary :)
    - opcja na lato: zdecydowanie więcej bodziaków z krótkim rękawem/bez rękawów, kilka sztuk rampersów, dla dziewczynek sukieneczka bawełniana :)
    - opcja na zimę: kombinezon, ciepła czapka zimowa, dodatkowe rajstopki, skarpetki grubsze, może jakaś grubsza bluza) :)

    Zaznaczam, że miałam większą ilość niż podałam

    OPCJA WYPASIONA

    Prócz powyższych przydatne bywają różne utensylia dzieciowe.
    1. Leżaczek – bujaczek
    2. Mata edukacyjna (po 2 miesiącu)
    3. Niania elektroniczna
    4. Podgrzewacz do butelek
    5. Wyparzacz (do butelek, smoczków)
    6. Regał na dzieciowe rzeczy (wielce przydatny!) :)
    7. Karuzelka nad łóżeczko :)
    8. Myjki frotte :)
    9. Gąbka – podkładka do kąpieli (jak wyżej) - u mnie nie sprawdziło się...
    10. Pieluchy flanelowe sztuk 5 :)
    11. Parafina ciekła (przydała się gdy dziecko dostaje koszmarnych potówek)
    12. Kropelki na wzdęcia (esputicon, espumisan, bobotic, delicol, sabsimplex – ten nie do dostania w PL)
    13. Wiaderko do kąpieli Tummy Tub
    14. Olejek mentolowy (np.olbas oil – gdy dziecko ma katar, kilka kropli dodajemy do takiego zapachowego podgrzewacza lub do miski z gorącą wodą, postawionej w pokoju – łatwiej oddychać)
    15. Nawilżacz powietrza

    RZECZY DLA MAMY:
    1. Maść do ratowania brodawek (np. bephanten, maść, nie krem!)
    2. Koszule do karmienia :)
    3. Podkłady porodowe SENI
    4. Podpaski rozmiar gigant (chyba tylko apteki, takie gigantyczne Bella lub inne są też, a dopiero potem rozmiar xxxl jakieś zwyklejsze, potem coraz mniejsze aż do wkładek dojdziecie – a tych największych to ze 4 opakowania). Są takie podpaski w aptece z ściągniętymi brzegami, firma chyba Tena. Nie polecam zwykłych podkładów, nie trzymają się i nie mają skrzydełek :)
    5. Majtki jednorazowe (ja się pociłam w tym, więc kupiłam najtańsze gacie bawełniane z przeznaczeniem na wyrzucenie) – w opakowaniu jest 5-7 sztuk.
    6. Staniki do karmienia :)
    7. Herbatka na laktację (nie zawsze jest konieczna, ja miałam i nie użyłam)
    8. Tantum rosa (do podmywania się po porodzie, albo do robienia nasiadówek). Bardzo mi pomogło :)
    9. Laktator - kupiłam ręczny, ale nie umiałam z niego korzystać, bardziej mleko leciało po ręcznej interwencji niż po użyciu laktatora :)
    10. Wkładki laktacyjne

    JEŻELI COŚ JESZCZE CHODZI WAM PO GŁOWIE TO PISZCIE. JA MAM PORÓD Z POCZĄTKIEM MAJA I WSZELKIE UWAGI SIĘ PRZYDADZĄ.

    Martynka30 lubi tę wiadomość

  • Ajwi Autorytet
    Postów: 550 234

    Wysłany: 15 lutego 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi super lista. Też mam termin na maj (ale na połowę). Dużo rzeczy będę zamawiać przez internet bo taniej. Poza tym mam nakaz leżenia przede wszystkim więc wycieczki po sklepach nie dla mnie.

    9ewnk0s35ymohr7u.png
    qtch43ashqwvu527.png
  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1429

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy ponad 3 tyg i dalej 56 jest za duże ;) używamy otulacze i zakładamy na gore tylko kaftaniki (których nie kupowaliśmy bo myśleliśmy, ze sie nie przydadzą ;) ) body używany mało szczególnie tych z krótkim rękawem to juz w ogole, bo rączki marzną szybko. Pajace tylko na wyjścia,no i w dzien do kaftanika zakładamy spodnie i skarpety no i przykrywamy kocykiem :)

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 23 lutego 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia_wop wrote:
    My mamy ponad 3 tyg i dalej 56 jest za duże ;) używamy otulacze i zakładamy na gore tylko kaftaniki (których nie kupowaliśmy bo myśleliśmy, ze sie nie przydadzą ;) ) body używany mało szczególnie tych z krótkim rękawem to juz w ogole, bo rączki marzną szybko. Pajace tylko na wyjścia,no i w dzien do kaftanika zakładamy spodnie i skarpety no i przykrywamy kocykiem :)

    jeju to jakiego Ty maluszka urodziłaś ? :)

    TheForfie lubi tę wiadomość

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córą zaczęliśmy od 56 i wystarczyło na ok miesiąc. Najlepiej sprawdziły się pajacyki. Jakoś wewnętrznie czułam, że im więcej szwów, warstw, opinania w pasie, tym mniej wygodnie maluchowi. Kaftaniki podjeżdżały, zakładanie body, na to jakieś śpioszki... po co, jak w pajacu całe dziecko ubrane od razu, łatwy dostęp do pieluchy i nie trzeba wkładać przez głowę.
    W tych pajacach "przechodziliśmy" całe niemowlęctwo. Babcie chciały stroić w sukieneczki, to im czasem pozwalałam, ale na chwilę. Bo czułam, że leżącemu jeszcze dziecku najwygodniej, jak nic mu nie podjeżdża, nie uwiera.
    Nie wyobrażam sobie ubierać dziecko w niemowlęce wersje dorosłych ubrań, tj. dżinsy, koszule z kołnierzykiem, jakieś fikuśne sukienki. Często widzę tak wystrojone dzieci i mam wrażenie, że to męka. No weźcie same powiedzcie, czy gdybyście większość życia spędzały leżąc, czy to na plecach, czy na brzuchu, będąc podnoszone, i brane na ręce, wolałybyście mieć coś luźnego i swobodnego, czy sztywnego, w kilku warstwach, z gumą w pasie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2016, 13:45

    Caroline, mia6, Ariane lubią tę wiadomość

  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1429

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuninka wrote:
    jeju to jakiego Ty maluszka urodziłaś ? :)

    54cm 3200g podobno stanatd europejski - tak powiedział lekarz :) mamy 4 tygodnie i dopiero teraz 56 jest akurat, albo niektóre jeszcze ciut za duże - zależy od ubranek, bo rozmiar rozmiarowi nie równy :)

    Niuninka lubi tę wiadomość

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 17 marca 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    Ja zakupiłam:

    Rozmiar 56
    - 5 pajaców
    - czapeczkę
    - 3 półśpiochy
    - 5 body x KR i DR
    - rękawiczki niedrapki x2

    dostaliśmy 2 kaftaniki i śpiochy (sama bym nie kupiła bo wolę na początek same pajace)

    Rozmiar 62 (dla mnie będzie to okres wiosenno - wakacyjny...raczej)
    - 6 pajaców
    - czapeczkę
    - 6 półśpiochów
    - 6 body x KR i DR
    - bluza bez kaptura
    - kombinezon ocieplany
    - 4 x skarpetki
    - kurteczka
    - ogrodniczki jeansowe
    - 2x krótkie spodenki

    Rozmiar 68
    - 2 x rampers

    a później będę kupować już na bieżąco.


    Mój synek urodził się 45cm i 2100 gram. Mogliśmy go ubierać jak miał 52 cm i ok 2500 gram i wszystkie ciuszki na rozmiar 50 ( które defakto musiałam dokupić bo nie byliśmy na to przygotowani) były za duże na niego. Dopiero teraz gdy ma 55 cm i ok 3000gram pasują na niego.

    Myślałam, że sprawdzą się u mnie pajace ale najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest ubranie w body i w półśpiochy bo nie trzeba tak dużo rozpinać tylko zdejmuje spodenki i mam 2 lub 3 napy do odpięcia. Dobrym rozwiązaniem też są kaftaniki i śpiochy bo przy zmianie pieluszki nie trzeba dzieckiem żonglować za każdym razem, żeby podwijać pajaca i body pod plecy.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 27 marca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka urodziła sie z waga 4150g. Dzisiaj ma 6,5 tygodnia i wciąż nosimy 56... Wiec nie wiem jak mozna zaczynać wyprawkę od 62. Na początku miałyśmy trochę 50 ;) ogólnie rzecz biorąc 8x Body, 5x pajac, 2x spodenki + bluza / sweterek no i cos wyjściowego według uznania ;) sama mam tego 100 razy wiecej ;) nakupiłam jak szalona wiec przebieram córkę 2 razy dziennie choć wiem ze wystarczyłoby tyle co napisałam

    karmar lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam na początek 5xbody 56, 5xbody 62, pajacyki 2x56 i 2x62, czapeczka+skarpeteczki. Pewnie jeszcze coś kupie ale zakładam ze lipiec i sierpień będą ciepłe, wiec nie będę musiała za bardzo ubierać dzieciaczka ;) nie mam pojęcia, na ile starcza takie ubranka 5-6 zobaczymy na żywo ;)

  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ma kilka body (ok. 5,6), 3 kaftaniki, 2 pajace na 56 dokupie jeszcze jakas bluze czy sweterek, termin mam na lipiec wiec zadnych kurtek na razie nie planuje kupowac, dokupie jeszcze kilka pajacow na 56 i to wszystko, reszte mam rozmiar 62 :)

    ug37e6ydmras9566.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ