X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Nisko ułożona dzidzia
Odpowiedz

Nisko ułożona dzidzia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 30 listopada 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od samego początku wszyscy wokół mówią mi, że mam bardzo nisko brzuch ale się tym nie przejmowalam ... Jestem w 32 tc i mam bardzo duże problemy z chodzeniem, bo mam uczucie, jakby malutka miała mi dosłownie wypaść i przyznaje że zaczęłam się martwić. Ginekolog w poniedziałek. Czy któraś z was też miała ten problem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też koleżanki mówiły, że mam nisko brzuch i czułam ciążenie na dole. Na usg w 31 tc lekarz zauważył skróconą szyjkę i ułożenie główkowe. Generalnie polecam poleżeć do poniedziałku i dowiesz się na wizycie czy wszystko ok, ale jeśli czujesz takie coś to nie forsuj się bo może Mała napiera na szyjkę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS Mi założono pessar przy szyjce 1,9 cm. Norma zaczyna sie od 2,5 cm podobno.

  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie obawiam się trochę o to skrócenie szyjki, bądź co bądź to dopiero 32 tc i mimo zmęczenia wolałabym żeby malutka sobie jeszcze posiedziała ☺

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch też jest nisko ułożony i już odczuwam dolegliwości pomimo, że to dopiero 28 tydzień. Też odczuwam bóle miednicy, ucisk i kłucie w dole brzucha. Najgorzej jest przy chodzeniu, bo po nim kłucie narasta i mam problem, żeby wejść po schodach. Staram się dużo odpoczywać. Mam nadzieję, że szyjka się trzyma. W czwartek wizyta.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schody to faktycznie jest wyzwanie. Staram się nie schylać bez potrzeby, nie nosić nic ciężkiego i leżeć ☺ nie jest to proste, gdy całą ciążę starałam się być aktywna i na dodatek jestem teraz mniej samodzielna. Odliczam godziny do poniedziałku

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już przed ostatnią wizytą czułam ten ucisk w dole brzucha i wtedy było o.k. Teraz doszły te kłucia i problem zwłaszcza przy chodzeniu.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten problem też zaczął się już jakiś czas temu ale nie było takiej sytuacji, jak ostatnio, że zamiast chodzić musiałam szukać nogami w żółwim tempie. Dodatkowo mam wrażenie twardnienia brzucha i stał się bardziej tkliwy

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam podobnie. Pocieszam się, że na tym etapie skurcze mogą się pojawiać i mogą być dosyć odczuwalne. Byle nie za często i nieregularne. (Tak mówi mój ginekolog). Bardziej martwią mnie bóle. Mam nadzieję, że szyjka się trzyma.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłujący ból zaczął się u mnie jakoś dwa/trzy dni temu i dotyczy głównie lewej strony więc domyślam się, że moja mała akrobatka zaczęła prostować nogi i dostaję po żołądku (?) zwłaszcza, że pomaga apap. Chociaż ból sprawia też zmiana strony ale może to wina jej ciężaru ? Jutro mam nadzieję się dowiedzieć

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaję, że to może być kwestia tego, że dzieciaczki coraz większe. Ja czuję prawie non stop ruchy mojego. Jest bardzo ruchliwy. Jak nie kopie, to rusza nóżkami, napina się i wkłada mi rączki w pachwiny. Najbardziej czuję, jak leżę na bokach. On chyba tego nie lubi ;)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś o 09:00 miałam mieć wizytę i się dowiedzieć co u maleńkiej...o 08:20 telefon, że moja Pani doktor złamała rękę

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, to nieciekawie. To pewnie będziesz szła do innego lekarza, chyba, że to nie jest prawa ręka i pani doktor wróci z gipsem do pracy....

    1usak6nl4m3t7dp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ