X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Położenie pośladkowe
Odpowiedz

Położenie pośladkowe

Oceń ten wątek:
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 31 marca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) jak położenie waszych pociech? U mnie leci już 34tc a Mały nadal w położeniu pośladkowym... Obawiam się bardzo, że już nie zechce się obrócić i czeka mnie cesarka. Tym bardziej, że raz przyłapałam go na położeniu główkowym (w 27tc), ale wrócił do swojej ulubionej pozycji i narazie nic się nie zmienia... Pozdrawiam serdecznie wszystkie Ciężaróweczki :-)

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • pysia13 Autorytet
    Postów: 286 207

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej to tak jak u mnie jestem w 34 tygodniu i dalej ulozenie posladkowe tylko,ze u mnie caly czas jesy w takiej pozycji.W piatek mam wizyte ciekawe czy cos sie zmieni,pozdrawiam

    relgh3715k4hk35p.png

    f2w3kwk46tcteghz.png

    Aniołek 6 tydzień - listopad 2018

    15.05.2020 Kacper
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja akurat miałam dzisiaj ten temat na szkole rodzenia. Jeśli dziecko w 35 tygodniu jest ułożone pośladkowo to nie ma szans żeby się obróciło. U pierworódek w 80% kończy się CC, u wieloródek rzadziej. Z tego powodu, że wieloródki mają już ujednoliconą pochwę( nie wiem jak wam to opisać ale ona ma takie dwa kielichy i podczas porodu one się spłaszczają, tworząc okrąg by dziecko mogło przejść - mają tak tylko pierworódki, potem tego podziału nie ma).

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • pysia13 Autorytet
    Postów: 286 207

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ma jeszcze tydzien czasu, mam nadzieje ze sie odwroci...

    relgh3715k4hk35p.png

    f2w3kwk46tcteghz.png

    Aniołek 6 tydzień - listopad 2018

    15.05.2020 Kacper
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam gadacie mozna jeszcze obrócić tzn lekarz może obrócić ręcznie :) a i u Juiccy niby tez miała miec cc a mały sie obrucil tylko kurde nie pamietam w którym tyg a niby tez jej szans nie dawali bo ma macie dwurozna

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam ale jak może lekarz obrócić dziecko ułożone pośladkowo? Dziecko nie da rady wykonać obrotu o 180 stopni, bo zwyczajnie nie ma już miejsca. Jednakże tak jak pisałam wcześniej, poród pośladkowy drogą naturalną jest możliwy i się odbywa.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka da radę serio da radę :) np Kozgo z kwietniowek miała umówiony obrót lecz nie dotrwała bo wody jej odeszły

    Tu masz artykuł o obrotach http://smyki.mjakmama24.pl/ciaza/porod-i-polog/ciaza-obracanie-dziecka-w-brzuchu-czy-bezpieczne,11_793.html

    Nalka lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka, obrócenie się dziecka na tak późnym etapie jest możliwe.

    Leżałam w szpitalu z dziewczyną w 34 tyg. ciąży (skończony). Jak jej robili usg na izbie przyjęć w niedzielę, to dziecko było ułożone główką w dół - prawidłowo.

    We wtorek powtarzali usg i w ciągu tych dwóch dni jej syn zmienił ułożenie na pośladkowe... byłam świadkiem tych wydarzeń (miała opis tego usg z IP), więc można powiedzieć, że z pierwszej ręki ;). Dziewczyna była w niezłym szoku, bo nagle, niemalże na końcówce ciąży zaskoczyła ją wizja cesarki.

    Nalka lubi tę wiadomość

  • pysia13 Autorytet
    Postów: 286 207

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedzial ze jak sie nie odwroci to cesarka, bo pierwsze dziecko dlatego lepiej nie ryzykowac a jesli chodzi o obrot przez lekarza to nie chcialabym ryzykowac zdroeiem dziecka juz trudno chcialabym rodzic naturalnie ale w tej sytuacji cesarka wydaje sie lepszym rozwiazaniem

    relgh3715k4hk35p.png

    f2w3kwk46tcteghz.png

    Aniołek 6 tydzień - listopad 2018

    15.05.2020 Kacper
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój ułożony główką w dół od dawien dawno i niech tak pozostanie, nie przyjmuję do wiadomości że może się coś zmienić ;)
    ale może dziewczyny są jednak szanse :)

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka, nie masz racji. Coś musiałaś źle zrozumieć. Na kilku wykładach z różnymi lekarzami w mojej SR był poruszany ten temat i wszyscy twierdzili, że dziecko może się obrócić właściwie do samego terminu, choć oczywiście im później, tym szansa mniejsza. Moja położna też mówiła, że wielokrotnie była świadkiem późnych naturalnych obróceń. Na tym forum też kilkakrotnie o tym czytałam. A obrót zewnętrzny wykonywany przez lekarza, o czym wspominała Miriam, udaje się w 50% przypadków. Nasza kwietniowa Kozgo była umówiona na obrót w 38 tygodniu, ale urodziła kilka dni wcześniej.

    Miriam lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 31 marca 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza, nie pisz proszę, że źle zrozumiałam, bo wiem co słyszałam i wiem co mówiła położna. Nie lubię jak ktoś nie był ze mną w tym samym miejscu i daje mi do zrozumienia, że pewnie coś pokręciłam. Otóż nie pokręciłam. To nie ja nie mam racji, tylko położna, którą taką wiedzę mi przekazała. I bardzo mnie to cieszy. Położna dzisiaj do znudzenia nam mówiła, że to niemożliwe itd. Też wydawało mi się to dziwne, ale się nie znam to nie pytałam o nic. Swoją drogą raduje mnie fakt, że jednak wszystko jest możliwe i nie ma co się przejmować ułożeniem maluszka jeśli jest nieprawidłowe. :)

    Dzięki Miriam za ten link! Przekaże go tej Pani ciekawe co mi odpowie. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 20:10

    Miriam, Puglia lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz mówił, że im później, tym ciężej, ale zdarzył mu się raz przypadek, że w dniu porodu dziecko przekręciło się ok. 4 razy w ciągu kilku godzin. Z kolei inna doktorka, przyjmując mnie do szpitala pytała czy mam świadomość, że na tym etapie już dzieci bardzo niechętnie się przekręcają. U mnie dzień przed i w dniu przyjęcia mały był ułożony pośladkowo (USG), a 2 dni później w normalnym badaniu lekarz stwierdził, że główkowo. Teraz to już sama nie wiem. W poniedziałek wizyta, więc zagadka się pewnie wyjaśni.

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka też miała mieć cc bo dziecko na tydzień przed terminem była ustawione pośladkowo, a gdy poszła zdjąć pessar z szyjki 2 dni przed terminem było już ułożone główką w dół, więc jak widać do końca ciąży może się wszystko zdarzyć. Wiadomo że im później tym szanse są mniejsze ale są :)

    Norka, kark lubią tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zalezy od ilości wod plodowych i wielkości brzucha u nas w 36 tyg powiedzieli, że mamy 2% szans, że sam się obróci bo mały brzuch i mało miejsca i codziennie robiłam cwiczenia, święciłam latarką i cuda. Po skończonym 38 tyg byliśmy umówieni na madalinskiego na obrot zewnętrzny ale tak jak pisały dziewczyny pare dni przed tym wydarzeniem odeszły mi wody i mimo, że bardzo tego nie chciałam mój porod skonczyl się cc. Dla pocieszenia powiem, że skończyli mnie ciąć o 16.40, a o 7 rano następnego dnia juz chodziłam i robiłam wszystko przy dziecku a w drugiej dobie po cc już zadnych przeciwbólowych nie brałam, najgorsze jest pierwsze 12 godzin.

    Miriam, monalisa, weronikabp, kark lubią tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z synem mialam tak ze w ostatnim tygodniu synek sie przekręcil (pewnie w nocy) glowka w dół , a usg miala robione co tydzien bo leżałam w szpitalu miesiąc wcześniej z podejrzeniem zatrucia ciążowego. A teraz corcia cały czas miednicowe-poprzeczne tydzień temu glowkowe, a w poniedziałek znow miednicowo-poprzeczne ale z własnej autopsji wiem ze moze sie wszystko zmienić

    bontbhr.png
  • pysia13 Autorytet
    Postów: 286 207

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja wlasnie sie dowiedzialam ze moje dzieciatko sie odwrocilo w 34 tygodniu! Jupi strasznie sie ciesze a i czulam kiedy sie odwrocil trwalo to jakies 2 miuty i nie moglam sie ruszyc jak siedzialam i wiedzialam ze albo sie odwrocil albo to byl bolesny skurcz na szczescie to byl obrot, pozdrawiam i powodzenia zeby dzieciaki sie prawidlywo odwrocilu

    Nalka, monalisa, mama_z_groszkiem, weronikabp lubią tę wiadomość

    relgh3715k4hk35p.png

    f2w3kwk46tcteghz.png

    Aniołek 6 tydzień - listopad 2018

    15.05.2020 Kacper
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch niestety się nie odwrócił i lekarz twierdzi, że nie ma szans. Tak więc czeka mnie cc i to w najbliższym czasie, bo wyjątkowo mu się spieszy na świat...

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki!

    Obrót zewnętrzny przeprowadza się w przypadku ciąży bez komplikacji pomiędzy 36 a 38 tygodniem, tylko jeżeli istnieją realne szanse na to, że procedura zakończy się sukcesem.

    JEŚLI CHCECIE POZNAĆ PROCEDURĘ, GORĄCO POLECAM TĘ STRONKĘ:

    http://www.netmama.pl/magazyn/porod/komplikacje-podczas-porodu/obrot-zewnetrzny-przy-ulozeniu-miednicowym-dziecka/

    POZDRAWIAM

  • picollina Ekspertka
    Postów: 214 157

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma reguły, to zależy od wielu czynników. U mnie 26 tydz. i też uparcie położenie miednicowe. Niby wiem że do 34-36 tyg. dziecko ma czas się odwrócić, ale z doświadczenia wiem, że na uparciucha nie ma rady. Jeśli dziecko jest dość duże a powłoki brzuszne nie są rozciagnięte, to już po 34 tyg. musiałby się zdarzyć cud zeby dziecko miało możlwiość się odwrócić. Choć oczywiście nadal w cuda uparcie wierzę;)


    f2wl2n0a4zwzr8gi.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ