X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Pierwsze KTG
Odpowiedz

Pierwsze KTG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy miałyście pierwsze KTG?
    U mnie 35 tc i nie miałam jeszcze choć skurcze BH mam co dziennie średnio 10-15 skurczy w ciągu dnia.
    Planuje dziś jechać do szpitala jeśli znów doliczę się ponad 10-ciu. Czy muszę mieć jakieś skierowanie od lekarza? Wizytę mam dopiero za ponad tydzień.
    W szpitalu od razu robią KTG ?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie KTG zajmuje się położna. Co tydzień mam robione od 30 tyg. Nie wiem jak to jest jeżeli chodzi o wykonywanie KTG w szpitalu, ale zawsze możesz jechać do przychodni tam gdzie pracuje twoja położna i powinna wykonać ci bez problemu KTG. W niektórych placówkach gdzie przyjmują ginekolodzy mają gabinety również położne. Jeżeli przy gabinecie twojego ginekologa pracuje położna możesz się zgłosić do niej, raczej bez konieczności wizyty u lekarza prowadzącego. Położna przysługuje każdej ciężarnej od 21 tyg, nie odpłatnie, czyli w ramach NFZ.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Pierwszej ciązy miałam na 38+5 tc robione pierwsze ktg w drugiej ciązy miałam 39 +2 tc robione pierwsze KTG w szpitalu


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jak ja chodzę prywatnie do mojego lekarza prowadzącego? Też mam położną w ramach NFZ?
    Nawet nie wiedziałam...wytłumacz mi to proszę :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również chodzę prywatnie do lekarza prowadzącego, w ogóle korzystam właściwie tylko z prywatnego firmowego ubezpieczenia, ale mam również standardowe państwowe. I nie jest tu istotne z jakiego korzystasz w danej chwili, jeżeli płacone są za ciebie składki ZUS zdrowotne, sama za siebie też możesz ZUS płacić, możesz być ubezpieczona pod męża, to możesz korzystać z opieki położnej. Z opieki szpitalnej, z każdej opieki zamykającej się w ramach opieki państwowej.

    Dodam jeszcze, że jest to położna środowiskowa, więc warto sobie wybrać i poznać wcześniej kobietę, która będzie przychodzić po porodzie do nas. Dodatkowo możesz dwa razy w ciągu roku zmienić taką położną, bez finansowych konsekwencji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 15:57

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam się mojej gin na wizycie,pewnie ma jakieś namiary na sprawdzoną położną.
    Dzięki za odpowiedź.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :)

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba być ubezpieczonym państwowo podczas bycia w ciąży. Każda ciężarna objęta jest nieodpłatną opieką lekarską przez cały okres ciąży i 6 tyg połogu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 19:32

    polkosia lubi tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 1 lipca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze ktg przypadło w 24 tygodniu i tylko dlatego, że zostałam przyjęta na oddział. W moim odczuciu, to za wcześnie, małą trudno było znaleźć, ale samo badanie przyjemne, bo można posłuchać serca dziecka :)
    Od 28t.c. przed każdą wizytą u mojej lekarki jestem podłączana pod ktg (chodzę prywatnie), co stało się niestety tylko powodem stresu, bo po każdym badaniu padało pytanie, czy czuję ruchy dziecka, bo w przeciągu dwóch tygodni wykres nie wychodził jak trzeba :/ Dopiero w 31/32t.c. lekarka pochwaliła wykres, a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że wcześniej było chyba po prostu za wcześnie ;)

    ganngzu39qwooxuv.png
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 7 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dopiero w 40tc pierwsze ktg :) dziś jedziemy na trzecie, oby mi nie kazali przyjeżdżać co dzień bo jesteśmy po terminie a w takie upały to słabo i ciężko już...

    kajuttka
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 7 lipca 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zapisana na pierwsze KTG na 13-go lipca.
    To będzie wtedy 37 tyg. i 5 dni ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 18 lipca 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na KTG chodziłam co tydzien od 33tc. Już wtedy pojawiały się pierwsze spadki tętna u młodego. BNędą z raz w szpitalu dowiedziałam się jednak, że KTG przed 37tc jest mało wiarygodne i dopiero po 37tc powinno się je robić- ile w tym prawdy nie wiem, ale faktycznie w większości przypadkó od 36tc się je robi.
    U nas niestety spadki wcześniej wykryte pojawiały się i później przez co ciąża skończyła się cc w 38tc.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 27 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u Nas jutro będzie 36+0 i będzie robione pierwsze KTG i po nim wizyta, i tak już co tydzień do porodu

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwsze KTG w 39 tygodniu.

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    32tc, ale to z powodu krótkiej szyjki.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwsze KTG w 27/28 tygodniu,ale to dlatego,że wylądowałam w szpitalu na patologii i wtedy podłączali mnie do aparatury dwa razy dziennie. W poniedziałek 31.08. idę na wizytę do ginka,wtedy będzie 31 tydzień i może coś mi powie o ktg :)

    qXNVp2.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 4 września 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie podłączyli na patologii w 18 tc (chyba żeby mnie zdenerwować). Oczywiście dzieci są jeszcze za małe, nawet detektorem trzeba było szukać ich po brzuchu. Wiem, że u mojego gina podłączają od 28 tc.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ