X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Mały brzuszek
Odpowiedz

Mały brzuszek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 6 marca 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,niewiem czy ktoras tez tak miala, ze stwierdzono u was za maly rozmiar brzuszka.
    To jest moja 2ciaza ,stanowczo inna od pierwszej ,od samego poczatku moj brzuszek byl maly przy kazdej wizycie u lekarza mowilam ze martwie sie rozmiarem brzuszka bo w porownaniu z innymi mamami stanowczo mniejszy, lekarz moj prywatny do ktorego chodze zapewnial mnie is z dzieckiem jest wszystko ok, dobrze sie rozwija , jest aktywna i serduszko ma zdrowe, mala akurat ulozyla sie blisko mojego kregoslupa i tam jej wygodnie dlatego brzuszek jest mniej widoczny. Natomiast na wizytach w publicznym szpitalu nic ich niemartwilo az do ostatniej wizyty( wspomne ze mieszkam w londynie) stwierdzila polozna is moj brzusio w 35 tyg ma zaledwie 33cm(size of uretus) wiec skierowali mnie w ten wtorek na dodatkowe usg aby sie upewnic czy wszystko z malenstwem ok, wspominalam wczesniej ze prywatny lekarz do ,ktorego dodatkowo chodze ,powiedzial is mala jest w danej pozycji, na co moja polozna stwierdzila ze tez tak moze byc ale jednak w razie czego wykonane usg.
    W mojej glowie siedzi milion mysli, ze jednak cos nie tak ,moze cos zostalo przeoczone ,prosze Was wszystkie jesli to mozliwe czy mozecie podac mi rozmiar waszych brzuszkow w 35 tyg.
    Pozdrawiam wszystkie mamy xxx

    Kamila
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz każda ciąża przebiega inaczej, ja mam mniejszy brzuch niż w poprzedniej ciąży. Na Twoim miejscu poszłabym na dodatkowe badanie usg które ci zalecili, być może okaże się że jest ok a jeśli coś nie tak to od razu będą działać. Myśl pozytywnie, Czasami jest tak że dziecko jest małe.

    Z lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 8 marca 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno skorzystam z dodatkowego usg ,codziennie staje przed lustrem i patrzę na moj brzusio i mierze ,do wtorku juz niedługo idzie zwariować ,moje ziarenko niepewności w głowie zdominowalo mnie konkretnie o niczym innym niejestem w stanie myślec :(

    Kamila
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 8 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem Cię, ale nie martw się bo dziecko choć malutkie to czuje to :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 8 marca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a waga dziecka jest prawidłowa? Ja mam tez malutki brzuszek. Na ostatniej wizycie np była Pani w poczekalni co miała większy brzuch niż ja. tylko różnica taka ze ja w 36 tyg a ona w 24. Całą ciąże z dzieckiem było ok a na ostatniej wizycie był już na mały przyrost wagi i mam badania w kierunku hipotrofii. U mnie dziecko w czwartek miało wagę 2300 wiec to troszkę mało ale lekarz kazał się nie martwić. Nadrobi po urodzeniu sie, najważniejsze że narządy i proporcje dziecka prawidłowe:)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,
    Wlasnie jestem po wizycie usg , dzisiaj zaczelam 36 tydzien ,na dzien dzisiejszy malutka wazy 2,443g troszke za malo ale nadrobimy ;))) dzisiaj kamien spadl mi z serca , moja kruszynka ma sie swietnie, serduszko bije znakomicie .
    Podczas badan byla bardzo aktywna co mnie bardzo ucieszylo ,bo wiem ze sie ma wspaniale I dobrze sie rozwija, pomachala raczkami I nozkami, ale najwieksze wrazenie zrobila na mnie kiedy zobaczylam jej buzie tak bardzo sie zmienila od ostatniego usg, , zamykala I otwierala powieki, a do tego jej grzywka maly irokez ,jesli sie urodzi sie z bujna czuprynka to uwierze ,ze kobieta ktora meczy zgaga bedzie miala potomstwo o dosc bujnych wloskach ;)))))
    Pozdrawiam wszystkie mamusie xxxx

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2015, 22:29

    nojaniewiem lubi tę wiadomość

    Kamila
  • kasik Koleżanka
    Postów: 33 34

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siotra też jest w ciąży i też jej lekarze mówią że mam mały brzuszek, wiem że też sie tym zamartwia. Zapytam ją jak będę u niej ile mam cm w pasie... ;) pozdrawiam!

  • Z Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 11 marca 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszej wizycie na dodatkowym usg oraz po wyczerpujacej rozowie z pania ultrasonograf dowiedzialam sie iz wielkosc brzucha nieswiadczy , ze im wiekszy buszek to dziecko duze i na odwrot, kazda ciaza przbiegac inaczej czy to jest 1sza czy kolejna, kazda kobieta jest inna ,ja jestem osoba drobnej budowy (petite) a wiec wieszkosc brzuszka jest indywidualna dla kazdej, jesli mamy jakies watpliwosci co do naszej ciazy zrobmy dodatkowo badania, porozmawiac z lekarzem prowadzacym badz ze swoja polozna .
    Na dzien dzisiejszy dalej mam niepowsiagliwe wymioty ,ktore towarzysza mi od poczatku ciazy ,co tez wplywa na wielkosc mojego brzuszka , postanowilam ,ze sie zmierze w pasie a to moj dzisiejszy pomiar 97cm, 36tydz +1 dzien

    Kamila
  • nojaniewiem Autorytet
    Postów: 842 1228

    Wysłany: 11 marca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam teraz mniejszy brzuch niż w pierwszej ciąży :)

    km5skrhmrd9hz2o8.png
    atdcj44jp7zawxrm.png
    31.01.2014 - Aniołek 9tc
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam bardzo mały brzuch, porównując z kolezankami, które są na podobnym etapie ciąży. Wymiary dziecka jednak są ok. Mój lekarz twierdzi, że wielkość brzucha zależy również od szerokości miednicy i czy mama jest wysportowana. Widocznie mam szerszą miednicę i dziecko ułożyło się jakby głębiej. Dodatkowo jeśli ktoś ma mocniejsze mięsnie brzucha i uprawiał aktywność fizyczną przed ciążą, to prawdopodobnie te mięśnie trzymają brzuch i dlatego jest mniejszy niż taki niewyćwiczony.
    Ja bym się nie martwiła - nic tylko się cieszyć. A dzidziś nawet jeśli urodzi się troszke mniejszy niż książkowo, to napewno w końcu pogdoni.
    U nas ani mąż ani ja nie jestesmy wysocy, więc to nawet naturalne że dziecko mam poniżej 50 centyla, ale wzrasta proporcjonalnie.
    Bądź dobrej mysli

    Madzix84 lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • prawda Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_b ekspertka od ciąży hahaha dobrze, ze nie o handlu obwoźnym....i nie linczujcie mnie, bo naprawdę mogę dużo powiedzieć o tej Pani !!!

    cala prawda o tej pani....
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ