X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Pozytywny wynik GBS
Odpowiedz

Pozytywny wynik GBS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 15 września 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurowko, też mam GBS :/ Położna mi powiedziała, że ma go ok. 30% i żeby się nie martwić za bardzo. Póki pęcherz płodowy jest cały, to chodzenie z rozwarciem nic nie zaszkodzi. Jak Ci odejdą wody, to oczywiście pakujesz się i jedziesz do szpitala, ale bez paniki. Ponoć dopiero sączenie się wód płodowych powyżej 18 godzin jest groźne.
    Wszystko będzie dobrze, tego się trzymajmy :)

    sznurowka lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 15 września 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miałam sama zawieźć próbkę do laboratorium, ale u nas to jest standard i nikogo to nie dziwi ;) z resztą odpowiada mi taka opcja, bo inaczej musiałabym jechać na drugi koniec miasta na pobranie wymazu i później znowu na drugi koniec odebrać wynik. Poza tym sprawa się wyjaśniła, próbkę można przechowywać do 24 h od pobrania, w związku z tym zawiozłam ja do prywatnego labka, który mam pod nosem :)

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 15 września 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Leticia :) nie mogę czytać tych historii z internetu, bo tylko się stresuję. A czy lekarz przepisał Ci jakiś krem czy antybiotyk?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 13:41

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 15 września 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, powiedział tylko, że jak będę już rodzić i trafię do szpitala, to od razu mam mówić, że mam paciorkowca i co 4 godziny będą mi podawać dawkę antybiotyku.
    Kazał też nie czytać bzdur, bo GBS to częsty przypadek i lekarze doskonale wiedzą co robić ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Nie zgodzę się. Mojej koleżance nie zdążyli podać, bo urodziła tak szybko i dziecko wcale nie dostawało antybiotyku.

    Bo decyzja leży po stronie lekarza. Założenie są takie, że powinno się podać jeżeli lekarz po 1 dobie obserwacji uzna, że jest taka potrzeba. Ale podają przed, podają po. Jak chcą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 16:05

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    co do tego artykułu - ta kobieta urodziła przez cc a z tego co mi wiadomo przed cc i tak nie podaje się antybiotyku w przypadku dodatniego gbs (przynajmniej w Polsce), tylko przy naturalnym porodzie. Chyba, ze się coś zmieniło ale moje 2 koleżanki miały cc i dodatni gbs a antybiotyku nie dostały.

    Moja koleżanka dostała. Nie wiem od czego to zależy. Chyba duży wpływ ma na to czy że swoim lekarzem rodzisz czy innym. Ona chyba się umówił wcześniej. Natomiast dziecko może się zarazić juz w brzuszku gdy pęknie worek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 16:08

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Niestety i mnie dopadł paciorkowiec. Mój ginekolog powiedział, że w 38 tc juz się z nim nic nie robi mam czekać na poród i w szpitalu zdecydują czy dostanę antybiotyk.
    Czy u Was bakterie był liczne czy pojedyncze? Bo zastanawiam się jakie ma to znaczenie?

  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leticia widzę, że Cię maluszek trzyma do końca za pępowinę:)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 20 września 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abata wrote:
    Cześć dziewczyny. Niestety i mnie dopadł paciorkowiec. Mój ginekolog powiedział, że w 38 tc juz się z nim nic nie robi mam czekać na poród i w szpitalu zdecydują czy dostanę antybiotyk.
    Czy u Was bakterie był liczne czy pojedyncze? Bo zastanawiam się jakie ma to znaczenie?

    U mnie liczne +++ i w 36/37 tc dostałam krem Dalacin dopochwowy (mega drogi, na 7 dni), no i używam, chociaż nie wiem czy to coś da. Tzn. ogólnie ma po prostu zmniejszyć ilość bakterii, nic nie wyleczy więcej. Biorę dawkę na noc, potem w ciągu dnia dużo mi go wylatuje, więc nie wiem. No ale kasy wydałam to biorę.
    A co do antybiotyku dla dziecka to muszą zrobić badanie, chyba z krwi i jeśli jest zarażone to koniecznie muszą podać antybiotyk, a nie jak im się chce o.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 17:15

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 września 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja płuczę tantum rosa, a następnie aplikuje globulke z probiotykami. Robie tak po kąpieli.
    Oczywiście zgodzę się z tym, ale czytałam na jakimś forum, że lekarz może podać antybiotyk bez badania krwi dziecka na podstawie badań matki z gbs. Wiec jeżeli to prawda to miałam na myśli, że w takim razie mogą postapic tak lub wybrać druga opcje. Ja dopiero się przekonam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 20:20

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ