X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Jakie kosmetyki dla maluszka?
Odpowiedz

Jakie kosmetyki dla maluszka?

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 9 lipca 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Powolutku zabieram się za tworzenie wyprawki dla mojego słodziaka i tak się zastanawiam jakie kosmetyki i jakiej firmy? Może macie jakieś zaufane kosmetyki które warto polecić??

    ola123 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupilam nivea .znajome mialy i polecaja. Jonhson podobno uczula tak mowia. A bez sensu kupowac drogie z apteki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonhson u moich starszych córek uczulał, tak jak i pampersy zielone.
    Każdy ma swoje ulubione, ja kupuje Oliwkę bambino, bo sama z niej korzystam cały czas, krem Babino . Jeśli chodzi o inne kosmetyki jeszcze nie zastanawiałam się ,ale chyba Oilan - żel do mycia lub coś Nivea, Ziaja , na pewno kupie mydełko Biały Jeleń.
    Pieluchy kupuje Dada, a na początek Haggis. to są firmy które sprawdziły mi się poprzednio i wsród moich znajomych i teraz też pójdę tym tropem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 11:42

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 9 lipca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam,że Jonhson uczulają. Kupiłam z Nivea żel do mycia,oliwkę i krem do buzi na każdą pogodę. Kupiłam też zwykłą oliwkę Bambino i na razie starczy. Zobaczę jak skóra będzie reagować. Nie ma sensu kupować nie wiadomo ile kosmetyków na pierwszy raz bo może się okazać,że będą niedobre.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę kupować z Hippa bo te kosmetyki akurat polecają moje znajome.

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 10 lipca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja koleżanka stwierdziła po co przesadzać ona używa szarego mydła i oliwki i dzieci bez uczuleń :)

    binka76 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojej Malutkiej i bardzo dobre opinie słyszałam o tych rossmannowych - Babydream :) tanie a skład faktycznie jest bardzo podobny do np. Oilatum. Zresztą wszelkie kosmetyki z Rossmanna oceniam na BDB więc postanowiłam, że te dla Dzidzi też będę kupować. A co do Johnsona to wszystkie znajome mamusie mówią, że uczula.

    :-)

    Kajtka, Ewela87 lubią tę wiadomość

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 lipca 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do kąpania stosuję EMOLIUM (drogi w aptece), gaziki z wodą na przemywanie oczek, buzki, jamy ustnej i uszu. Na wyjście na spacer NIVEA krem na każdą pogodę. Pampersy akurat nie polskie, natomiast wcześniej stosowałam z tesco Love Baby. Im mniej kosmetyków tym mniej chemi.

    Jeżeli chodzi o chusteczki nawilżające to tylko cleanic kindii skin balance ale przeżucam się na domowe jednorazówki z ręczników papierowych i wody z oliwkami :)

    Warto zajrzeć na stronkę opisujaca skład poszczególnych chusteczek nawilżających http://www.srokao.pl/2015/06/analiza-chusteczki-nawilzane.html

    Ewela87, Redhotka lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 13 lipca 2015, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w Biedronce są chusteczki Fitti 6 opakowań x 72 sztuki za 20zł, a według tej strony internetowej są godne polecenia :-)

    km5stv73b57ghe1m.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 13 lipca 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzka.mom wrote:
    ja też jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojej Malutkiej i bardzo dobre opinie słyszałam o tych rossmannowych - Babydream :) tanie a skład faktycznie jest bardzo podobny do np. Oilatum. Zresztą wszelkie kosmetyki z Rossmanna oceniam na BDB więc postanowiłam, że te dla Dzidzi też będę kupować. A co do Johnsona to wszystkie znajome mamusie mówią, że uczula.

    :-)
    Tutaj sie akurat nie zgodze;)
    Sklad kosmetykow rossmannowskich jest o niebo lepszy (czyt.naturalniejszy, bez zbednych konserwantow i parabenow) niz wypromowany Oilatum:)
    Ja kupuje kosmetyki hippa.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 13 lipca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o pranie to proszek czy płatki mydlane a może płyn do prania?? Ja na razie piorę w zwykłym a później jeszcze raz będę prać w tym dla maluszków.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 wrote:
    Tutaj sie akurat nie zgodze;)
    Sklad kosmetykow rossmannowskich jest o niebo lepszy (czyt.naturalniejszy, bez zbednych konserwantow i parabenow) niz wypromowany Oilatum:)
    Ja kupuje kosmetyki hippa.

    O to mi chodziło :-) i miałam na myśli, że bez sensu przepłacać za coś co niekoniecznie jest lepsze.

    Paulin, ja z polecenia kupiłam płyn do prania - Lovela, mega delikatny, nie niszczy ubranek, wydajny choć nie pierwszej taniości ;-) słyszałam też, że Persil Sensitive daje rade. Tyle ode mnie, może bardziej doświadczone mamy dorzucą opinie :)

    Polecam przydatną przy wyborze kosmetyków analizę http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html?m=1

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja większość kosmetyków też zamierzam kupić HiPP (płyn do kąpieli,oliwka,krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała, krem ochronny na wiatr i niepogodę), na odparzenia Bephanten,zasypka Alantan, na pępek Octenisept, mydełko Oillan Med+, szampon Atoperal, woda morska MariMer Baby, sól fizjologiczna, chusteczki nawilżające mam różnych firm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 16:09

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prałam w Lovelli i jestem zadowolona,po praniu ciuszki wyprasowałam i jest git :)

    Tu znajdziesz więcej info a propo proszku :)

    https://bellybestfriend.pl/forum/iii-trymestr/proszek,6705.html


    paulin wrote:
    A jeśli chodzi o pranie to proszek czy płatki mydlane a może płyn do prania?? Ja na razie piorę w zwykłym a później jeszcze raz będę prać w tym dla maluszków.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 27 lipca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do kapieli bedzie Oilatum Baby Emulsja, masc Linomag.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 27 lipca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla mojemu małemu alergikowi zmieniłam kosmetyki nivea na serię allerco. Kosmetyki podobnej klasy co emolium czy oilatum a tańsze.
    Jesli chodzi o masci do pupy polecam alantan lub linomag- sudocremy, nivea czy inne z tlenkiem cynku wysuszająpupę- zwłaszcza dla dziewczynek nie są polecane.

    Do prania używam Dziudziusia i łynu dopłukania bobini.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Kwiatuszekk Debiutantka
    Postów: 15 24

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje zakupy:
    Do pupki: bepanthen, alantan krem, linomag masc (bede probowac)
    Na wieksze odparzenia: sudocrem
    Do buzki: Dziudzius na kazda pogode
    Do kapieli: Oilatum
    Do pepka: octenisept, ponoc moze byc tez zwykly spirytus rozcienczony
    Oliwka: ZIAJKA
    Do prania: Dzidzius balsam
    Kosmetyki kupowalam glownie z polecenia doswiadczonych mam, ale sama dopiero bede sie przekonywac wiec nie moge osobiscie polecic. Podobno bardzo fajne kosmetyki sa rowniez z Hippa. Moze pozniej sprobuje.



    hchy3e3ksz6kelka.png

  • ania821 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio dużo czytałam o kosmetykach i niezdrowych substancjach jakie w nich się znajdują np popularne oliwki dla dzieci są produkowane głównie na bazie pochodnej z ropy naftowej! Fajne recenzje kosmetyków przedstawia srokao.pl. Wynika z nich że kosmetyki HIPP i Rossmanna są cenowo i składowo najlepsze.

    agi88 lubi tę wiadomość

    ania821
  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam kosmetyki z Rossmanna, używamy od narodzin i są niezastąpione. Przy ciemieniuszce pomogły Oilatum.

    EMI_KUB lubi tę wiadomość

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak od stóp do głów używamy:
    Oczka - sól fizjologiczna z wacikami z rossmanna (tymi dużymi).
    Buzia - także sól i waciki.
    Uszka - patyczek dla niemowląt z odrobiną oliwki z rossmanna.
    Dziąsełka - jałowa gaza maczana w przegotowanej wodzie i dezaftan.
    Fałdki, zaczerwienienia - Krem Oilatum, Viola F18.
    Pupa - Alantan, Bephanten lub Viola18 - takie same wlasciwosci, a koszt ok 12zł.
    Kąpiel - płyn z rossmanna
    Chusteczki - rossmannowskie babydreamy lub tami z rossmanna
    Pampersy - Dady
    Nosek - marimer baby

    Fatim, Ewela87 lubią tę wiadomość

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ