X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Opryszczka w ciąży na ustach
Odpowiedz

Opryszczka w ciąży na ustach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyskoczyła mi opryszczka na ustach czy to coś groźego?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno był taki sam post. W skrocie:grozna jesli pierwszy raz w życiu, niegrozna jesli kolejny.

  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś wie jak zapobiegac przeniesieniu się opryszczki z ust do narządów płciowych? Stosuję dopochwowo luteine i boję się że mogę przenieść wirus.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 maja 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy zachowanie podstawowych zasad higieny. Nie dotykać opryszczki, często myć ręce, nie wycierać całego ciała łącznie z twarzą jednym ręcznikiem. Można też zakleić opryszczkę specjalnym plastrem i smarować acyklovirem po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą (o ile dobrze pamiętam to jest bezpieczny).

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smaruje acyklovirem i utrzymuje duża higienę. Do ciała mam inny ręcznik a do twarzy i rak jednorazowe używam by nie roznosic tego. Luteine dziś rano aplikowalam w rękawiczkach gumowych. Lekarz powiedział że nie sa potrzebne żadne leki doustne

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więcej nic się nie da z tym zrobić. Samo zejdzie w max tydzień :). Ja zaklejałam takimi plastrami popularnej firmy i nie wkurzało mnie aż tak bardzo.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś rano zrobił mi się Babel z ropa ! Nie wiem czy to OPRYSZCZKA czy kaszak... mieszkam w uk i tu w szpitalu powiedzieli że nic nie mogą zrobić a ja od 5 Rano przeżywam taki stres że boję się że dziecku coś się stanie

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 28 maja 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia - zanim utworzysz watek sprawdz czy już nie ma podobnego watku. Podobne posty beda usuwane

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne przy opryszczce... Nie panikuj, przetnij ząbek czosnku i smaruj jak najczęściej a do aplikacji różnych globulek i luteiny tylko i wyłącznie aplikator.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • moro Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    A czy ktoś wie jak zapobiegac przeniesieniu się opryszczki z ust do narządów płciowych? Stosuję dopochwowo luteine i boję się że mogę przenieść wirus.


    Powiedz o tym lekarzowi - pisałam w poprzednim poście, że pomimo, że opryszczki w ciąży nie dostałam pierwszy raz w życiu lekarz kazał brać lek przeciwwirusowy oraz zalecił jeszcze jedno opakowanie tuż przed porodem.

  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwóch lekarzy powiedzielo mi że nawet jeśli bym miała pierwszy raz to jeśli jest na ustach nie podaje się antybiotyku.

    klz9h371w1o7q62n.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ