X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki, dzięki:)

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś jest Światowy Dzien Krwiodawstwa i w tym roku kładą nacisk na kobiety ciężarne które podczas porodu potrzebują przetoczenia krwi, ponieważ co roku 600 kobiet umiera podczas porodu poprzez wykrwawienie.
    Warto namówić znajomych.
    PoZdrawiam

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za pomyłkę nie co roku a codZiennie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Kochane, po kolejnym krwotoku, 10 czerwca na świat przyszła Małgosia. CC w 34 tygodniu i 4 dniu ciąży. Waga małej 2750g, 49cm długości. Na intensywnej terapii, kontrolnie, spędziła nie całą dobę. Od wczoraj jesteśmy razem.
    Samo cc - trauma do końca życia. Ale to trzeba mieć pecha, jak ja.
    Ściskam Was mocno i przestrzegam - z łożyskiem przodujacym (a już szczególnie centralnie) leżymy plackiem :)
    jeju ja to mam refleks, dopiero teraz tu weszłam i zobaczyłam Twój wpis, przeogromne GRATULACJE córci!!! :) czytałam też Twój wpis o cc - powiem tylko o matko boska, dzielna jesteś dziewczyna! najważniejsze, że się dobrze skończyło i Małgosia już jest z Tobą cała i zdrowa.bardzo bardzo się cieszę i nie powiem,troszki zazdroszczę, ale w tym pozytywnym sensie, bo ile ja bym dała, żeby mieć przy sobie całego i zdrowego Staśka, ale narazie powtarzamy mu z mężem, że ma sobie jeszcze posiedzieć w brzuchu :) także raz jeszcze gratuluję i proszę ucałować malutką od "wirtualnej cioci" :)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowne Ciocie!

    Jako, że jesteśmy już w domu, wpadamy z oficjalną wizytą ;)

    Na dzień dobry Małgorzata powiedziała, co myśli o tym świecie.....

    18a8a931e51d3397med.jpg

    ale potem poznała tatę...

    89391b5b095b9313med.jpg

    brata...

    cca1c1b812f85499med.jpg

    i teraz już wszystko jest ok ;)

    2ce7cc6cbd923dc7med.jpg

    Pozdrawiamy i ściskamy! :D


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2014, 17:01

    NataliaK, turkawka, Mona :), Edyta84, Gosiaczek, Zielono mi:-))))), aziza, mamakaja, Mamadomina, Tinka85 lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jejuśku jaka Ona cudna :)normalnie zakochać się z miejsca idzie :) raz jeszcze przeogromne gratulacje! :)ps. i ma taką fajną czuprynę, mój Staś to obawiam się, że łysy jak kolano będzie ale i tak już teraz kocham go najbardziej na świecie :) a jak się czujesz? poznałyście i dogadałyście już z Małgorzatą?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję się bardzo dobrze. Szczerze mówiąc dużo lepiej niż po pierwszym porodzie sn. Za to sam poród.... zdecydowanie lepszy, choć 13 godzin dłuższy, był ten sn. Dzisiaj zdjęli mi szwy i w zasadzie jestem jak nówka sztuka ;) Małgosia na razie tylko je i śpi. Obawiam się, że ściemnia i usypia naszą czujność, żeby za parę dni dać czadu :P

    A co do włosów, to było podobno pierwsze pytanie, jakie zadałam. Już na nieświadomce, bo ja tego nie pamiętam. Powiedziała mi położna. Zamiast o zdrowie, to ja zapytałam "a ma włoski"? :P Ale my wszyscy zarośnięci i ciemnowlosi, więc w sumie niespodzianki nie było ;)

    turkawka lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice gratuluje kochana :-) zdjecia przecudne,to pierwsze mnie rozwalilo :D

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 04:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowna Małgośka!!!!!!!! Piękna dziewczynka !!!!
    Wycierpialas sie dla tych wspaniałych chwil które teraz Cię czekają i dla rodziny przede wszystkim:) rozczulaja mnie takie zdjęcia:) jeszcze raz gratuluje z całego serca !!!!!!

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • aziza Znajoma
    Postów: 16 8

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    może pokrótce opowiem mój przypadek, a jestem juz weteranką łożyska przodującego.
    1 ciąża w 2011 roku, w 18tc lekarz stwierdził łożysko przodujące centralnie.
    lekarz kazał leżeć i powiedział, że to b.wcześnie wiec są duże szanse że się podniesie. 20tc krwawienie i szpital, wszystko sie wyciszyło -przy wypisie stwierdzono łożysko przodujące brzeżnie.
    24tc kolejne krwawienie zdecydowanie mniejsze, po 3 dniach do domu, łożysko przodujące bocznie.
    27tc kolejne plamienie, łożysko oddalone o 1 cm od ujścia, leżymy w domu.
    30tc wizyta kontrolna u Gina, łożysko 2 cm od ujścia.
    33tc kolejna wizyta kontrolna - hip hip hura po łożysku przodujacym właściwie nie ma śladu. Poród cc w 39tc - piekny syn, waga 3900 i 57 cm długości.

    druga ciąża aktualnie (30tc)
    20tc lekkie plamienie, diagnoza łożysko przodujące centralnie,
    leżenie w domu
    25tc 1 krwotok, szpital, kroplówki, Wit K, Dexaven na rozwój płucek, zbankowana krew dla mnie - nasza kruszynka waży około 840 gram
    27tc 2 krwotok mniejszy w szpitalu szybko udaje sie opanować sytuację - nasza maleńka ma tylko około 1100 gram
    29tc, kolejne krwawienie, słabsze, szybko opanowane
    teraz jestem w 30tc nasza kruszyneczka waży około 1550 gram, caly czas plamie, krew na mnie czeka, a ja odliczam kazdy dzień.
    Ordynator mówi, że potrzebujemy dotrwać do 34 tc.
    od 16 maja leżymy w szpitalu, czasami mam dość, w domu został mój niespełna 3 letni synek - strasznie za nim tesknie.
    stale sobie powtarzam, że muszę być dzielna dla naszej malutkiej.
    jak Bóg da to wytrwamy do 34 tc.
    dzisiaj mialam kolejne USG, łożysko ani drgnęło nadal jest centralnie przodujące, szczęście w nieszczęściu na tylnej ścianie. Lekarze mówią, ze na 90% wrośnięte bo rozrosło sie do olbrzymich rozmiarów, rosnącą macica je rozciąga a wrośnięty kawałek przy ujściu wewnętrznym ani drgnie, dostałam uprzedzona o możliwej konieczności usunięcia macicy w trakcie cc
    Ciągle nie tracę nadzieji..... Napisze wam później jak skonczyla sie nasza kolejna przygoda z łożyskiem przodującym.

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziza, mocno, mocno trzymam za Ciebie kciuki. Żebyś tylko dotrwala do tego 34tc. Wspieram i rozumiem. I wiem, że bardzo Ci ciężko :(

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziza trzymam kciuki żebyście dotrwały do tego 34 tc :) wszystko musi skończyć sie dobrze, życzę Wam tego z całego serca! Pozdrawiam :)

  • aziza Znajoma
    Postów: 16 8

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    dzisiaj 31tc i 2 dni.
    Nadal jesteśmy w dwupaku, chociaż czuje ze juz długo nie pociągniemy od tygodnia prawie non stop krwawię, wiecej lub mniej ale codziennie pojawia się świeża krew.
    na piątkowym USG malutka ważyła około 1800 gram

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziza, trzymaj się mocno! Żebyś tylko dociągnęła z malutką do 2 kg i będzie już super!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 1 lipca 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziza wciaz trzymam kciuki zeby wszystko skoczylo sie dobrze . Dawaj znac co nowego.
    Ja mam wizyte u ginekologa w piatek, jestem ciekawa w jakim stanie I Na jakies wysokosci jest moje lozysko.

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 3 lipca 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FelicceGato cudownie, że u Was już wsxystko dobrze, czytam dzisiaj Twoje wpisy i mimo że to historia już z happy endem to poryczałam się jak bóbr.
    No ale najpierw poryczałam się rano jak poczytałam o przodującym łożysku, tydzień temu lekarz mi powiedział i teraz zabijcie nie wiem czy ze mam przodujace czy ze nisko no ale ze ja w ogole nie zdawalam sobie z tego sprawy to i o nic nie dopytalam. Pocieszam sie ze lekarz powiedzial ze na tym etapie powinno sie cofnac do tego zezwolil na basen jakies delikatne cwiczenia wiec chyba tragedii nie ma co?? Nie mialam zadnych plamien, nic ale teraz spanikowalam :(

    Aziza trzymam za Was kciuki!!!

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 lipca 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eforts, nic się nie martw na razie :) doktorek dobrze mówi. Jest naprawdę duża szansa, że łożysko wyemigruje na górę. Będę trzymać kciuki :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 4 lipca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efors ja w tym sqmych okresoe ciazy co Ty mialam lozysko przodujace. Takze sie nie martw, bedzie dobrze:) trzymam kciuki:)
    W 26 tc bylo ok. 15 mm od ujscia wewnetrznego a dzis w 29 tc 24 mm. Troszeczkę sie podniosło:)

    FeliceGatto, eforts lubią tę wiadomość

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 6 lipca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, Dziewczyny, jak tam u Was sytuacja?

    Aziza, nadal w dwupaku?

    Przyszłyśmy się pokazać. Rośniemy, choć do terminu porodu nadal jeszcze 12 dni ;)

    c58e4767b1414a98med.jpg

    03a658dc20f29cf0med.jpg

    d9b7bceb9630845bmed.jpg

    eforts, mamakaja lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 7 lipca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudo!!!!! Piękna dziewczynka!!!! Gratulacje jeszcze raz:)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ