X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto, trzymam mocno, mocno kciuki!! A jakie jest ryzyko dla maluszka przy takim krwawieniu?
    Ja mam łożysko brzeżnie przodujące na tylnej ścianie, mam nadzieję, że się podniesie....

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    52yfp1.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajaderko, jest ryzyko utraty krwi przez małą :/ (nie mówiąc o tym, że nałyka się tej krwi razem z wodami) Zależy, jak szybko wyjmą łożysko, bo muszą to zrobić jak najprędzej. Jeśli będzie wrośnięte, po prostu wytną macicę. Oni mi o tym mówią, ale kompletnie ta sytuacja do mnie nie dociera.
    U Ciebie jest szansa, że łożysko się uniesie a nawet jeśli nie, to Bogu dzięki, że jest na tylnej ścianie :) WWtedy w razie cc najpierw wyjmą malucha :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto oby w takim razie wszystko poszło jak z płatka i nie było żadnych komplikacji. Rozumiem, że to nie dociera do Ciebie- chyba każdej kobiecie byłoby trudno przyjąć takie wiadomości.... :(
    Trzymam kciuki!

    No ja się nastawiam że się uniesie- podobno raczej się unosi a nie opada tylko nie wolno mi dźwigać. No i bardzo chcę rodzić naturalnie, tak rodziłam mojego synka i nie wyobrażam sobie cc- no ale wiadomo, że jak trzeba to trzeba...

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    52yfp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, i mnie dopadło to cholerstwo jakbym mało miała komplikacji. nie wiem czy w ogóle nadaje się do was czy nie założyć osobnego tematu. Wczoraj się dowiedziałam, że główka dziecka jest bardzo nisko, podczas badania gin mógł jej dotknąć. a jestem dopiero w 27 tyg. Łożysko zaczyna przodować :( Do tego ja mam nieprawidłowa budowę macicy (przegroda, dwurożność) i się cholerny organ kurczy i szykuje do porodu. Na szczęście rozwarcia jeszcze nie ma. Od wczoraj płaczę i nie wiem co ze sobą zrobić :( póki co zwiększył mi dawkę nospy, oczywiście zero wysiłku itp. Dopytywał tez o grupe krwi (oczywiście później jak poczytałam o ryzyku krwotoku to się jeszcze bardziej przeraziłam, jak skojarzyłam, ze o to tak usilnie dopytywał) Następna wizyta za 3 tyg. chyba żeby coś się działo... Jestem załamana i przerażona.Wiem, że nie powinnam zakładać najgorszego, pocieszam się, że mimo dotychczasowych komplikacji wszystko przebiega w miarę ok, ale nie mam już siły do tych problemów. Ciagle coś, przetrwaliśmy pierwszy trymest - bardzo ryzykowny dla mojej wady macicy, cieszyłam się, że teraz już z górki a tu to :( Trochę mnie podnosi na duchu to co tu wyczytałam, że może się podnieść. Myślicie że wtedy główka też się uniesie? może to głupie pytanie, ale wczoraj z tych nerwów nie zapytałam nawet o to gina.
    Trzymam kciuki za wszystkie z was mające ten problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2014, 13:06

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkawko, a jakiej długości jest szyjka? Ja to jestem w szoku, że nie skierował Cię na obserwację do szpitala!
    Postaraj się iść do kogoś prywatnie, na wszelki wypadek. Łożysko nie ma nic do tego, że dziecko ustawia się w kanale rodnym. A, i ważne, jakby te skurcze się powtarzały, to jedź na izbę przyjęć do szpitala. Lepiej, żeby się okazało, że przyjechałaś na darmo, niż żeby któregoś dnia było za późno. Cholera, co to za gin?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dogina właśnie chodzę prywatnie i on jest ordynatorem :/ powiedział, że nie powinno tak być, ale skoro nie mam rozwarcia to nie ma tragedii. Ja wiem, że łożysko nie jest związane z tym położeniem dziecka, tylko to jest kolejna sprawa nie tak, która mnie dobija. Dlatego napisałam tu z zaznaczeniem, że w sumie to powinnam osobny wątek założyć. Kurde jak tak dalej pójdzie to będę na wszystkich wątkach z komplikacjami. A co do łożyska to jak znam moje szczęście skoro już teraz zaczyna przodować to pewnie się to nie zmieni, chcę więc wiedzieć, czego mogę się spodziewać :( Aha szyjka według niego w porządku-on nigdy nie mówi jakiej jest długości tylko, że się nie skraca - bo dzięki Bogu chociaż ta szyjka się nie skraca. Swoją drogą to lekarzom tak ogólnie trudno się mnie bada bo miałam jeszcze tyłozgięcie,które nie chciało się naprostować i szyjka cały czas jest "zgięta ku tyłowi". Dziś brzuch się nie napina więc może ta zwiększona dawka nospy podziałała. :(
    FeliceGatto a jak Wy się trzymacie? a własnie mam pytanie, czy Ty też miałaś te skurcze?

    prosiulek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra,żeby nie zaśmiecać wątku, tu skupie sie na pytaniach co do przodowania a resztę przeniose w odpowiednie miejsce. Nie gniewajcie się za te moje eseje, ale musiałam się wyżalić :(

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkawka, Ty to jesteś człowiek niefart :/
    Ja skurcze mam już od 16tc, ale takie mocne mam dopiero od wczoraj. Dziś dostałam magnez dożylnie. Poza tym regularnie nospa i magnez w tabletkach.
    Ogólnie czuję się dobrze, tylko jestem tykajacą bombą. Wszyscy czekają, kiedy będzie taki krwotok, że trzeba będzie ciąć na już od razu. Już na stałe mam wenflon, zabezpieczona jest też dla mnie krew do transfuzji. II tyle. Trzeba czekać.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie wiem, chociaż pocieszam się, że choć zawsze mam pod górkę i z przeszkodami to finalnie jakos spadam na cztery łapy. W końcu Staśka po bólach i trudach jednak w brzuchu mam. nie zamierzam go wypuścić co najmniej przez jakiś miesiąc (a najlepiej trzy, no dobra bądźmy realistami-dwa i pół ;) A Tobie życzę,żeby to czekanie też się przeciągnęło jak najdłużej się da no i oczywiście najlepiej to żeby obyło się jednak bez eksplozji ;)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, po kolejnym krwotoku, 10 czerwca na świat przyszła Małgosia. CC w 34 tygodniu i 4 dniu ciąży. Waga małej 2750g, 49cm długości. Na intensywnej terapii, kontrolnie, spędziła nie całą dobę. Od wczoraj jesteśmy razem.
    Samo cc - trauma do końca życia. Ale to trzeba mieć pecha, jak ja.
    Ściskam Was mocno i przestrzegam - z łożyskiem przodujacym (a już szczególnie centralnie) leżymy plackiem :)

    turkawka lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto - gratulacje dla Was!! Dobrze, że wszystko się zakończyło szczęśliwie :) Jak się czujecie?

    52yfp1.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jest ok :) jak wrócę do domu wrzucę zdjęcia :) nie dajcie się i sciskajcie nogi jak długo się da ;)

    turkawka lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGaatto gratuluje córeczki :) najważniejsze, że jest zdrowa i już przy Tobie :) Ja byłam na wizycie równo w 28 tygodniu ciąży- łożysko bieżnie przodujące? Lekarz daje jeszcze szansę, że to się zmieni; nie wiem czy to możliwe?! odpukać nie mam żadnych krwawień...Myślisz, że to możliwe żeby się wszystko jeszcze odmieniło?! Następna wizyta 27 czerwca...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczku, jest jeszcze szansa :) łożysko brzeżnie przodujące dochodzi swoim brzegiem do szyjki, ale na nią nie nachodzi. Czyli jest ok :) i teraz są dwie opcje: albo zostanie i wtedy możliwe są krwotoki w miarę rozwoju ciąży, albo razem z rozciągającą się macicą podjdzie do góry :) Łożysko może migrować nawet do 36tc. Trzymam kciuki, żeby tak było. A masz je na przedniej czy tylnej ścianie macicy?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice gratuluje zdrowej córeczki!
    Piszę ponieważ rownież mam problem z lozyskiem juz od pożytku ciazy. Na początek delikatne brudzenie przy niskiej kosmowce. Na polowkowym lozysko centralnie przodujace. Teraz jestem w 26 tc i wczoraj miałam wizytę u lekarza. Lozysko znajduje sie 1,5 cm od ujścia na ścianie tylnej. Co to oznacza? Ze stresu oczywiście zapomniałam zapytać.
    Pozdrawiam:)

  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku ciazy miało byc.... A nie pożytku.
    Wybaczcie pisze z telefonu.....

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tak było jak piszesz. Na przedniej ścianie....Mi i to się szykuje cesarka ze względów neurologicznych. Dlaczego piszesz iż twoja była trauma?

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakaja, to dobrze i znaczy, że łożysko się podnosi :)
    Postaram się opisać po krótce mój poród, choć nie chcę, żebyście się sugerowały lub zaczęły bać. Ja po prostu miałam pecha :/
    No więc tak: do szpitala trafiłam 21 maja. Miałam krwotok, ale niewielki. Zatrzymali mnie już do porodu i podali sterydy, żeby się małej szybciej rozwinęły płuca. Już wtedy mi powiedzieli, że nie mam szans dociagnac do terminu, ale będziemy próbowali do końca 37tc. Miałam łożysko centralnie przodujące, dodatkowo na ścianie przedniej. Równo tydzień później kolejne krwawienie, tym razem mocniejsze. Kroplówka, czekanie i udało się wyciszyć. Kolejny tydzień później, o 4 rano po prostu się zalałam się krwią. Zbadal mnie gin na patologii i powiedział tylko: jedziemy na cięcie. Akurat byłam na czczo, więc super. Zawiezli mnie na przedporodową.Tam dostałam kroplówki, zdezynfekowali mi brzuch i postanowili jeszcze poczekac na ordynatora. Ten idiota przyszedł o 9:30 i stwierdził, że już nie krwawię (no od 4 rano jakbym krwawiła, to o 9:30 już bym nie żyła. ...) i mam wracać na patologię. Lekarzom tam opadły szczęki. Na patologii szok. No ale ordynator to ordynator. A o 12 kolejne krwawienie i biegiem znów kroplówki i na cięciePosadzili mnie na stole, dali znieczulenie i od razu zaczęli ciąć. Musieli się spieszyć, żeby nas ratować, więc zaczęli zanim zadziałało do końca znieczulenie. Zaczęłam się drzeć, że boli i zemdlałam. Ocknęłam się na pooperacyjnej. Potem mi powiedziała położna, że żaden lekarz nie chciał mnie ciąć, bo równo 3 lata temu zeszła im na stole dziewczyna w identycznej sytuacji. Dziecko przezylo, ona się wykrwawila. Nam się udało, bo lekarz operujacy złapał małą ma ślepo w fontannie krwi, wyciągnął i zajęli się tamowaniem krwotoku. A krwotok przez to łożysko na przedniej ścianie, bo normalnie się przecina macicę, wyjmuje dziecko i zajmuje resztą. A przy tym łożysku najpierw trzeba je rozciac i stąd krwotok. I tak straciłam niewiele, bo tylko 1,6l i udało się zachować macicę, którą chcieli wyciąć. Malutką zobaczyłam dopiero następnego dnia na oiomie. Ale jesteśmy już razem :) dostaję silne leki przeciwbólowe i normalnie ją obsługuję. Nie mam też anemii, której się bali. To wszystko, to był cud. To cięcie po prostu nie miało prawa tak dobrze się skończyć. Ten lekarz, który jako jedyny się podjął mojego cięcia uratował mi życie. Byłam pierwszym takim przypadkiem po tamtej dziewczynie. Generalnie pech. Ale też ogromne szczęście.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • mamakaja Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! Tez Cię spotkało! Dobrze ze juz masz to za sobą! Buziaki dla córeczki:)
    Dzięki za informacje odnośnie mojego łożyska, ale czy nadal mam uważać? Jest jakieś niebezpieczeństwo?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zapytała lekarza. Myślę, że każe się oszczędzać i zakaże seksu ;)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ