BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > III trymestr > Lewatywa - tak czy nie?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

linka89
Ekspertka
117

Wysłany: 13 września 2016, 21:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
To będzie mój pierwszy poród. Słyszę ostatnio różne opinię na temat lewatywy. W szpitalu, w którym zamierzam rodzić podobno nie ma obowiązku lewatywy, co więcej w trakcie porodu można pić i jeść. Dlatego mam pytanie, szczególnie dla osób mających już doświadczenie porodowe :) Miałyście lewatywę czy nie? polecacie czy nie?

sznurowka
Ekspertka
52

Wysłany: 14 września 2016, 18:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja rodzę też pierwszy raz, ale chciałabym mieć. Tylko nie wiem czy sama mam kupić zestaw czy mają w szpitalu, bo nigdzie na stronie nie jest napisane :/

klz915nmy2gfnr76.png

30.09.2016 3240g 52cm 39tc

GRANAT
Autorytet
404

Wysłany: 14 września 2016, 21:17
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dziewczyny róbcie lewatywę, koniecznie.
Po pierwsze, będziecie miały spokojniejszą głowę jeśli chodzi o krępujące sytuacje wypróżnienia się już w trakcie porodu.
Po drugie lewatywa wspomaga rozwinięcie się akcji porodowej.
Jeśli odchodzą wody płodowe to nie chcą robić lewatywy ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia, ale ja wybłagałam położną i zrobiła. W szpitalu jak najbardziej mają wlewy do lewatywy tylko jak akcja porodowa posunięta to może być za późno. A w domu jak najbardziej można sobie zrobić, kupić tylko taką enemę wcześniej w aptece. Niezbędna będzie jednak pomoc osoby trzeciej. Najlepiej położyć się na boczku z podgiętymi nogami, rozluźnić, a pomocnik podaje płyn wiadomo gdzie- to nie boli, porównywalne z zakładaniem czopka. No i od tej pory koczujemy w pobliżu kibelka, staramy się wytrzymać jak najdłużej, mi się udało jakąś minutkę.
Jeśli chodzi o picie w trakcie porodu to jak najbardziej wskazane, ale za jedzenie w tych bólach to podziwiam, mi chciało się aż zwracać tak to bolało (no niestety boli jak cholera nie ukrywam), więc trochę nie wyobrażam sobie jedzenia w tym czasie. W przerwach między skurczami natomiast przysypiałam na moment.

Wiadomość wyedytowana przez autora 14 września 2016, 21:17

Dee lubi tę wiadomość

Tym razem udało się!!!
niemowle.gif
Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D

zielarka
Autorytet
3373

Wysłany: 14 września 2016, 22:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jestem bardzo na tak :D dwa razy bardzo si przydała.

FITop1.png

julita25
Ekspertka
78

Wysłany: 16 września 2016, 19:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja też polecam

kicia 123 lubi tę wiadomość

860ix1hphkehqfnu.png
qq87ej28nhnmcvys.png

Pianistka
Autorytet
2543

Wysłany: 16 września 2016, 20:24
Cytuj | (2) | Zgłoś
no pewnie! i dziwią mnie opinie, że ktoś się krępuje lewatywy :x o wiele bardziej wstydziłabym się załatwić pod siebie przy położnej ;)

kicia 123, Arwi lubią tę wiadomość

zrz6f71x2ep3qd02.png

relgjw4z62i31eb7.png

małamama
Autorytet
397

Wysłany: 26 września 2016, 11:33
Cytuj | (1) | Zgłoś
Tak się zastanawiam nad tym wątkiem i mnie namowilyscie:-)

Lena19938 lubi tę wiadomość

ex2buay3pdd4m8hy.png

Trelka
Znajoma
8

Wysłany: 27 września 2016, 22:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny niczego się nie bójcie, to naprawdę nie boli (tego ja się najbardziej obawiałam), a przynajmniej jedną sprawą można się przestać zamartwiać podczas porodu:p

www.kobiecastronamamy.pl - wszystkie twarzy kobiety będącej mamą!

Miley24
Ekspertka
84

Wysłany: 28 września 2016, 12:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
pamietam jak przed porodem mialam z tym dylemat i co? nie miałam i nic się nie wydarzyło mimo to :)

m@rtynka
Autorytet
494

Wysłany: 1 października 2016, 21:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lewatywa jak najbardziej tak. Fakt, że organizm sam się oczyszcza przed porodem, to lewatywa nie jest taka straszna, a dobra Z wielu powodów.. Raz, dwa i po sprawie :-)

17u93e5ep5g57u5f.png

Czarniawa
Koleżanka
25

Wysłany: 3 października 2016, 10:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Potwierdzam organizm oczyszcza się przed porodem, u mnie też tak było. W trakcie porodu chciałam mieć lewatywę, bo rodziłam z mężem i nie chciałam żeby zdarzył mi się "wypadek" przy nim ;-) Ale nie zdążyli mi zrobić. Natomiast w trakcie porodu, jak już były skurcze parte położna wszystko wycierała od razu, więc mimo braku lewatywy nic tragicznego się nie działo :-)

Dee
Koleżanka
21

Wysłany: 3 października 2016, 17:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
GRANAT wrote:
Dziewczyny róbcie lewatywę, koniecznie.
Po pierwsze, będziecie miały spokojniejszą głowę jeśli chodzi o krępujące sytuacje wypróżnienia się już w trakcie porodu.
Po drugie lewatywa wspomaga rozwinięcie się akcji porodowej.
Jeśli odchodzą wody płodowe to nie chcą robić lewatywy ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia, ale ja wybłagałam położną i zrobiła. W szpitalu jak najbardziej mają wlewy do lewatywy tylko jak akcja porodowa posunięta to może być za późno. A w domu jak najbardziej można sobie zrobić, kupić tylko taką enemę wcześniej w aptece. Niezbędna będzie jednak pomoc osoby trzeciej. Najlepiej położyć się na boczku z podgiętymi nogami, rozluźnić, a pomocnik podaje płyn wiadomo gdzie- to nie boli, porównywalne z zakładaniem czopka. No i od tej pory koczujemy w pobliżu kibelka, staramy się wytrzymać jak najdłużej, mi się udało jakąś minutkę.
Jeśli chodzi o picie w trakcie porodu to jak najbardziej wskazane, ale za jedzenie w tych bólach to podziwiam, mi chciało się aż zwracać tak to bolało (no niestety boli jak cholera nie ukrywam), więc trochę nie wyobrażam sobie jedzenia w tym czasie. W przerwach między skurczami natomiast przysypiałam na moment.
Zgadzam się w 100% ja mialam przy obu porodach lewatywę i dalo mi to komfort psychiczny, teraz też chcę mieć, nawet mam już kupioną żeby być w gotowości. Co do skurczy, też pomiędzy drzemałam bo bylam tak wykończona.

ymiavr4.png

aleksandraola
Znajoma
13

Wysłany: 6 stycznia 2017, 19:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
dziewczyny a co myslicie o czopkach glicernowych zamiast lewatywy ? dzialaja czy lepiej lewatywe? obawiam sie ze ni3 bedzie mi mial kto pomoc przy niej w domu a slyszalam cos o tych czopkach .. hmm?

Aleksandra

Reni@
Autorytet
1503

Wysłany: 6 stycznia 2017, 22:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
przy pierwszym porodzie nie stosowałam nic, przy drugim od rana czułam że coś sie swięci i użyłam właśnie czopka. Dla mnie był wystarczający

f2wli09kkp6omcr9.png
zem33e5ekx8vdc7s.png
Aniołek 11 tc [*] 07.2015

nati_groszek
Znajoma
1

Wysłany: 7 lutego 2017, 18:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki za opinie - też pomału zaczynam myśleć o porodzie i właśnie o tej "nieszczęsnej" lewatywie. Jeśli w szpitalu nie będzie z tym problemu, to chciałabym aby jednak mi ją zrobili - dla mojego własnego komfortu.
Z tym oczyszczaniem organizmu przed porodem to niestety nie zawsze tak jest. Koleżanka mówiła, że dzień przed porodem biegała do kibelka jak szalona i się faktycznie oczyszczała. Z kolei moja siostra miała całą ciążę straszliwe zaparcia i przed porodem nic się w tej kwestii nie zmieniło. Leżała już na porodówce, miała skurcze parte i nagle poczuła, że coś za chwilę wyleci :) Powiedziała położnej, że musi iść koniecznie do łazienki na hm... "dwójkę". Położna na to "e tam, tak się tylko Pani wydaje...ale jakby co to my tu od tego jesteśmy i posprzątamy". Siostra: "nie, nie wydaje mi się - ja to czuję!!! i nie chcę zrobić kupy tutaj na sali!!!" Pozwolili jej, poszła i zrobiła swoje :)

Zastanawia mnie natomiast inna rzecz - czy po zrobieniu lewatywy podczas parcia z jelit nie będą się uwalniały jakieś hm...gazy??? wie ktoś coś...? :)

q50Zp1.png

Alikar
Znajoma
1

Wysłany: 14 lutego 2017, 19:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Teraz podobno tak jest w szpitalu, że tam personel nie może sam z siebie robić lewatywy, bo uznano ją za "nieludzką" i jeśli ją chcemy, musimy same poprosić.
Ja na pewno będę chciała, bo slyszałam o przypadkach, że przy parciu coś tam wyleciało mimo wsześniejszego oczyszczania się organizmu.
Nie wiem, czy to to samo, ale miałam lewatywę przed wycięciem wyrostka i nie było to jakieś bardzo nieprzyjemne, dziwne uczucie raczej.

MamaFilipka
Autorytet
150

Wysłany: 16 lutego 2017, 09:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lewatywa nie boli,do pupy przytykają tylko kawałeczek wlewu, mało kto poczuje, potem bulgocze w brzuchu, nadyma go trochę i za 10 minut sprint do toalety . Ja polecam...Ja miałam już pod koniec takie zaparcia, że klaskałam jak zobaczyłam pielęgniarkę z lewatywą...
Co do brudzenia łóżka porodowego- personelu nic nie zdziwi, jednak nie jest komfortowe parcie dziecka, ze świadomością, że równocześnie chyba się robi kupę...Po co taka blokada psychiczna? ;)

letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
Aniołek 6tc 02.2016
Aniołek 5tc 04.2016
34bwol2a1ibcpjtc.png
k0kdtrd8ds6vv75x.png

Velvet929
Przyjaciółka
37

Wysłany: 16 lutego 2017, 14:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
A wiecie może jak to jest w przypadku zaplanowanego cc?

mhsvi09k9an1legs.png

MamaFilipka
Autorytet
150

Wysłany: 17 lutego 2017, 10:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
velvet, ja mam zaplanowane i raczej tą lewatywę przed też będę miała. Wiąże się też pewnie ze znieczuleniem, jak dadzą w plecy, to zaraz wszystkie mięsnie puszczają.. Toteż się ma i cewnik i pupencja musi być czysta;)

letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
Aniołek 6tc 02.2016
Aniołek 5tc 04.2016
34bwol2a1ibcpjtc.png
k0kdtrd8ds6vv75x.png

Velvet929
Przyjaciółka
37

Wysłany: 27 lutego 2017, 10:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie będzie narkoza :( Ale nawet jeśli nie będzie to konieczne to i tak o nią poproszę.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 lutego 2017, 10:48

mhsvi09k9an1legs.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)