X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr mierzenia wysokości dna macicy, ciaza w UK
Odpowiedz

mierzenia wysokości dna macicy, ciaza w UK

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 2 lutego 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 28 tc i mieszkam w uk. Wczoraj miałam spotkanie z położną i mierzyła mi wysokość dna macicy, liczba cm powinna odpowiadać tygodniom ciąży- tak było 3 tygodnie temu, byłam w 25 t i wysokość była 25cm. Wczoraj wysokość wyszła 31cm, oczywiście nie kazała mi się martwić, bo albo większe dziecko albo za dużo wód a ja i tak się martwię. Umówiła mnie na spotkanie z lekarzem w czw, oczywiście skanu nie zrobią bo sa zbyt zajęci. Jestem umówiona prywatnie na usg do polskiego gin ale dopiero na 13 lutego-jak tu wytrzymać. Boję sie o malutką, ciągle cos...
    Może ktoś coś poradzi?

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • myszka2070 Ekspertka
    Postów: 245 261

    Wysłany: 5 lutego 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ale czemu sie martwisz??? Przeciez powiedziala ci,ze wszystko jest ok :) Nie kazda ciaza przebiega przeciez ksiazkowo-raz jest wiecej raz mniej.. A dzidzi napewno twoj stres nie pomaga :( Glowa do gory :) :)

    malgo31 lubi tę wiadomość

    myszka2070 w4sqdqk3itpk4hqj.png
  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 7 lutego 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się nie martwić ;) Miałam kontrolne usg, malutka rośnie prawidłowo, waga 1332g i wszystkie narządy ok. Tylko tych wód jest faktycznie za dużo, wyszło 28cm. Będą mnie kontrolować i mam nadzieję że już się nie zwiększą.

    myszka2070 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ