X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Opinie :)
Odpowiedz

Opinie :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytania odnośnie poszczególnych rzeczy z wyprawki dla dzidzi a mianowicie :
    Jaki polecacie zestaw do pazurków, laktator, termometr do wody, zwilżacz powietrza itp. akcesoria.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawilżacze do powietrza najlepsze są ultradźwiękowe - tak wynika z zebranych informacji przeze mnie ;) I taki też kupiłam.

    Co do laktatora - ja mam dwufazowy Lovi, elektryczny. Dużo osób jest za ręcznymi, ale jeszcze więcej chyba przeciw. Szybko męczy się ręka, chociaż niby szybciej się odciąga. Ale właśnie w tym Lovi są dwie prędkości, więc nie trzeba siedzieć 1,5h, żeby jedną butelkę odciągnąć.

    Termometr do wody mam taki, jaki był w zestawie z wanienką - to nie jest jakaś elektroniczna rzecz, żeby się nad tym głowić :P

    Inne akcesoria to Canpol i pierwszy smoczek od MAM (podobno najlepszy na rynku, lepszy niż przereklamowane Aventy i inne - tak nam w SR położne mówiły, które jednak mają doświadczenie). Butelki antykolkowe mam od Lovi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2015, 15:02

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie polecę nic,ponieważ mimo,ze wszystko juz nakupowałam,to nie wypróbowałam :-) jak sie mała urodzi,to wtedy moge sie wypowiedzieć ;-)

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laktator mogę z czystym sumieniem polecić canpol easy start, cena nie wygórowana u mnie się świetnie sprawdził, teraz czeka na drugiego malucha.

    zestaw do pazurków obojętnie jaki byle końcówki zaokrąglone.

    termometr do wody najtańszy chyba z canpola jest, różne kształty i kolory do wyboru.

    do pupki polecam alantan plus ale tylko maść tania i wydajna, na gorsze odparzenia sudocrem i bepanthen. ale każdy dzidziuś jest inny, trzeba wypróbować.

    chusteczki do pupy tylko hipp, najlepiej różowe bo mają wyciąg z migdałów i super pachną, te niebieskie są bez zapachowe. Mają najlepszy skład na rynku.

    nawilżacz powietrza mam care life z jonizacją i higrometerem.

    ogólnie kosmetyki to polecam z hippa bo mają najlepszy skład warte są swojej ceny i pięknie pachną.

    Ogólnie to zalecam czystać skłądy produktów dla dzieci, bo tyle jest róznego świństwa i od małego się to dzieciom wciera i podaje.

    Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania służę :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktorol, u mnie nie sprawdził się, to znaczy szybciej bylo ręcznie , więc teraz nie kupiłam
    Zestawy pielęgnacyjne (kosmetyki), no cóż każdy ma swoje ulubione, ja kupuje na początek: oliwkę Bambino (zawsze ją mam w domu), w Acpolu znalazłam krem i szampon Bubchen, kiedyś sprawdził się u młodszej, więc może teraz też, zobaczymy. Na odparzenia stosuje najprostszy sposób : mączkę ziemniaczaną i wietrzenie pupy ( nic tak nie pomogło jak ten stary sposób gdy moja Wera była w szpitalu i po antybiotyku dostała odparzenia, a żeby wyjść z oddziału warunkiem była zagojona pupa, wystarczył wieczór i noc).
    Nawilżaczy nie stosuje, mam w mieszkaniu idealną wilgotność (mój brat pracuje w firmie zajmującej się min wilgotnością w pomieszczeniach i to stwierdził).
    Jako mama z doświadczeniem termometru do wanienki nie stosuje :P, moja starsza uwielbiała gorącą wodę, młodsza wręcz zimną - tak jak do tej pory.

    Inne, oj ja mam rożne: butelki Aventu i campol, ogólnie większość campola, akurat bardziej wpadły mi w gust.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktator mam ręczny. Czy lepszy elektryczny? To zależy jak długo chcesz karmić piersią. I w jakim celu on będzie ci bardzo potrzebny. Jeżeli wracasz do pracy po 3 miesiacach to polecam elektryczny a jak siedzisz w domu do roku i chcesz karmić pół roku tylko piersią to ręczny, czemu? bo przystawiasz dziecko cały czas, jedynie możesz potrzebowac w nocy jak dziecko się nie obudzi do 6 -8 godzin a piersi napełnieją, wówczas ręcznym do ulgi żeby nie nadprodukował mleka. A jeżeli bierzesz opcję że ściaganie do butelki to tylko elektryczny.

    Chusteczki mam z Kindii jedne z najmniejszą ilościa chemi. Polecają jednak myc wodą i mydłem. Można zrobić z ręczników papierowych chusteczki na bazie wody, emolienta nawilżające chusteczki.

    Termometru nie miałam i miec nie zamierzam, bo dziecko kąpie bardzo krótko do 5 minut. I wodę mierzę z łokcia albo z nadgarska.

    Krem do pupy to sudocrem ale tylko jak widzę odparzenia bądź zaczerwienienia. Ogólnie nie uzywam. Im mniej chemi i kremów tym lepiej.

    Do kąpieli to tylko Emolium.

    Na ciemieniuchę, to oliwka rano na główkę a wieczorm po kąpieli wyczesywanie szczoteczką do zębów.

    Pampersy mam z firmy tesco love i się sprawdzają. Z dady z biedronki często dzieci maja uczulenie bo zmienili skład, ale to trzeba sameu wypróbować.

    cmoczki, butelki campol baby

    Zasada jedna im mniejsza liczba składników na produkcie tym lepiej, zanim wybierzesz się po kosmetyki warto poszukac nformacje jakich składników unikać chodzi o parabeny itp.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za opinie na pewno się przydadzą :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co sądzicie o tym nawilżaczu?
    http://www.smyk.com/duux-ultrad-zwiekowy-nawilzacz-nowy,p1085684570,swiat-niemowlaka-p?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=Facebook

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możecie polecić jakieś fajne leżeczki bujaczki ??:)

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżaczek bujaczek mam bright starts taki o:
    Le%C5%BCaczek%20Hipopotam%20BS%207001%20bobas.jpg
    U mnie się sprawdził, bo Igor zaczął z niego korzystać jako juz duży bobas. Bardzo łątwy w czyszczeniu. Jedyny minus to pałąk na zabawki umieszczony zbyt nisko- nie bawiliśmy się nim.

    Laktatory miałam dwa. Ręczny avent naturall i elektryczny canpol easy start. Z obu byłam bardzo zadowolona. Używałam w zależności od sytuacji i potrzeb obu.

    Termometry do kąpieli to tak naprawdę przydają się tylko na początek- później już będziesz miała wyczucie do temperatury i szkoda wtedy czasu na mierzenie temperatury- tym bardziej gdy kąpiel przygotowujesz z brzdącem na rękach.
    Akcesoria do paznokci to tak naprawdę wszystkie takie same jak dla mnie. Używam tommie tippee ale nie widzę różnicy pomiędzy nim a innymi zestawami.

    Butelki u nas sprawdziły się dr brown's ze względu na kolki. Stanowczo nie polecam nuka (młody się krztusił, mimo antykolkowego smoczka miałproblemy z połykaniem powietrza). Aventy natural też były ok. Canpolu nie stosowałam, więc nie wiem.

    Z nawilżacza korzystaliśmy niedużo- tylko w okresie gdy mały miał katar. Mam Hyundai HUM 282. Polecam z czystym sumieniem. Przede wszystkim pracuje cicho i ma regulację ilości pary co jest bardzo ważne. W innych (droższych) płaci się tylko za bardziej wypasiony wygląd.

    Do pupy sudocrem na odparzenia a na co dzien np. linomag, alantan. Aczkolwiek najlepsza na odparzenia jest zwykła kartoflanka i najbardziej "naturalna".

    Kosmetyków używam dla alergików allerco. Po polecanych wszędzie emolium nie zeszły nam zmiany na skórze a po allerco owszem. Ale to chyba zależy od dziecka.

    Na ciemieniuchę Oillan w kremie- po 2 dniach nie ma śladu po zmianach. Tym bardziej u mojego włochacza się sprawdził- polecana zwykła oliwka nie nadaje się dla dzieci z obfitą grzywą jak mój Igor.

    Pieluch używamy dady zamiennie z happy. Dady produkowane są przez pampersa i z przetestowanych przeze mnie są najbardziej chłonne i najmniej zawodne. Happy fajne były jedynki z wycięciem na pępek.

    Chusteczek do pupy używam rossmanowskich
    babydream różowych lub dady.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 13 października 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystałam z laktatora Aventu ręcznego - wg mnie dobry, szybko ściągałam, ale ja miałam sporo pokarmu;)

    Butelki dla mnie avent natural, teraz Tommee Tippe, alw zeby sie nie myliły;) smoczki tak samo (wg mnie avent nie jest przereklamowany).

    Termometr do wody zwykły, babyono, do tej pory używamy;)

    Do kąpieli emolium.

    Chusteczki teraz kindii, fajny skład, nie śmierdzą.

    Pieluchy - tylko zielone pampersy, od innych Zuza miała uczulenie.

    Obcinacz do pazurków obojętne - wg mnie lepszy niz nożyczki choć na poczatku kupiłam nożyczki.

    Ja używałam tez sterylizatora do mikrofalówki i sterylizatora uv do smoczków;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ