X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Opryszczka na twarzy
Odpowiedz

Opryszczka na twarzy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angelika091992 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wszystkie przyszłe mamy, czy któraś z Was zmaga się z opryszczką na twarzy? Jak sobie z nią radzicie?

    Angelika091992
  • cleo90 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ze 3 razy.(Ogólnie mam skłonność do nich, czy to w ciąży czy nie) Używam maści z wit.A - bardzo pomaga. Opryszka w ciąży jest niebezpieczna gdy pojawi się na wargach ale sromowych i do porodu jest na dniach, bo wtedy może wystąpić ryzyko przeniesienia na dziecko. Na ustach raczej nie powinna zaszkodzić.

  • Angelika091992 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cleo90 no właśnie też słyszałam że na ustach nie jest groźna, ale dzisiaj jak byłam u lekarza to mnie opieprzył że nie przyszłam z nią wcześniej bo trzeba ją leczyć tabletkami bo jest też niebezpieczna... No się przeraziłam... Bo ja również miałam skłonności do opryszczki przed ciążą.... Od jutra będę brała te tabletki, ponieważ poród u mnie już nie bawem bo jutro się zaczyna 38 tydzień.

    Angelika091992
  • cleo90 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika możesz w każdej chwili urodzić bo ciąża jest już donoszona i pewnie dlatego lekarz chucha na zimne

  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny
    Do mnie rowniez przyplątała sie opryszczka :( dostałam tabletki heviran. Najgorsze w tym wszystkim jest ze nie kojarze, bym wczesniej miała opryszczkę... Bardzo boje sie o mojego bobaska... Co stosujecie za metody, zeby sie tego pozbyć? Bo ja oprócz tych tabletek heviran to smaruje miejsce czosnkiem, pasta do zębów i chciałabym zeby juz to zeszło, bo jak widzicie jestem w okresie okołoporodowym i bardzo sie stresuje :(

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


  • Angelika091992 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiaczek89, ja też stosuje Heviran 200mg od czwartku. I też przykładałam czosnek, miód i pastę do zębów, teraz już mi zginęło wszystko ale muszę te tabletki brać jeszcze do czwartku. Mi wyskoczyła jedna po drugiej tak opryszczka, ale dla mnie to nie było nic dziwnego bo co roku mam ją o tej samej porze roku. Słyszałam że opryszczka na twarzy nie jest aż tak groźna dla dziecka jak opryszczka w miejscach intymnych, no ale niestety tabletki trzeba przyjmować skoro Nasze maluszki lada moment mogą pojawić się na Tym świecie :)

    Angelika091992
  • Pysiaczek89 Autorytet
    Postów: 1270 1055

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika
    Ja kupiłam sobie te plasterki coompeed, zeby zakryć to i zeby nie doszło do zakażenia innych miejsc. Bardzo sie boje o małego. Wczoraj az miałam kryzys i sie popłakałam... Dzisiaj rozmawiałam z moja mama i mowi, ze kojarzy w dzieciństwie, ze chyba miałam opryszczkę, bo to było na górnej wardze, wiec raczej nie zajad, bo one sie robia w kącikach ust. Troche mnie tym pocieszyła, bo to by oznaczało, ze te przeciwciała mam. Teraz bardziej sie boje, czy nie zaraziłam sie na dole, ponieważ aplikuje sobie tabletki i juz mnie tam swędzi. Nie wiem, czy to juz nie moja psychika... Ide dzisiaj na wizyte, to poproszę gin zeby mi dokładnie tam wszytsko na dole pooglądała. I tak sie zastanawiam, czy nie powinnam mieć wskazań do cc? Dzisiaj z Gin pogadam i mam nadzijeje, ze cos zaradzi sensownego :(

    Marcelek ❤️❤️
    mhsvj48aydsq5qzs.png
    Mikuś <3 <3
    961lwn15top0zbzy.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ