X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr krem do pupy
Odpowiedz

krem do pupy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 października 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny mam pytanko do was :)

    Jestem w 30 tyg (termin 18 grudzień wg usg), lecz ze względu na niską szyjkę i występujące już skurcze lekarz i położna kazali mi powoli pakować torbę do porodu dla siebie i dzieciątka.
    I chce się zapytać czy stosowałyście/kupowałyście krem do pupy dla noworodka?
    Czy taki krem nie jest potrzebny??

    Mam nadzieję, że jednak wytrzymam minimum do 36 tyg bo jeszcze jest dużo za wcześnie, ale torbę wole juz spakować.

    Napiszcie jakie kosmetyki bierzecie dla noworodka ;)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 października 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki krem dobrze mieć na godzinę W, ale na co dzień nie stosować. My użyliśmy kremu tylko raz, WELEDA krem rumiankowy (składniki pochodzenia naturalnego), kiedy młodemu odparzyło całą dupkę od pampersów (nie polecam :P). Potem zmieniliśmy pieluchy i po problemie. Generalnie ja myje dziecko tylko wodą, nie używam absolutnie nic, wycieram i niczym nie smaruję tylko ubieram. Jak zmieniam pieluchę to każdorazowo podmywam młodego wacikiem nasączonym wodą przegotowaną i wycieram drugim wacikiem do sucha. Poza przygodą z pampersem nie mieliśmy żadnych problemów z odparzeniami, suchą skórą czy czymkolwiek innym.

    M.Żż lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 października 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Taki krem dobrze mieć na godzinę W, ale na co dzień nie stosować. My użyliśmy kremu tylko raz, WELEDA krem rumiankowy (składniki pochodzenia naturalnego), kiedy młodemu odparzyło całą dupkę od pampersów (nie polecam :P). Potem zmieniliśmy pieluchy i po problemie. Generalnie ja myje dziecko tylko wodą, nie używam absolutnie nic, wycieram i niczym nie smaruję tylko ubieram. Jak zmieniam pieluchę to każdorazowo podmywam młodego wacikiem nasączonym wodą przegotowaną i wycieram drugim wacikiem do sucha. Poza przygodą z pampersem nie mieliśmy żadnych problemów z odparzeniami, suchą skórą czy czymkolwiek innym.


    dziękuję za odpowiedź :) a jakieś balsamy/oliwki z jakiej firmy polecasz?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 października 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Żż wrote:
    dziękuję za odpowiedź :) a jakieś balsamy/oliwki z jakiej firmy polecasz?

    Używamy tylko oleju ze słodkich migdałów 100% naturalny i to tylko do ciemieniuchy, żeby ją wyczesać.

    Nie ma absolutnie żadnej potrzeby stosowania oliwek dla niemowlaków. Tzn. Jeśli myjesz dziecko detergentem to zmywasz całą jego naturalną warstwę sebum z ciała i po kąpieli skóra jest sucha, więc nacierasz oliwką. Pytanie tylko po co? Po co zmywać warstwę naturalną i zastępować ją warstwą oliwki, skoro można umyć malucha samą wodą (woda bez mydła/detergentu nie zmywa naturalnej warstwy) i nie smarować malucha niczym?

    M.Żż lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 3 października 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się, z przedmówczynią. :)
    Wczoraj od położnej usłyszałam to samo.
    Oliwka do ciała - paradoksalnie - wysusza. Jeśli już to polecona została oliwa z oliwek. Ale generalnie nie trzeba dziecka niczym smarować, bo jego własne sebum jest najlepsze.

    M.Żż lubi tę wiadomość

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 października 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo widzicie,mówicie co innego niż niektóre moje znajome które wręcz karzą mi kupić oliwki i smarować dziecko po każdej kąpieli. Ja osobiście myślałam o Oilatum Baby bo podobno od razu myje i nawilża

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 października 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Żż wrote:
    oo widzicie,mówicie co innego niż niektóre moje znajome które wręcz karzą mi kupić oliwki i smarować dziecko po każdej kąpieli. Ja osobiście myślałam o Oilatum Baby bo podobno od razu myje i nawilża

    Możesz, ale po co ładować na delikatną skórę niemowlaka chemię, kiedy wystarczy zwykła woda? I taniej i zdrowiej..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 października 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w szpitalu nie robiono wam problemu ze nie korzystacie z chusteczek ? u mnie są "nawiedzone" położne i ma byc wszystko wg listy którą dają podczas wizyt u lekarza.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 października 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Żż wrote:
    a w szpitalu nie robiono wam problemu ze nie korzystacie z chusteczek ? u mnie są "nawiedzone" położne i ma byc wszystko wg listy którą dają podczas wizyt u lekarza.

    A to można z takiego powodu zrobić matce jakiś problem? Jeśli nawet trafiłaby się u mnie położna, która gadałaby mi, że mam używać chusteczek to dałabym jej się wygadać, a i tak myłabym dupkę małego wyłącznie wacikiem nasączonym wodą :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A to można z takiego powodu zrobić matce jakiś problem? Jeśli nawet trafiłaby się u mnie położna, która gadałaby mi, że mam używać chusteczek to dałabym jej się wygadać, a i tak myłabym dupkę małego wyłącznie wacikiem nasączonym wodą :)

    ja zazwyczaj położne słucham jednym uchem, zauważyłam że jedna mówi tak a druga co innego, więc nie do wszystkiego się dostosuję :)
    Dziękuję dziewczyny za pomoc :)

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 października 2018, 03:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala można zaopatrzyć się w WaterWipes, a dopiero w domu używać przegotowanej wody z wacikiem.

    A co do kremu do pupy to mam 3- Linomag zielony, Bepanten Baby Extra i Sudocrem. W szpitalu używałam tylko tego pierwszego. Ciężko powiedzieć, czy jest konieczny, bo moja córka i tak wyszła z odparzeniem ze szpitala (pielęgniarki przy zmianie pampersa nie rozsmarowywały maści na ciele tylko robiły kleksa do pieluchy). Teraz wprowadziliśmy sudocrem, bo pojawiły się krostki i sama przegotowana woda + wietrzenie nie przynosiły efektu.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 października 2018, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Do szpitala można zaopatrzyć się w WaterWipes, a dopiero w domu używać przegotowanej wody z wacikiem.

    A co do kremu do pupy to mam 3- Linomag zielony, Bepanten Baby Extra i Sudocrem. W szpitalu używałam tylko tego pierwszego. Ciężko powiedzieć, czy jest konieczny, bo moja córka i tak wyszła z odparzeniem ze szpitala (pielęgniarki przy zmianie pampersa nie rozsmarowywały maści na ciele tylko robiły kleksa do pieluchy). Teraz wprowadziliśmy sudocrem, bo pojawiły się krostki i sama przegotowana woda + wietrzenie nie przynosiły efektu.

    Próbowaliście pieluchy zmieniać? Bo to one są główną przyczyną odparzeń i uczuleń. U nas po pampersach mały miał wszystko tak czerwone, że wyglądały jakby spiekł się w największym hiszpańskim słońcu. W pieluchach z rossmana wszystko było OK i nigdy nie mieliśmy odparzenia.

    EDIT: ten "kleks w pieluszcze" robiony przez pielęgniarki to naprawdę szczyt głupoty - i to robią kobiety z wieloletnim doświadczeniem, noż kuźwa, nóż się w kieszeni otwiera. Ciekawe czy taka mądra pani w ten sam sposób używa balsamu do ciała, że robi sobie kleksa do spodni i pod bluzkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 05:13

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 października 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziemy zmieniać pieluchy :) dziś mąż jedzie do Rossmanna i kupi inne.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 października 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Będziemy zmieniać pieluchy :) dziś mąż jedzie do Rossmanna i kupi inne.

    Próbujcie, jak nie sprawdzą się z rossmana, to z LIDLA, jak nie to z TESCO, etc. my testowaliśmy pampersy, LIDLowe i udało nam się na rossmanie zatrzymać, ale gdyby nie to to szukałabym dalej i nie odpuściłabym :)

    EDIT: w rossmanie są pieluchy Babydream fun&fit i Babydream zwykłe (mniejsza objętościowo paczka) to weźcie te zwykłe. Do fun&fit mam zastrzeżenia.

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • M.Żż Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 października 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niektóre położne mają takie pomysly, że w życiu bym nie powiedzal ze mają kilkanaście lat doświadczenia.

    od 26tyg ciazy przychodzi do mnie polozna i sprawdza tetno dziecka i jak ja sie czuje.
    Wyobraźcie sobie ze zabroniła mi jeść owoce cytrusowe, pic herbaty, soków (własnej roboty tylko pije), ubranie moje nie takie bo widac piersi i przeziebie, legginsy są dobre ale tylko takie ktore zakrywają cały brzuch. Mowie wam tyle co sie nasłuchałam to masakra, ale pogada pogada i pojedzie. Dlatego nie bardzo stosuje sie do jej zaleceń, tak jak z tymi kremami itp. Pampersy kazała mi kupic PAMPERS newborn i o innych slyszec nawet nie chciała....

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 11 października 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Żż wrote:
    niektóre położne mają takie pomysly, że w życiu bym nie powiedzal ze mają kilkanaście lat doświadczenia.

    od 26tyg ciazy przychodzi do mnie polozna i sprawdza tetno dziecka i jak ja sie czuje.
    Wyobraźcie sobie ze zabroniła mi jeść owoce cytrusowe, pic herbaty, soków (własnej roboty tylko pije), ubranie moje nie takie bo widac piersi i przeziebie, legginsy są dobre ale tylko takie ktore zakrywają cały brzuch. Mowie wam tyle co sie nasłuchałam to masakra, ale pogada pogada i pojedzie. Dlatego nie bardzo stosuje sie do jej zaleceń, tak jak z tymi kremami itp. Pampersy kazała mi kupic PAMPERS newborn i o innych slyszec nawet nie chciała....

    niestety czasami brak wiedzy jest przerażający

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No do mnie jak przychodziła położna to twierdziła,że jak się karmi piersią to nie można zajść w ciąże także ten ;)

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    No do mnie jak przychodziła położna to twierdziła,że jak się karmi piersią to nie można zajść w ciąże także ten ;)

    cóż za porażający poziom wiedzy ;)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Majowa92 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo pieluch - miała może któraś z Was podejście do tych eko wielorazowego użytku?

    xrot90bvw7qkneii.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 8 lutego 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    cóż za porażający poziom wiedzy ;)

    aż ciężko w to uwierzyc

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ