X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Luteina w III trymestrze
Odpowiedz

Luteina w III trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 10 lipca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miałą przepisaną luteinę w III trymestrze?
    Jestem w 30 tc i na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła, że szyjka mimo iż w badaniu "ręcznym" jest wysoko i zamknięta to na usg wygląda na "rozmiękłą" i na to przepisała mi luteinę dopochwowo 2x dziennie... zastanawiam się czy to nie trochę na wyrost? Któraś z Was miałą podobną sytuację?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 10 lipca 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja luteine i duphaston bralam tylko do 20t c

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od tygodnia biorę luteinę 2x2 pod język. Mam skróconą szyjke i zaczela się rozwierać, więc leżinguje teraz. W czwartek kontrola zobaczymy czy coś to dało.

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 10 lipca 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ a jakieś objawy tego skracania i rozwierania czujesz? U mnie długość niby w normie (na granicy) tylko niby to "wewnętrzne" ujście lekko rozmiękłe i nie wiem czy ta luteina faktycznie jest mi potrzebna.

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnienie brzucha, bol jak na miesiaczke, parcie na 2 i klocie w szyjce, no i bole odcinka ledzwiowego. Ale szczerze to myslalam, ze tak musi byc, wiec bylam zaskoczona i lekarz tez. Bo wowczas mu powiedzialam o objawach.
    A myslisz ze Luteina moze zaszkodzic?
    Ja bym nie ryzykowala przedwczesnym porodem. Stan moze sie pogorszyc z dnia na dzien jak u mnie.

  • Dott Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ryzykowałabym na Twoim miejscu. Ja trafiłam do szpitala w 24tc ze skróconą szyjką i rozwarciem i było już za późno na branie tylko luteiny. Założono mi szew okrężny i zalecono przyjmowanie 2x2 luteiny dopochwowo + leżenie (dopiero po 3tyg pozwolono mi na krótkie spacery. Obecnie jestem 29tc i dalej takie same zalecenia. Szew zdejmą mi w 38tc i do tego czasu mam przyjmować luteinę.

    ckaihgqsvnoxpses.png
  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 16 lipca 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do grona .... u mnie też na poniedziałkowej wizycie okazało się, że szyjka zaczyna się skracać i dostałam luteine 2x2 dziennie dopochwowo plus oszczędnościowy tryb zycie... za dwa tygodnie kontrolne USG, wtedy zobaczymy efekty =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 17 lipca 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też twardnienie brzucha i skracanie się szyjki na szczęście rozwarcia nie ma :) zalecenia 2x2 luteina dopochwowo , magnez 3x1 , nospa forte 3x1 i zobaczymy 22 na wizycie co dalej

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez twardy brzuszek, szyjka skrocila sie w 19 tc przez kolke nerkowa i od tej pory mam na stale luteine 2x2, nospe forte 3x1, magnezin 3x2 i szyja poki co jest ok:)

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 20 lipca 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brak innych objawów poza tym co widziała pani dr na usg. Brzuch nie twardnieje, bóli jako takich nie mam, generalnie czuję się dobrze dlatego pytam o Wasze doświadczenia w tej kwestii. Przyjmuję zgodnie z zaleceniami. Tylko mam wrażenie, że mnie podrażnia "wewnętrznie". Możliwe to?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 21 lipca 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam ze szpitala diagnoza: skrócona szyjka możliwość przedwczesnego porodu. Na szczęście okazało się że wszystko w normie jedynie co to anemia 2 razy luteina i przy twardniejącym brzuszku dużo odpoczynku. Mało przemęczeń i wysiłku. Tyle że u mnie to przypadłość genetyczna.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ