X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Macierzynski
Odpowiedz

Macierzynski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest? Aktualnie jestem na zasiłku macierzyńskim, do pracy nie wracam, bo miałam umowę tylko do dnia porodu (byłam zatrudniona na czas określony). W przyszłym roku chciałabym znowu zajść w ciąże, ale przed zajściem myślałam o pójściu do pracy i przepracować kilka msc, żeby w razie ciąży nie zostać bez pieniędzy przez te 9 msc. Orientujecie się może ile muszę przepracować na umowie na czas określony i nieokreślony, żeby dostać te pieniądze?

    Osetta, Jagnam lubią tę wiadomość

  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 17 września 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie po 30 dniach możesz iść na L4. Musisz oczywiście mieć ukończony 12 Tc i zaczęty 13 tc.
    W praktyce w większości takich wypadków ZUS podważa umowę i nie wypłaca chorobowego a co za tym idzie również macierzyńskiego. Oprócz tego wysyła wniosek do sądu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jakim jest wyłudzenie. Niestety przez takie osoby kobiety pracujące nawet rok są posadzane o pozornosc zatrudnienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ