X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Małowodzie
Odpowiedz

Małowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, nie znalazłam takiego tematu dlatego podejmuje go tutaj. Właśnie zaczynam III trymestr i wczoraj na badaniu USG dowiedziałam się że mam mało wód płodowych tzn mieszczę się w dolnje granicy. Mam zalecenia picia dużej ilości wody i za 2 tygodnie kontrola. Jak ilość sie nie podniesie to przerwanie ciazy i cesarka :( Czy któraś z Was tak miała?

    Nadmienie że 3 tyg temu u innego lekarza było wszystko w normie. Teraz mój wyniki wynosi: AFI 10,68

  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    u mnie też lekarz mówił, że mam trochę mało wód płodowych ale nic mnie nie straszył cesarką. Kazał dużo pić i po tygodniu miałam kontrole. Piłam więc wodę non stop z 2 l na pewno dziennie plus jakaś herbata albo coś. Po tygodniu już było ok ale wodę piję cały czas w bardzo dużej ilości. Woda robi też dobrze na zgagę mam ją o wiele mniejszą i rzadziej. Niestety biega się do łazienki bardzo często...:(

    polkosia, pa2 lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa2, wielokrotnie czytałam na forum o takich przypadkach i praktycznie wszystkim pomaga woda :) Więc pij na zdrowie i się nie martw na zapas!

    pa2 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwyżej położą cię do szpitala na kropólkę tak miała jedna znajoma, ale to też kwestia podejscia i praktyki lekarza.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja mam kontrole za dwa tygodnie. Pije duzo, w sumie zawsze duzo pilam ale moze te ostatnie upaly doprowadzily do wiekszego parowania. Moja gin czesto straszy szpitalem :/ chodza plotki ze wymysla choroby zeby naciagnac na kolejna wizytę Ehh a człowiek sie tylko stresuje. Mam jeszcze w zapasie drugiego gin ale u niego wizyta dopiero za 3 tygodnie. ..

    Pozostaje mi pic wodę i czekać.

  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 179 101

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie jest taka sytuacja od początku lipca. Miałam AFI= 5,6 i ciężko było nawet zrobić USG,bo jak jest zbyt mało wód to obraz jest słabo widoczny. Piłam i piłam, w końcu się poprawiło ale po więcej niż dwóch tyg. Teraz ciągle jest tych wód mało ale wystarczająco.Do tego mam opóżniony w stosunku do wieku ciąży wymiar AC(brzuszka dziecka),ale nikt mnie przerwaniem ciąży nie straszył,tylko chodzę nakontrolę co tydzień mniej więcej

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam obwod brzuszka mniejszy ale różnica to ok tydzień więc gin powiedziała ze jest po prostu szczuplitka a wysoka i ze to lepiej nawet do porodu. Ja mam afi powyżej 10 więc nie wiem skąd taka diagnoza u mnie :/ ruchy czuje normalnie, co prawda na dole brzucha głównie ale podopno nie ma to nic wspolnego z malowodziem. Podobno jak jest mniej wód to i ruchow jest mniej. Nic mi sie nie zgadza.. . Martwi mnie jednak to straszenie szpitalem. No nic, pije na tyle duzo ze wieczorem czuje sie jak wypelniona woda beczka a w nocy wstaje nie 2 a 5 razy do toalety :-P

  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 179 101

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czułam długi czas ruchy głównie na dole, ale spokojnie już mnie dopadło ruszanie się całego brzucha i kopanie po żebrach:) Polecam pić nawet 3 litry, jeść zupy i owoce z dużą ilością wody-mnie dzięki temu AFI podniosło się do 10. A w nocy to fakt-ciężko, były i takie,co wstawałam po 12 razy, ale spokój ducha jest ważniejszy. Ja to jeszcze sobie czytałam za dużo o związku zbyt małej ilości wód ze zbyt małym AC,nie warto. Ja miałam AC opóźnione 2 tyg, dziecko nie nadrobiło już tego,rośnie cały czas wolniej i teraz na 36 tydzień mam za małe o jakieś 3 tyg +/-, reszta parametrów jest ok.

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Arienna Autorytet
    Postów: 2898 2605

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za to mam brzuch za duży, młoda jest bardzo duża a mało wód ale w granicach normy, kazano mi pić dużo i na następnej wizycie zobaczymy, a na tydzień przed terminem dodatkowe mierzenie i decyzja czy SN czy CC .... ale nie z powodu małej ilości wód ale z powodu wielkości córeczki :)

    Aniołek 11.10.2014 (5tc) ***Gang 18+***
    ewebii4.png
    klz9tv73qklgbi72.png - 7 kg
  • Spokojna Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 3 listopada 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj dowiedzialam sie na usg ze moje AFI wynosi 5,46 cm.Dostalam wiec Skierowanie do szpitala na obserwacje, pojechalam nastepnego dnia i tam okazalo sie ze mam 8 cm.za dwa dni jade kolejny raz..

  • sylweczenka Koleżanka
    Postów: 86 5

    Wysłany: 7 listopada 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja tez mam malowodzie. Afi 5.,kazdy lekarz mowicco innego. Jeden ze picie pomaga, drugi ze nie.
    Ze to dziecko wytwarza wody polykajac i wydalajac.
    Bylam w szpitalu, teraz mnie wypuscili.
    W pon lontrola.
    Dziewczny a jak bylo u Was z ruchami?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówili, ze picie wody nic nie da.
    Jedynie dużo polegiwać na lewym boku i nie przemęczać się.

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 27 listopada 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 17:28

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • sylweczenka Koleżanka
    Postów: 86 5

    Wysłany: 28 listopada 2015, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis po usg afi 3,5
    We wtorek wywoluja
    Wszystko jest jest- przeplywyw itp

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 29 listopada 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylweczenka wrote:
    Dzis po usg afi 3,5
    We wtorek wywoluja
    Wszystko jest jest- przeplywyw itp

    Trzymam kciuki będzie dobrze, najważniejsze że jesteś pod kontrolą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2015, 12:55

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ