X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Proszek
Odpowiedz

Proszek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agnes0209 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 marca 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Kobietki :)
    W jakim proszku pierzecie ciuszki dla maleństwa ? Niedługo będę musiała je przygotować, więc powoli zacznę się rozglądać :) Co polecacie ?

    22097ac4c5.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 3 marca 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piorę w ekologicznym płynie sodasan sensitive i jestem bardzo zadowolona, bo jest pozbawiony związków chemicznych, nie pachnie specjalnie, co wydaje mi się również zaletą w przypadku ubranek dziecięcych. Co prawda jest dosyć drogi, ale warto. Moja koleżanka pierze w białym jeleniu i też sobie chwali.

    Maracuja
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 4 marca 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poprałam część w dzidziusiu, część w białym jeleniu, a częśc w loveli bo miałam próbki... ;) natomiast nie płukałam w żadnym płynie do płukania tkanin bo ponoć w pierwszych mc-ach życia dzidziusia lepiej jak najmniej chemii.
    czytałam też że lepiej prać ciuszki w 40 stopniach bo w 60 się kurczą .. a jak pierzesz w 40 stopniach to i tak nie ma obawy że bakterie nie zginą bo przecież prasujemy je później gorącym żelazkiem ... a dzięki temu przedłużamy żywotność naszych ubranek ;)

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 4 marca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tylko doprecyzuję, że sodasan, o którym napisałam jest płynem do prania, nie płukania:)

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 marca 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzidziuś i lovela proszek, w 40 stopniach i nie prasowałam potem ciuchów, nie wydaje mi się żeby na takim małym dziecku aż tak dużo było bakterii stąd nie prasowałam ich w ogóle, wydaje mi się że wszystko zależy od skóry dziecka.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 4 marca 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oto odpowiedź na wasze troski - polecam tego bloga jest świetny - http://www.srokao.pl/2013/04/analiza-proszki-i-pyny-do-prania.html

    Najlepiej w nieuczulaniu i delikatności wychodzi

    1. Dzidziuś płatki mydlane
    2. Jelp color żel ,Miocare
    3. Bambinex Ultra Nappy Care, Bonini Baby Płyn
    4. Concentrino, Biały jeleń do białego , Dzidziuś płyn do prania, Dzidziuś biel , Dzidziuś płyn do prania, Ludwik Baby Care, Lovela do białego mleczko, Biały Jeleń płyn, Jelp color soft, Jelp fresh soft,
    5. Bobas, Biały Jeleń do kolorów ,
    6. Lovela
    7. E sensitive, Jelp fresh Classic proszek, Gaga (premium), Gaga Premium tkaniny białe , Persil sensitive do białego, Persil sensitive do koloru

    Różnice pomiędzy miejscami 2,3,4 są bardzo niewielkie i w zasadzie lepiej kierować się ceną, chyba że mamy dziecko z dużą alergią wtedy tylko płatki. Różnica pomiędzy 2 miejscem a 7 jest już znacząca.

    Kikusia lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:42

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 5 marca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam lovele proszek i próbkę Jelp :) jeszcze nie prałam. Mam zamiar za jakieś 2-3 tygodnie dopiero :) jak znajdę jakąś tania komódkę :)

    Tusiak lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • agnes0209 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że temat się rozwinął, w końcu pranie, to ważny element w przygotowywaniu do narodzin :)
    Ja chyba zdecyduję się na płatki mydlane Dzidziuś :)
    I oczywiście koniecznie prasowanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 13:21

    22097ac4c5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 10 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prałam w Loveli, używałam płynu do płukania Lovela, bo mamy twardą wodę i potem prasowanie. Prałam w temp 40%, program do bawełny ok 2h.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 12 marca 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w swojej pralce program dziecięcy, ale to chyba to pieluch bo na 90* jak bym wstawiła ubranka to niewiele by z nich zostało. Ja nie wiem czy będę prasować, zobaczę w trakcie jak będą wyglądały ubranka :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 13:43

  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 12 marca 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej pralce (jedna z tańszych nowych Amica) jest program Baby Comfort, całkiem fajny, bo z dodatkowym płukaniem, kolorowe i nowe prałam w 40st., białe i używane z second-handu w 60st., wszystko w Białym Jeleniu 2 nakrętkach na pranie, na szczęście nic się nie zniszczyło :)

    Poruszając jeszcze inny temat, widzę różnicę między używanymi ubrankami dobrymi jakościowo (np. Next, Fixoni) a nowymi rzeczami za parę złotych, np. z Pepco... Te pierwsze zachowują jakość po praniu, te drugie niekoniecznie, chociaż były prane w niższej temp. więc chyba szkoda wydawać pieniądze na nowe rzeczy, lepiej poszukać dobrych jakościowo używek (wychodzi 1-2zł za szt.). A Wy jakie macie odczucia? Kupowałyście tylko nowe rzeczy dla malucha czy też szukałyście okazji w lumpeksach? :)

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje głownie nowe, ale do 5-6miesiecy dziecko malo sie brudzi wiec mozna kupic nowe. Potem jak zaczns sie zupki i inne kupki to wtedy zaczne kupowac sh :) mam troche ubeanek z Pepco i zdaje sobie sprawe ze to na dwa, trzy razy :) wiec nie kupuje duzo. Mam tez ubranka z F&F i mysle ze te troche wiecej przetrwaja ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 12 marca 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja prałam w Loveli płynie do prania i płukałam w dzidziusiu, i przy tym zostaję bo nie chce juz mieszać dziecku:)

    a ja mam dużo używek, bardzo mało nowych ubranek. po pierwsze szkoda kasy na takie małe szmatki, a po drugie te używane są już przetestowane co do jakości:)

    Magic lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po Lovela uczuliła, małą wysypało, teraz w płatkach mydlanych dzidziuś i już jest ok.

  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 12 marca 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piore w JELPIE plynie do prania, mam tez proszek JELP awaryjnie jak mi sie plyn skonczy, plyn do plukania uzywam Lovela, piore w 40 stopniach, nastawiam podwojne plukanie, nie prasuje ubranek w ogole

    mojej malej nic nie uczula, uzywam od poczatku kosmetykow, pampersow, chusteczek, kremow roznych firm, nie stosuje diety a karmie tylko piersia a z mala wszystko jest w jak najlepszym porzadku.. mam wiec chyba szczescie

    jak mam jakies probki np plynu do plukania silana i jedna mialam tez mleczka do prania Lovela to tez uzylam i nic jej nie bylo ;-)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • Asiula1986 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 29 marca 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupilam plyn do prania i plyn do plukania bobini.nie jest drogi,w dosc pojemnych butelkach no i ciuszki ladnie,delikatnie po nich pachna:-)

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 23 maja 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pierzemy w naszym proszku wszystkie ciuchy (obecnie to chyba Vizir) i synek nie ma nic a nic uczulenia. Planowałam wyprać pierwsze ciuszki w Loveli ale nie zdążyłam (urodziłam niespodziewanie miesiąc przed terminem).

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 27 lipca 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar kupic Dzidziusia do prania i plukania :)

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ