BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > Rozmiary ciuszków (wyprawka)
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 18 kwietnia 2016, 17:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja dziś od znajomej dostałam/odkupiłam rzeczy takie między 6 a 9 miesięcy, więc sądzę, że gdzieś do 12-18 mi starczy ;-) Znajoma mówi, że w niektórych 9 i 12 jej córka nadal chodzi, bo są rozciągliwe (tylko na długości straciły). Te najmniejsze będę chodzić i kupować, ale wolę na początek kupić mniej i potem dokupować na bieżąco niż kupić za dużo i bez sensu dzieciaczka przebierać po 5 razy, żeby się nie zmarnowało ;-)
W tym tygodniu pewnie powoli zacznę szał zakupowy ;-)

osa
Ekspertka
260

Wysłany: 28 kwietnia 2016, 22:55
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja mam sporo ubranek w rozmiarze 56, ale to głównie dary, kilka sztuk kupionych w SH przeze mnie, nowego jeszcze nic nie kupiłam.
Tak spojrzałam to:
12 szt. body
18 szt. pajacyków
7 szt. śpiochów
10 szt. koszulek/kaftaników
2 szt. bluz
5 szt. półśpiochów
1 szt. spodni
jakieś czapeczki, rękawiczki
Mam też kilka ubranek w rozmiarze 50 w razie czego. Rozmiaru 56 nie będę już kupować, ewentualnie jakieś ubranko jedno na wyjście ze szpitala czy jakieś pierwsze odwiedziny u dziadków. Gdybym miała sama kupować na pewno takich ilości bym nie kupiła. Rozmiaru 62 jeszcze nie przeglądałam co mam w pudełkach, ale jest tego mniej.

Martynka30 lubi tę wiadomość

3jvzi09k998ztm99.png

karmar
Ekspertka
129

Wysłany: 19 lipca 2017, 09:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mój synek urodził się z wagą 3800 i wzrostem 58 cm. Moja pierwsza myśl była taka,że szlag trafił wszystkie ubranka 56 i nie trzeba było tyle ich kupować. :D Okazało się jednak, że ze wszystkich tych ciuszków dobre są na niego 2 najmniejsze pajace,bo reszta ubrań 56 jest za duża i 56 nosił dopiero po miesiącu, wcześniej te rzeczy były sporo za duże ... 62 założył po ok.2-3 miesiącach,a nie urodził się przecież mały. Teraz przy Zosi kupiłam cały zestaw ubranek w rozmiarze 50 na pierwszy miesiąc, bo chcę, żeby i jej i nam było wygodnie. I ja akurat należę do osób, które wolą mieć więcej rzeczy niż za mało,więc dzieciaki mają pełne garderoby, zdecydowanie lepiej zaopatrzone niż zalecają wszystkie listy wyprawkowe ;) Chociaż takie podejście akurat nie do końca polecam. Dobrze jednak,że są lumpki :D

roloe6ydvdtq0ow3.png
uwo9c6edarwh2iat.png

Symfonia
Przyjaciółka
38

Wysłany: 20 lipca 2017, 20:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie najlepiej się sprawdził zestaw body + półśpiochy. Jak najmniej nap. Pajacyków w ogóle bym nie kupiowała ale mam po synku więc już je wykorzystam.

Z 56 mam:
10 x body
10 x półśpiochy
15 x pajaców (ale nie będę z nich korzystać chyba, że skończą się body :P)
2 x kombinezon
6 x czapeczka

Z 62 mam:
15 body
10 półśpiochy
2 x kombinezon
6 x czapki
2 x rajstopy
2 x sukienka (wyłącznie na wyjścia okolicznościowe)
2 x kamizelka

skarpetki 0-3m x 15 sztuk

Na okres gdzie dziecko wyłącznie leży nie polecam kupować koronek, guzików/nap z przodu i z tyłu (tylko z boku lub między nogami), kapturów, szelek, wystających ozdób, butów. Sa niektóre przepiękne rzeczy ale nie sprawdzają się przy leżącym dziecku. Mój zestaw dla synka przeważnie składał się z body + półśpiochy jak było zimno to dodatkowo skarpety i kamizelka. Spodnie sprawdziły mi się dopiero jak zaczął raczkować, żeby mógł odpychać się bosymi stópkami.
Nie kupiłabym tym razem również niedrapek - w ogóle nie były nam potrzebne. Jak trzeba było to obcinaliśmy paznokcie.

1aa89a7d18.png

02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*

karmar
Ekspertka
129

Wysłany: 21 lipca 2017, 08:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dla mnie z kolei pajace były najwygodniejsze. Zakładanie body to na początku była katorga. Każdy ma inaczej. Moja koleżanka z kolei też nie lubiła pajacy, zakładała body i rajstopki. Przy Michale też nakupiłam spodni,które użyłam ledwie parę razy tylko na wyjścia i to tylko dlatego,że nie kupiłam na początek kombinezonu tylko kurteczkę.... Bez sensu totalnie. Teraz mam tylko kombinezony, nie ma głupich ☺

roloe6ydvdtq0ow3.png
uwo9c6edarwh2iat.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)