X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Położenie pośladkowe
Odpowiedz

Położenie pośladkowe

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Polunia była główkowo już od paru ładnych tygodni, a tu w sobotę się odwróciła niestety, lekarz powiedział, że ma jeszcze jakieś 2, 3 tyg na spokojne odwrócenie się, na co bardzo liczę i bardzo ładnie prosze moją córunię, zeby wróciła główką w dół :))

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też zaczynam się obawiać bo u mnie mała cały czas położona poprzecznie. Jak była trochę mniejsza to może kilka razy była główką w dół ale od dobrych 3 tygodni leży sobie poprzecznie i to jej ulubiona pozycja. Wiem, że czasu jeszcze dużo, ale zaczynam się obawiać. Ginekolog kazała mi leżeć z poduszką pod pupą by zmuszać małą do obracania się, ale na razie nie działa

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie do 32 tygodnia dzidzia "siedziała na tyłku". W 33 tyg była ułożona główkowo, 35+5 poprzecznie a dziś 37+0 główkowo :) Oby teraz już tak zostało :)
    Tak więc nie przejmujcie się za mocno, dzieciątko i natura wiedzą co robić :)

    weronikabp, Paula_29 lubią tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej , ja miałam najpierw ułozenie poprzeczne , potem skośne pośladkowe , miałam miec cc z tego powodu a tu na 2 tyg przed porodem dziecko obróciło się główkowo i rodziłam naturalnie dołem , pomimo ze mam macicę dwurożną

    weronikabp, aisa, Paula_29 lubią tę wiadomość

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • picollina Ekspertka
    Postów: 214 157

    Wysłany: 7 maja 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że jest nadzieja, choć ja coraz mniej w to wierzę, 30 tydz. mija a u mnie nadal główka u góry. Ech tracę tą nadzieję...


    f2wl2n0a4zwzr8gi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trac kochana u mnie wróciła główką w dół w 32/33 tyg ;-)

  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli maluch został kiedykolwiek przyłapany na ułożeniu innym niż pośladkowe - jest szansa. U mnie nigdy nie miało to miejsca, więc w skończonym 35 tc lekarze powiedzieli, że już nie ma szans i mieli rację - jestem już po cc. Jeśli zaś chodzi o obrót zewnętrzny - to metoda dawniej praktykowana w polskich szpitalach. Koleżanka z sali go miała, bo częściej robi sie go u wielorodek i kobiet, które mają odpowiednie predyspozycje np. dużą ilość wód. U koleżanki obrót się nie udał, natychmiast zrobiono cc. Gdy powiedzialam swojemu lekarzowi, z tego samego szpitala, o tej próbie, zakazał mi wyrażać zgody na obrót, twierdząc, że jest to zbyt ryzykowne działanie i traumatyczne przeżycie dla majkie i dziecka, które może zakończyć się odklejeniem łożyska.

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 10 maja 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały ok 30 tygodnia był główką w dół, a potem się przekręcił główką do góry. Miałam nadzieję że jednak wróci na swoje miejsce ale niestety tak się nie stało. Od dwóch tygodni mały leży w poprzek-główka z prawej strony, dupka z lewej :( Może próbował ale się zaklinował. Jutro cc.

    A1984 lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozol wrote:
    Mój mały ok 30 tygodnia był główką w dół, a potem się przekręcił główką do góry. Miałam nadzieję że jednak wróci na swoje miejsce ale niestety tak się nie stało. Od dwóch tygodni mały leży w poprzek-główka z prawej strony, dupka z lewej :( Może próbował ale się zaklinował. Jutro cc.
    Zozol kciuki kochana !!!

    zozol lubi tę wiadomość

  • picollina Ekspertka
    Postów: 214 157

    Wysłany: 14 maja 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mój malutki mnie posłuchał, 31 tydz. i okazuje się że jest już główką na dół!!! A jeszcze 2 tyg. temu był w ułożeniu pośladkowym. Lekarz powiedział ze to był ostatni moment żeby się obrócił bo potem dziecko jest już za duże i nie bardzo ma się jak obrócić. A ja już byłam nastawiona na cesarkę. Wiec teraz znowu stres - jak to będzie siłami natury!


    f2wl2n0a4zwzr8gi.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 19 maja 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córcia na ostanim USG też była obrócona główką do góry, a pupę ma schowaną w okolicach mojej pachwiny, prawie za spojeniem łonowym, lekarz miał nie lada problem zeby tam dotrzeć z USG. ostanio w nocy czułam bardzo silne ruchy, takie mocne rozpychanie - myślę że mogła się obrócić... ale sama nie wiem czym gdzie mnie teraz puka :) ciężko jest mi to wyczuć...

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Julka112 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 33 tygodniu i mała cały czas ułożona jest pośladkowo, lekarz powiedział, że jeśli dotąd nie zmieniała pozycji to prawdopodobnie już tak zostanie. Słyszałam, że dziecko może zmienić położenie najczęściej do dwóch tygodni przed porodem więc może jest szansa uniknięcia CC.

  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie w 35 tygodniu i też ułożenie pośladkowe... Cuda na kiju wyprawiam, latarka, ćwiczenia, poduszka pod biodrami, nawet gadam do dzidzi, ale ona jakaś leniwa i całą ciążę mi tak siedzi... Mam nadzieję, że jej się odmieni, bo bardzo nie chcę CC... Ale będzie, co ma być, natura zadecyduje, ostatecznie jakoś urodzić muszę, więc staram się myśleć pozytywnie. :)

    eikt43r8zywkug6b.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. U mnie to samo.
    Mam jutro wizyte w szpitalu- na poprzedniej 2 tyg temu lekarz powiedzial ze jak sie nie odwroci do 34 tyg--akurat bedziemy w trakcie 34 jutro (33 plus 2dni) to oni zapisuja na cesarke na wszelki wypadek.

    t60z7qg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Kubus tez niestety ułożony posladkowo od kilku tygodni :( dzis kolejna wizyta i licze bardzo na to ze sie mu jednak odmienilo :)
    Moze jest na to szansa bo kopniaki czuje z boku..
    Dam znac jak po wizycie, DOMI trzymam kciuki za Twoja dzisiejsza wizyte aby dzidzia sie odwrocila :) i za reszte upartych dzieciaczkow rowniez!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 06:18

    Domi IRL lubi tę wiadomość

  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję kopniaki w przeróżnych miejscach, raz się zdarzyło pod żebrem, ale głowa nadal centralnie nad pępkiem - po prostu dzidzia taka zawinięta sobie leży, z nogami przy głowie. Jakoś zaczęłam się oswajać z myślą o CC, ma to sporo niewątpliwych plusów, no i przede wszystkim - nie mam na to wpływu, więc już odpuściłam ćwiczenia, będzie co ma być. Jak natura zadecyduje tak się z tym pogodzę.
    Położna ze szkoły rodzenia stwierdziła, że może jest jakaś przeszkoda, dla której mała nie może się obrócić, np zwężona miednica. O tym nawet nie pomyślałam. W czwartek idę do lekarza, zobaczę, czy mi wypisze już wskazanie na CC, to będzie już przełom 36/37 tygodnia.
    Trzymam kciuki za Was, żeby się jeszcze poobracały dzieciaczki, ale apeluję - nie nastawiajcie się na żaden konkretny rodzaj porodu - jak się ktoś z całych sił nastawi na SN, a będzie musiał mieć CC to wtedy jest panika i tragedia, znam takie przypadki, że dziewczyny są w strasznym szoku i CC jest wtedy naprawdę okropnym przeżyciem - bo niespodziewanym.
    Dawajcie znać w każdym razie. :)

    Camille87 lubi tę wiadomość

    eikt43r8zywkug6b.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram DarkRose zebysie nie nastawiac na zaden konkretny typ porodu.
    Mi w sumie obojetne bo sie nastawilam na obydwieopcje- kazda z nich ma swoje plusy i munusy wiec co ma byc to bedzie:)

    DarkRose, Camille87 lubią tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo chcialam rodzic sn i nastawialam sie na ten porod nawet nie bralam innej opcji pod uwage. Jak lekarz powiedzial ze moze bedzie cc to lzy mi stanely w oczach! Ale z czasem zaczelam sie oswajac z ta mysla i terqz tez uwazam ze co ma byc to bedzie :) cwiczenia na poczatku robilam, ale odpuscilam bo ja tez uslyszalam od poloznej ze budowa miednicy moze byc przeszkoda do ylozenia glowkowego.. zaraz zbieram sie na wizyte i na pewno dam znac jak u nas :)
    Domi, o ktorej masz wizyte?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec ja juz wiem! Przed chwila wrocilam z wizyty i Kubus sie obrocil - ulozony glowkowo :D
    Domi jak u Ciebi??

    DarkRose, Domi IRL, kark lubią tę wiadomość

  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87, super! Oby został już tak do samego porodu. :) Trzymam kciuki!

    Ja mam wizytę w czwartek, ciekawe, czego się dowiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 18:55

    Camille87 lubi tę wiadomość

    eikt43r8zywkug6b.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ