X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice gdzie mogę Ci wysłać mojego maila?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 2 września 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam Ci w wiadomości swój :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 10 września 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jestem w 26tyg ciąży, wczoraj miałam usg i wyszło że mam: łożysko na ścianie przedniej bez cech odklejania brzeżnie przodujące. Zmartwiłam się bardzo bo lekarz kazał na siebie bardzo uważać i w razie nawet 1 plamki krwi jechać do szpitala :(


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 11 września 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, na razie się nie martw, tylko bardzo na siebie uważaj :) zero dźwigania, seksu, kąpieli w ciepłej wodzie (prysznic), spacerów, odkurzania itp. Jak najwięcej leż i odpoczywaj. Nadal jest szansa, że trochę się podniesie :) i dawaj znać.


    Mamakaja, co z Tobą? :/

    kasiaiic lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 23 września 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice wyobraź sobie tyle czasu się nie odzywalam bo nie mogłam załadować tej strony.
    A teraz najważniejsze: 12 września przez cc urodził się mój synek. Zdrowy, 3100 i 51 cm. Właśnie wisi mi na cycku he he. Buziaki dla Małgosi, jejciu już ponad 3 miesiące Księżniczka ma.

    Będę miała chwilę to opiszę dokładniej co i jak odnośnie porodu:)

    Kasiaiic uważaj na siebie a wszystko będzie dobrze, Felice dobrze radzi.
    Powodzenia:) poglaskaj brzusio ode mnie:)

    FeliceGatto, kasiaiic lubią tę wiadomość

  • Monarti Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 25 września 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie

    pamiętacie mnie?? u mnie łożysko się łądnie podniosło :) ale już nie wyrabia u mojej córeczki podejrzewają hypotrofie- w tą sobotę jedziemy do szpitala na cc - bedzie to dokladnie 37 tc i 6 dzien- trzymajcie kciuki żeby było dobrze:)

    suwaczek16-20140927.jpg
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 września 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monarti, trzymamy kciuki! Wszystko będzie dobrze, nie bój się. A córeczka na piersi szybko nadrobi :) Odezwij się do nas, jak już będziecie w domu! :)

    Monarti lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 27 września 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny, we wtorek mam wizytę to może zobaczymy czy coś się zmieniło, chociaż lekarz mówił że po 30 tc będziemy robić usg :(

    FeliceGatto lubi tę wiadomość


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 28 września 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monarti, mam nadzieję, że wszystko już ok i jesteś już zdrowo rozpakowana :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Monarti Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 października 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WITAM
    PRZEPRASZAM ZE DOPIERO DZISIAJ PISZEBRAKOWAŁO MI CZASU
    TAK 27 WRZESNIA URODZILAM CORECZKE 2940 G I 50 CM:)ZDROWIUTKA
    OD TYG JESTESMY W DOMU:)A JA BIEGAM PO CC:)

    suwaczek16-20140927.jpg
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 8 października 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monarti, super! Piękna waga i wzrost :)
    Wrzucaj zdjęcia!

    Monarti lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 14 września 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,u mnie też łożysko przodujące na tylniej ścianie i raczej nikłe szanse,że się podniesie bo jestem już w 35tc (34+1).Ginka za 2 tyg chce mnie już kierować do szpitala na cc,bo to jedyne rozsądne i bezpieczne zakończenie ciąży przy takim łożysku,bo mogą wystapic plamienia i krwawienia przed terminem porodu.Chyba,że za 2 tyg okaze sie,ze lozysko sie podnioslo ale jakos w to nie wierze i moja ginka tez.Pożyjemy,zobaczymy,chciałam rodzić naturalnie ale pewnych rzeczy nie jestesmy w stanie przeskoczyć,no trudno,byleby cc byla bez komplikacji i dziudziuś zdrowy a wszystko na to wskazuje :)
    A jak u was brzuchatki z łożyskiem???

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • lilia3 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lipca 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co tu taki zastój nastąpił. I ja tu do was dołączam.Mnie również dotyczy problem łożyska przodującego.Jestem na końcówce 34 tc. Mój lekarz prowadzący powiedział że będziemy rozwiązywać ciąże w 36, 37 tc. W 31 tyg. chciał mnie położyć do szpitala i podać leki przyspiesząjące rozwój płuc na wypadek gdyby się wydarzyło coś wcześniej. Nie zgodziałam się. Podjęłaąm ryzykowną decyzję okupioną codziennym strachem. Nie chciałam faszerować dziecka lekami.Leże właściwie od połowy kwietnia.bo wtedy też pojawiły się pierwsze plamy - kawowy śluz. Do dziś zdarzyło się to 4 x. Boję się strasznie krwotoku.Przede mną 2 najtrudniejsze tyg.Dodam że mój lekarz stwierdził że to czy leże czy chodzę nie ma żadnego znaczenia. Ale z mojej strony to jedyne co mogę jeszcze zrobić oprócz modlitwy.

    lilia5
  • warszawa1673 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 lipca 2016, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    U mnie o łożysku przodującym dowiedziałam się w 20 tyg , wtedy jeszcze nie przejęłam się tym tak bardzo dopiero ale gdy na kolejnych usg okazywało się że nic się nie podnosi zaczęłam się martwić.Zwłaszcza że ostatnio mam sprzeczne informacje, na jednym usg lekarz powiedział że łożysko jest brzeżnie przodujące i że ma szanse się jeszcze lekko podnieść a inny lekarz stanowczo upiera się że jest centralnie i że tak pozostanie.
    Obecnie zaczynam 32 tydzień i bardzo się martwię , w domu mam dwójkę małych dzieci .Perspektywa że już za chwilę mam iść do szpitala mnie przeraża.

    lilia3 mam pytanie kiedy planujesz położyć się do szpitala i kiedy pojawiły się u Ciebie plamienia? Czy raczej leżysz cały czas czy trochę się poruszasz.

    Będę też wdzięczna za info od Dziewczyn które mają już ten problem za sobą i już urodziły - jak to się u Was skończyło i co powinnam zrobić aby zminimalizować ryzyko krwotoku i komplikacji.

    dziękuję za każdą wskazówkę

    warszawa1673
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 12:59

  • warszawa1673 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 lipca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie już 32 tydzień ciąży , jutro mam usg i się dowiem czy drgneło, boje się bo chcą mnie już położyć w szpitalu.Do tej pory nie miałam krwawień ale podobno właśnie pod koniec najczęściej sie zdażają

    warszawa1673
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 14 września 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy jeszcze ktoś tu zagłada i ma ten sam problem ? Łożysko centralnie przodujące na przedniej ścianie ?

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 25 września 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaglądam i miałam nadzieję na nowe info ale patrzę że cisza. Ja od wczoraj jestem w szpitalu. Dostałam krwotoku i karetka mnie zabrali. z dzieckiem wszystko ok ale jest jeszcze za malutki na samodzielne życie...Bo dopiero 23 tydzień. Mam nakaz leżenia plackiem. Nawet do łazienki nie mogę wstać. Boję się :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2016, 21:50

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko. Bardzo współczuje. Trzymajcie się jak najdłużej w dwupaku.
    Ja mam mieć cc ale lekarz zamiast zrobić trochę wcześniej to chce w terminie osiwieje do tego czasu jeszcze dwa tygodnie.

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 1 października 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To późno chce robić. Odważny krok. My narazie lezymy. Już tydzień. Zostało plamienie które raz jest większe a raz mniejsze. Myślę że w poniedziałek będę już wiedziała co dalej czy wychodzę czy zostaje.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ