X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Natalis - żel do porodu. WARTO?
Odpowiedz

Natalis - żel do porodu. WARTO?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rabarbarka Ekspertka
    Postów: 190 414

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    położna na szkole rodzenia na którą chodzimy polaca zakup żelu, podobno ułatwiającego i przyspieszającego poród. Żel podobno minimalizuje ryzyko nacięcia krocza, obtarć i urazów. Kosztuje, bagatela, 187zł.

    Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem? Warto zainwestować?

    relgdf9h54y1o8s7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam, wizytę u lekarza mam za tydzień i na niej planuję się dopytac lekarki, co ma do powiedzenia w tym temacie.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam polozna tez polecala ten zel ale w internecie mozna znalezc jedynie informacje ze ten zel dziala "poslizgowo" :/ polozna zapewniala ze zmiekcza sciany pochwy dzieki czemu porod przebiega lzej i uniknac mozna pekniecia czy naciecia krocza ale dlaczego wiec sam producent o tym nie wspomina?

  • ameritum Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 3 października 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo, jak czytam o tej cenie 187zł to czyste zdzierstwo. Ten sam efekt zapewnia feminum żel apteczny z kwasem mlekowym itd. 14zł tubka. W końcu nikt tego żelu nie je... Nie dajcie się omamić.

    Moje aniołki: 19.01.2009 (*) 7tc; 9.04.2010 (*) 7tc; 7.09.2012 (*) 7tc;
    lekka niedoczynność tarczycy
    oligoastenoteratozoospermia, hiperprolaktynemia i niewydolność II fazy :(
    11.2011 AIM-nieudana; 03.2012 IVF-na 3 zarodkach-nieudane
    Kariotypy-ok. Mtuacja MTHFR-> 5mg acifolid'u
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas na szkole rodzenia poloznik powiedzial zeby bron boze tego nie kupowac bo to sa pieniadze wyrzucone w bloto na cos czego glownym skladnikiem jest kurcze jakis taki zwykly, tani skladnik (nie pamietam) ktory i tak dostajemy w szpitalu i generalnie ze to jest bubel :)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • karola87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też mówili, ze to ściema, co generalnie jest logiczne patrząc na skład. W szpitalu, w którym planuje rodzić używają do "poślizgu" parafiny.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ja po porodzie sn to wiem że najpierw jak dochodzimy już do drugiej fazy czyli parcia miałam polewane krocze i smarowane całe ujście żeby dziecko mogło wydostać się na świat i z tego co mi wiadomo to procedura. Natomiast nacięcie krocza choć nie miłe to akurat stosowane nadal przy prawie każdej pierworódce i szkoda bo potem tylko cierpienie kobiety i ograniczone możliwości wykonywania swoich obowiązków przy maluchu. Nie mówiąc już o siedzeniu bo mnie niestety nacięły żywcem i do dnia dzisiejszego pamiętam ten ból. Jeżeli ma coś już pomóc to wydaje mi się że pozycja rodzenia i zanim dojdzie do fazy II dużo chodzić.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pakima to nieprawda, żę nacięcie jest stosowane prawie przy każ∂ej pierworódce. Jeśli stosuje się masaż krocza wcześniej oraz poprosi położną o ochronę krocza to jest duża szansa, że nie będzie żadnego nacięcia.
    A czy Feminum żel nie zaszkodzi dziecku?

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krocze zawsze nacina sie żywcem podczas szczytu skurczu-tak mnie uczą na szkole rodzenia. W razie problemów z wyjściem dziecka procedur jest taka ze polozna i tak smaruje krocze czymś co nadaje poślizg i żel nie jest potrzebny. Nam polozna mowila ze lepiej kupic za te 200zl cos dla dziecka bo na żel to strata pieniędzy. PS. Przepraszam za język, pisze z komórki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 09:48

    kurrraa lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma urodziła w miniony wtorek. Była prawie 2 tygodnie po terminie, ale nic się nie działo, a w szpitalu panowały takie zasady, że sztucznie nie wywoływano porodu, skoro nie było wskazań (z dzieckiem i wodami wszystko w porządku). Polecono jej żel, który zakupiła bez większego przekonania. Po 2 godzinach od aplikacji miała skurcze co 10 minut, a po 6 godzinach urodziła :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ