X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr korekta terminu porodu
Odpowiedz

korekta terminu porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • buba25 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 20 marca 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie znalazłam nigdzie podobnego tematu więc zaczynam nowy.
    Ostatnio miałam usg (17.03) to już ostatnie takie badanie bo jestem w 37 tygodniu ciąży. Lekarz który mnie badał powiedział że termin porodu przesunął się na 9 kwietnia a według @ miałam termin na 26 kwietnia. Mówił że to przez to że dziecko szybko rośnie. Czy któraś z was tak miała?

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tym nie kierowała, bo dzieci rosną w różnym tempie i jedno urodzi się w terminie z wagą np. 2800, a drugie 4500 i oba maluchy będą w normie..
    Moim zdaniem o ew. wcześniejszym porodzie może świadczyć np. dojrzałość szyjki (skrócenie, rozwarcie itd.).
    Ponoć najbardziej wiarygodny termin to wyliczony z usg do 12 tc.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Np. moja mała miała zawsze wagę w 50 centylu, a ostatnio odrobinę zwolniła i wychodziły termin o tydzień późniejszy. A będzie raczej wręcz odwrotnie, bo szyjka króciutka i rozwarta:) Gin tłumaczy, że na koniec dzieci trochę spowalniają wzrost, a dla mnie to dobrze, bo mam drobną budowę, więc może córeczka chce mamie oszczędzić męczarni ;)

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Panna_anna Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie termin z om i ten podany przez lekarza różnią się aż o 2 tygodnie (lekarz twierdzi, że ciąża jest o tyle młodsza, choć to niemożliwe, bo na podstawie moich obserwacji jestem w stanie podać termin poczęcia z tolerancją do 3 dni, zresztą gdyby było tak jak on twierdzi, to do zapłodnienia doszłoby w momencie wykonywania testu ciążowego;)). Podejrzewam, że Mała jest po prostu drobna i dlatego na usg wychodzi taki kosmos, na razie się nie przejmuję i jestem w stałej gotowości:) I tak przecież nasze maluchy zdecydują, kiedy będą chciały wyjść, termin to tylko liczba;)

  • Początkująca24 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w takiej sytuacji jak buba25. Moja rozbieżność między terminem z om a usg to 20 dni, czyli prawie 3 tg. W karcie ciąży moja 1sza wizyta jest wpisana z pierwszego usg (7tc+4), a wczoraj dowiedziałam się, że jestem w 36 tc, kiedy moje wyliczenia wskazują na 33. Za 2 tygodnie mam być gotowa do szpitala. Już sama nie wiem co o tym myśleć.

    lprkmg7yvcot3upm.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chcemy się sugerować terminem z USG to liczy się ten do 12 tygodnia...
    Przykładowo... ja miałam termin z OM na 6.02... Ale córka urodziła się z wagą 4150 więc na ostatnim USG termin mógłby być nawet i na połowę stycznia... w efekcie i tak urodziłam 10.02 ;) Dziecko po prostu było duże...
    Na końcowym etapie ciąży dzieci rosną różnie, jedne rodzą się duże inne małe, i nie chodzi tu o ich dojrzałość a indywidualne cechy :)
    Jednak termin z pierwszych USG jest jak najbardziej realny :) bo wtedy zarodki rosną mniej więcej podobnie i pozwala bliżej określić czas jaki upłynął od poczecia - jednak jeśli masz regularne cykle to i tak nie powinno być dużych rozbieżności... termin z USG bardziej pomaga u osób które mają bardzo nieregularne cykle, np od 25 do 40 dni... wtedy o ile nie ma monitoringu to nie można powiedzieć kiedy wystąpiła owulacja...
    A to że dziecko szybko rośnie to nie oznacza że urodzi się wcześniej - oznacza że napewno urodzi się duże, tak jak było to u mnie ;)

    Początkująca, u mnie w 29 tygodniu wychodziło że dziecko odpowiada na 33-34 tc ;) jednak i tak urodziłam po terminie - jedynie dziecko było duże. a to okreslanie wieku na podstawie wielkości dziecka jest w odniesieniu od "standardu" lub "średniej" ;) więc nie szykuj się na poród 3 tygodnie przed terminem, tylko na poród sporego maluszka :)
    powodzenia!

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Początkująca24 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję Pianistka za slowa otuchy. Szykuje sie na duze dziecko, choc my z mezem wage urodzeniowa mielismy po 3600. Termin z usg mam na 22 maja, wiec przez ponad miesiac corka moze podrosnac nawet wiecej niz 1kg.

    lprkmg7yvcot3upm.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, ja miałam wagę urodzeniową 3400 a mąż 3600 :) ale nie bój się, prawdę mówiąc ja byłam w ciężkim szoku gdy mi powiedzieli ile córa waży :D dla otuchy dodam, że faza parcia trwała 22 minuty i miałam tylko 2 małe szwy w środku bo się obtarłam na pół cm ;) żadnych pęknięc, żadnych nacięc, mimo takiego kolosa :) poczytaj o masażu krocza - bardzo polecam! :)
    A co do terminu... córka i tak wyjdzie kiedy będzie chciała :D
    Ja miałam najwcześniejszy termin z USG na 30.01, potem z owulacji wychodziło na 3.02 a z miesiaczki 6.02... urodziłam 10.02 :) i nie pomogło mycie podłogi na kolanach, 6 km spacery... uparta była i już :) A wiesz kiedy wylazła? Akurat kiedy stwierdzilam, że i tak w końcu urodzę i poświęcę ostatnie dni na odpoczynek! ;P Wstałam rano z zamiarem poczytania książki, obejrzenia filmu, bez myślenia kiedy w końcu wyjdzie... i mała żmija akurat wtedy... :D
    Powodzenia! Poród fajna rzecz, ja swój wspominam baaaaardzo miło ;) z resztą możesz przeczytać opis w pamiętniku ;)

    Początkująca24, Marietta lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ