X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Masaż krocza
Odpowiedz

Masaż krocza

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcąc uniknąć nacinania krocza a chyba każdy tego chcę dlatego zaczełam się interesować tym tematem. Od doświadczonej mojej siostry wiem że na rynku jest taki balonik E-pino który powoduje rozciąganie krocza i dzięki temu można unikąć nacięcia (na różnych forach wyczytałam że kobiety które tego używały rzeczywiście nie były nacinane zresztą moja siostra także) tyle że to cudo kosztuje 350zł i można użyć go tylko przy jednym dziecku bo ma termin ważności. Trochę mi szkoda aż tylu pieniędzy daltego się zastanawiam nad olejkami. I chciałam zapytać czy miałyście doświadczenie z olejkami albo już używacie i jakie mogłybyście polecić. Ja nawet nie boję się aż tak porodu tych bóli jak tego nacinania bo nasłuchałam się że czasem kobiety długo nie mogą dojść do siebie a czasem seks już nie jest tak przyjemny a wiąże się z bólem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2015, 12:13

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zainwestowałam w Epino i tam nie ma nic o drugim dziecku. Jedynie, że tylko jedna kobieta może używać. Natomiast jest tańsza wersja - Aniball. Może taki kup? A do masażu zwykłego stosuję zwykłą wazelinę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę na temat tego balonika czytałam ma termin ważności to po pierwsze a moja siostra jak zaszła z drugim dzieckiem w ciąże to też zaczeła go używać i nabawiła się okropnych infekcji ledwo wyleczeczyła do porodu widocznie już był przeterminowany.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do masażu krocza będę używała po prostu oliwy z oliwek, której używam i do masażu ciała.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do nawilżania :oliwka lub wazelina

  • Kwiatuszekk Debiutantka
    Postów: 15 24

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje do masażu olejek ze słodkich migdałów. Troche pozno zaczelam masaz ale mam nadzieje, ze jeszcze mi cos to pomoze. Mozna jeszcze wzmacniac mięśni krocza poprzez nastepujace cwiczenie:
    Usiądź na podłodze i swobodnie wyprostuj nogi, ręce wyciągnij przed siebie. Maszeruj na pośladkach, wysuwając w przód raz prawą, raz lewą nogę. Jeśli się zmęczysz, przerwij ćwiczenie i odpocznij.



    hchy3e3ksz6kelka.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2015, 12:08

    ss, Weraikon, izzie lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulin wrote:
    Ja trochę na temat tego balonika czytałam ma termin ważności to po pierwsze a moja siostra jak zaszła z drugim dzieckiem w ciąże to też zaczeła go używać i nabawiła się okropnych infekcji ledwo wyleczeczyła do porodu widocznie już był przeterminowany.

    Być może, a być może niedostatecznie dbała o higienę. Trzeba go dokładnie myć przed i po każdym użyciu. W każdym razie ja jestem za balonikiem i już od paru dni ćwiczę. Po porodzie dam znać czy było warto ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zakupilam olej ze slodkich migdalow i bede masowac, moze to cos da;)

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie można go kupić?

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allegro badz apteka,ale moze w jakims sklepie z bio zywnoscia, cos mi sie kiedys obilo o uszy;)

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • Kwiatuszekk Debiutantka
    Postów: 15 24

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowalam w aptece internetowej mojej ulubionej, zreszta kupowalam tam wszystkie kosmetyki i przybory do malenstwa i dla siebie. Ale na allegro tez oczywiscie sa. Na miejscu w aptekach pewnie tez idzie dostac.



    hchy3e3ksz6kelka.png

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłaby któraś z was dokładnie opisać taki masaż jak go wykonać :). Będę bardzo wdzięczna :)

    Weraikon, JusWik lubią tę wiadomość

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszekk wrote:
    Ja kupowalam w aptece internetowej mojej ulubionej, zreszta kupowalam tam wszystkie kosmetyki i przybory do malenstwa i dla siebie. Ale na allegro tez oczywiscie sa. Na miejscu w aptekach pewnie tez idzie dostac.

    A możesz podać nazwę tej apteki??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2015, 17:19

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    Mogłaby któraś z was dokładnie opisać taki masaż jak go wykonać :). Będę bardzo wdzięczna :)

    Mam nadzieję, że uda się mi jakoś przybliżyć ;) na początku zaczynasz masaż jednym palcem, z każdym kolejnym tygodniem "dokładasz" jeszcze jeden. Masujesz i uciskasz wejście do pochwy, od strony odbytu, palcem zataczasz takie C w tych okolicach (oczywiście nie chodzi o wkładanie całych palców, a jedynie opuszków :P), aż poczujesz takie nieprzyjemne rozciąganie. Na początku możesz sama wykonywać masaż, np. opierając nogę o brzeg wanny, z czasem lepiej (i wygodniej), gdy pomoże Ci mąż/ partner, a Ty sobie będziesz leżała na łóżku. W internecie są podane różne sposoby, mi ten podała położna i go stosuję.
    Do masażu używam olejku ze słodkich migdałów.

    antoszka lubi tę wiadomość

    ganngzu39qwooxuv.png
  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    choć słyszałam, że dużo zależy od podatności mięśni pochwy na rozciąganie- jeśli są niepodatne, to choćbyś nie wiem jak skrupulatnie masaż wykonywała i tak niezbędne będzie nacięcie :( nie wiem na ile to prawda, na wszelki wypadek wykonuję masaż, zwłaszcza, że zapowiada się u mnie poród sporego dziecka

    ganngzu39qwooxuv.png
  • Kwiatuszekk Debiutantka
    Postów: 15 24

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulin wrote:
    A możesz podać nazwę tej apteki??


    Apteka GEMINI


    hchy3e3ksz6kelka.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kiedy powinno sie zacząć masaż? Polkosia bardzo jestem ciekawa balonika aniball, daj znac potem jak poszło, podobno mozna przy nim dojść do 10 cm i wtedy ryzyko pęknięcia, nacięcia prawie nie istnieje;) to bedzie moj pierwszy poród i bardzo mi zależy na ochronie krocza. A czy po takim masażu te okolice wrócą do siebie czy juz zawsze bedą takie rozciągnięte;)?

  • Lasia Niesia Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 września 2015, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też powyższa kwestia intryguje :P

    f2w3j6yxwwmit5mp.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 17 września 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie chcę ochronić krocze i zamierzam zacząć masaż..chociaż trochę mnie on przeraża..

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam...ale chyba nie potrafię,bo drugiego dnia jak robiłam,to tak mnie cholernie bolało,ze pierdole-niech mnie tną! Jeszcze masowalam ta czesc między dupcia,a pipka i sama nie wiem...balam sie,ze zarazki mi sie rozchodzą przez to masowanie. Ja sie poddalam-niech sie dzieje co ma się dziać :P

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ