X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr obrzęki stóp i kostek
Odpowiedz

obrzęki stóp i kostek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 35 tygodniu i okropnie puchną mi stopy i kostki. Maść z kasztanowca pomaga niewiele, trzymanie w górze może odrobinę i już nie mam pomysłów, jak sobie pomóc. Czy któraś zna jakieś naturalne, sprawdzone metody? Z góry dzięki! Przede mną świąteczne zakupy i nie wiem, jak to ogarnę z takimi stopami ;)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na razie odstukać odpukać nic nie puchnie, ale słyszałam niedawno, że którejś znajomej ginekolog powiedział, żeby jeść dania z ryżem. Ryż wyciąga wodę - wiedziałam, że surowy ma takie właściwości, bo i do solniczki się go wrzuca i podobno jak zaleje się telefon to trzeba go wrzucić na 24h do ryżu i może zacząć działać... ale o gotowanym nie miałam pojęcia. Może spróbuj?

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 01:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, że mi z kolei lekarka ajurwedyjska powiedziała, że nie mam jeść ryżu, bo zaszkodzi dziecku. Dzisiaj wypróbuję napar z pietruszki, bo poradziła mi to koleżanka - joginka na obrzęki właśnie. Zobaczę, czy coś pomoże :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    Tylko, że mi z kolei lekarka ajurwedyjska powiedziała, że nie mam jeść ryżu, bo zaszkodzi dziecku. Dzisiaj wypróbuję napar z pietruszki, bo poradziła mi to koleżanka - joginka na obrzęki właśnie. Zobaczę, czy coś pomoże :)
    No widzisz, a czym to uzasadniała? Ciekawa jestem.
    Ja ryżu nie lubię i nie jadam. A sama chodzę do lekarza medycyny tybetańskiej od kilku lat i mam specjalne ziółka na dobrą pracę nerek w ciąży i brak obrzęków i faktycznie ich nie mam.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurka, a czemu nie możesz jesc ryżu, przecież on dla dzidzi jest mega zdrowy, tez pierwszy raz slysze...

    Karen 657, a jak u Ciebie z ciśnieniem? Nie masz przypadkiem wysokiego?

    my jestesmy w 37tc i raczej nie zauwazylam takich dolegliwosci, wiem, ze kolezanki "puchly" latem i mialy obrzeki na nogach-te co wysokie ciśnienie mialy.Na pewno trzeba wykluczyc sol z potraw, bo ona zatrzymuje wode :-( Nalezy odpoczywac i spac z nożkami uniesionymi wyzej, podkladajac poduche.

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 04:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen657, o tym pelno jest w necie-poczytaj.

    Ale tak na szybko, sprawdź przede wszystkim ciśnienie krwi; 90/140 jest niebezpieczne i moze swiadczyc o zatruciu ciazowym.

    Omijaj sól, potrawy wysokoprzetworzone,tluste, straczkowe: groch, fasole, kapuste.Nie pij energetykow, coli.

    Swietnie dziala jedzenie jablek, marchwi i picie duzej ilosci wody z cytryna.1,5 l to min. picia wody dziennie nie liczac sokow, herbat,kaw.

    Jesli masz nadwage, duzo przybralas w ciazy lub szybko tyjesz ok.0,5kg tygodniowo - to jest to jedna z przyczyn opuchnietych nog i zatrzymywania wpdy.

    Czesto ukladaj sie na lewym boku (choc ja dlugo nie moge na nim wytrzymac) i mozesz wykonywac krazenia podnoszac do gory raz jedna,raz druga noge.


    Mozesz tez wykonywac chlodne kapiele nog oraz oklady na lydki i kostki.

    Daj znac czy i co pomoglo <3



    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Swietnie dziala jedzenie jablek, marchwi i picie duzej ilosci wody z cytryna.1,5 l to min. picia wody dziennie nie liczac sokow, herbat,kaw."

    A to lekko dziwne. Ja jak się poskarżyłam lekarzowi na puchnięcie stóp i dłoni to przykazał mi picie max 1,2 litra dziennie wliczając w to wszystkie płyny, nawet zupy :(.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    Jestem w 35 tygodniu i okropnie puchną mi stopy i kostki. Maść z kasztanowca pomaga niewiele, trzymanie w górze może odrobinę i już nie mam pomysłów, jak sobie pomóc. Czy któraś zna jakieś naturalne, sprawdzone metody? Z góry dzięki! Przede mną świąteczne zakupy i nie wiem, jak to ogarnę z takimi stopami ;)

    Od kiedy tak zaczęłaś puchnąć? Słyszałam, że większość kobiet pod sam koniec dotyka ten problem.

    Maracuja
  • Patrycjus Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 lutego 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 32 tc i puchną mi nie tylko stopy i kostki ale całe nogi i dłonie, szczególnie po wysiłku. Trzeba sie już dziewczyny oszczedzać :)

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 3 lutego 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam picie naparu z pokrzywy. Ja piję od dłuższego czasu i póki co nie mam tego problemu. Pokrzywa jest znana z tego, że usuwa nadmiar wody z organizmu, z resztą obserwuję to sama po sobie, bo widzę ile siusiam jak piję pokrzywę, a ile pijąc herbatki owocowe. Co ważne jest polecana kobietom w ciąży, więc nie trzeba się obawiać. Wystarczy kubek, dwa dziennie.

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:35

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówicie, że pokrzywa jest dozwolona. To chyba sobie kupie bo mi strasznie pychną ręce, palce a chcialabym nosić jeszcze obrączke :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:35

  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opuchnięte nogi = słabe krążenie krwi.
    Spożywanie sporej ilości wody, rozrzedza ją dzięki czemu jej przepływ jest ułatwiony..

    Co więcej jeśli po przespanej nocy opuchlizny się utrzymują trzeba by było porozmawiać z lekarzem, ponieważ może doprowadzić to do zakrzepicy. Kobiety w ciąży są na nią często narażone.

    3jvzp07w7jmagt8p.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ