X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Komórki macierzyste??
Odpowiedz

Komórki macierzyste??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się nad tym tematem już od dłuższego czasu, jedyne co mnie powstrzymuje to cena, z drugiej strony myślę sobie na ile głupot wydaje się większe kwoty :-/ Ogólnie temat ciężki do ogarnięcia, z jednej strony konsultantom z banków łatwo grać na uczuciach przyszłych rodziców- bo przecież chodzi o życie czy zdrowie dziecka i można na tym niezły biznes zrobić, z drugiej strony mają obowiązek tylko przedstawić swoją ofertę, a decyzję pozostawić rodzicom. Gdyby nie cena zdecydowałabym się na 100% i byłabym spokojniejsza, wiedząc, że zrobiłam wszystko, żeby uchronić dziecko przed ewentualną chorobą, decyzja trudna..... a Wy co myślicie na temat?

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto pamiętać, że minusem jest niewielka ilość pobranych komórek,która
    wystarcza dla dziecka do 13-20 kg.

    Chanela lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash nawet nie wiedziałam, byłam przekonana że to wystarcza na wiele lat. A tu się okazuje że to tymczasowe. I tak nie byłam przekonana do tych komórek, bo najczęściej i tak przydaje się to w pierwszych miesiącach życia dziecka z tego co przeglądałam. Do tego wg mnie cena jest zaporowa.
    Jak mieliśmy spotkanie z przedstawicielem banku to okazało się że większość "transuzji" była dokonywana na rodzeństwie. Na 19 przypadków tylko jedno dziecko miało komórki swoje.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam swoje źródło w PBKM, więc dokładnie wypytałam.
    My się nie decydujemy.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cena okazuje się tym bardziej zaporowa jak dochodzą dodatkowe pakiety np. pobranie sznura pepowinowego, przechowywanie w dwóch osobnych kasetach itp- coraz bardziej nabieram przekonania, ze chodzi tu o niezły biznes tylko szkoda, ze to wszystko kosztem rozterek i emocji rodziców:/ nawet jesli ktoś się zdecyduje to oby te komórki nigdy się nie przydały...

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kiedyś zastanawiałam się nad tym cena mnie nie aż tak nie zamurowała, chodzi przecież o życie ludzkie. Te komórki mają pomóc podobno m.in. przy białaczce dziecka. Byłam przekonana że to jest do końca życia przechowywane a okazuje się że z jednej ofert ze to ma określony wiek i wcale nie tak długo. No cóż jeżeli ktoś ma dylemat to może niech się zastanowi nad tym czy ktoś w rodzinie chorował na coś poważnego, jakieś rodzeństwo dziadków czy wujków i na co, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo że i nasze dziecko zachoruje to warto je przechować. Ale tego nigdy nie mamy pewności co do zdrowej rodziny gdzie nikt nie chorował na takie poważne choroby jak np. białaczka


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • karola87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio rozmawiałam z profesorem, nie z przedstawicielem banku, bo wiadomo, że oni będą zachwalać. Z tego co mówił to wynikało, że najdłużej przechowywane komórki, które zostały użyte miały 33 lata.Generalnie najlepiej mieć 2 dzieci i od nich te komórki pobrać wtedy jest największa szansa na ich użycie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ